Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2012, 22:01   #1
nicic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.02.2008
Postovi: 111
Downloads: 2050
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
nicic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA 50 mala nepaznja velika steta

Sredjivao sam jedan intro u stylu .Kada sam zavrsio ,hteo sam da te promene sacuvam tako sto bih to snimio.Prateci uputstvo simim promenu.Iskljucim klavijaturu i onda pocinju moje muke.Na njoj nista ni stilova ni programa ni perform.cak ne svetli ni jedna dioda jednostavno mrtva.Posto nisam sacuvao postavke a prema uputstvu od pocetka ,formatiram sd card, ucitam sistem, pa onda one resurse ali opet nista.pokusam ponovo pa opet nista.I vec me hvata pomalo muka. Da li sam zaj.... klav.nacisto i da li postoji nacin da je vratim u predjasnje stanje.Zato se i obracam za pomoc.Unapred hvala.
nicic je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 04:43   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako ti ne rade diode, onda je moguce da nisi isao na mode style play, to mi prvo na pamet pada.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 05:00   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cek malo, vidi li se uopste bilo sta na displayu ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 05:27   #4
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja bi rekao da se pogodilo bas tada da se desio hardverski kvar...neverovatno mi je da moze da se tako nesto desi od klasicnog rukovanja klavijaturom...

Sent from TT
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 06:08   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama i meni to smrdi bas na to ako se bas nista ne desava po ukljucivanju i poslije instaliranja sistema i resursa... mada ne bih da kolegu bas isprepadam ali cini se, nece biti druge nego u servis i... ne cackati nista sam. Vrlo vjerovatno da je sasvim banalni kvar (neki hladni lem ili nestabilan kontakt) ali ako nemas nimalo iskustva sa tehnikom pa sam da provjeris, ne ostaje nista drugo no u servis. Ukoliko se usudjujes da probas sam, otvori instrument i provjeri kao prvo da li svi stekeri na maticnoj ploci stoje kako valja, provjeri i spoj sa displayom. Inace... majstor ti ne gine.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 18:51   #6
nicic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.02.2008
Postovi: 111
Downloads: 2050
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
nicic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA 50 mala nepaznja velika steta

Najpre hvala za neke komentare.Sinoc sam pokusao i uspeo da instaliram O.S.Kada sam hteo da ucitam Resurse i da vratim fabricka podesavanja,instrument nije hteo da prihvati sadrzaj resursa ,tako da je sada stanje sledece,svetli samo dioda kod displej hold ostalo je sve mrtvo a na displeju pise KORG PA 50 sd.Napominjem da sam Resurse skinuo sa zvanicnog sajta.Ponovo zahvaljujem svim kolegama koji obrate paznju na moj problem.
nicic je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 19:20   #7
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slazem se sa kolegama,cini mi se da tu nije do sistema,vec da je neki hardverski problem.Meni se isto to upravo desilo na Rolandu.Pokusavao sam na razne nacine da je osposobim,ali bez uspeha.Na kraju sam je odneo kod majstora i rekao je da je otisla maticna ploca(ili neki deo na njoj,ne secam se),sto nemora da znaci da je i kod tebe isti kvar.Sacekaj mozda ce neko resiti tvoj problem,mada sam 70% siguran da je otislo nesto.Najbolje je da odneses klav u neki servis i oni ce resiti tvoj problem.Pozdrav i nadam se da ces brzo resiti taj problem.
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)

Promijenjeno od koja (09.03.2012 u 19:22 sati)
koja je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 23:50   #8
nicic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.02.2008
Postovi: 111
Downloads: 2050
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
nicic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem je resen! Stvar je bila u softveru koji je na neki nacin "pobrljaveo" posle moje zajebancije Neka ovo uputstvo posluzi i ostalima jer sam prekopao mnogo foruma da bih dosao do resenja a i video sam nemali broj ljudi koji su imali isti ovakav problem.
Naime, stvar je u tome da treba obrisati celu SSD memoriju, ne samo reinstalirati novi OS. Znaci, prvo snimiti novi OS na SD karti i ubaciti karticu u klavijaturu dok je ugasena. Nakon ukljucivanja klavijature, pojavica se poruka sa pitanjem da li da se ucita OS sa kartice sa ponudjenim YES i NO. Umesto YES ili NO pritisnite dugme FADE IN/OUT. To ce obrisati kompletnu SSD memoriju i ucitati OS automatski sa SD kartice. Nakon toga, ucitajte sound resources koje takedje mozete skinuti sa KORG sajta i to je to. Memorija klavijature je cista kao prvog dana. Nadam se da ce nokome ovo koristiti, Pozdrav Dragan.
nicic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nicic za ovaj koristan post:
brajo456 (09.03.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije