Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 12.04.2011, 00:20   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima jos jedna solucija, da zamjeni hard disk koji mu je trenutno u netbooku sa nekim manjim SSDom ali onda mora ostati na Win 7 jer XP ne podrzava Trim funkciju SSDa. Ovo bi mu dobrodoslo za sample streaming s tim da mora imati ta 2GB RAMa i debelo bi ubrzalo rad.
tranzit je offline  
Star 12.04.2011, 00:41   #22
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da, to bi imalo smisla uraditi, pogotovo ako bi uspeo da malo skrati win7 i lepo ga tvikuje.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 12.04.2011, 12:57   #23
outbreak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2011
Godina: 34
Postovi: 27
Downloads: 11
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros 2
outbreak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od x3meSRB Pokaži Post
Ljudi ne ide motor od golfa u jugo, nije dzabe stavljeno da je za 32-bitnu sedmicu potrebno najmanje 2gb i to kad nije integrisana kartica za grafiku, sto znaci da i ona smanjuje raspolozivu ram memoriju. Ja imam taj procesor i 1gb i probao sam sve sisteme, a o tome imate i na netu brdo tema. Najbolje xp za tu masinu, 1 gb rama je nista, i 2 kad bi stavio sedmica bi drndala... pogledajte malo forume koji su specijalizovani za kompjutere i softver pa ce vam se samo reci. Ja otkako sam stavio xp netbuk mi progledao.
za win 7 32-bit je potrebno najmanje 1 GB RAM-a... http://windows.microsoft.com/en-US/w...m-requirements
prije nisam vidio (mislim da kolega nije ni napisao) koja je konfiguracija netbooka, ali kao što i samo ime kaže, ovo računale je prije svega namijenjeno za net, znači da vrti neki browser za što i nije potrebna neka jaka konfiguracija jer se sve izvršava na serveru (što je po nekima budućnost cijeloga računarstva)... ako misliš raditi i nešto izvan toga, onda ti i ja savjetujem da staviš xp...
outbreak je offline  
Star 14.06.2011, 22:45   #24
imiralem
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.09.2006
Postovi: 25
Downloads: 177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
imiralem befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Baš se svašta napisa ovdje na jednostavno pitanje Naravno svako ima pravo na svoje mišljenje. Definitivno XP jer ćeš sa Win 7 koji je vrlo dobar nećeš imati problema sa drajverima, a mislim i sa softverom koji tebi treba za muziku. Ako nisi već završio posao, predlažem ti da isprobaš stvari na sljedeći način, a tako ćemo svi saznati koje je rješenje bolje. Ostavi Win7 kako i jeste, a skini in instaliraj Virtualnu mašinu VMWare gdje ćeš nabaciti Windows XP, tako da bez dual boot-a koji je pomalo zastario imaš i Win7 i Win XP, pa možeš probati softver na obje i vidjećeš gdje i kako radi. Nakon toga je lako donijeti odluku. Inače virtualna mašina je strašna stvar, za probanje, instaliranje, ako ima virusa, jer zatvaranjem virtualne mašine, možete izabrati da se ništa ne pamti. Pišeu uopšteno, naravno može se na google naći dosta o ovome.
imiralem je offline  
Star 15.06.2011, 02:18   #25
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A hajde da malo ne kucamo tek da bi sakupili postove!
Dual boot zastario?
Koja je to onda moderna alternativa?
Virtuelizacija, bar softverska, svakako nije.
Sistem ne može isto da radi na realnoj i virtualnoj makini, tako da test nije validan ni najmanje.
Nemojte pisati o stvarima u koje ste samo delimično upućeni.
Polovično znanje je najopasnije.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 15.06.2011, 08:06   #26
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da se i ja nadovezem,da ne otvaram novu temu,tematika je slicna....naime skoro sam kupio novi laptop,toshiba satelite a665 sa 4gb rama i 640gb hd i windows 7 home premium,svi soft sempleri rade ok,kao i na xp,ali ne mogu da ih koristim istovremeno,npr da vucem u isto vreme boju sa fm8 i kontakta.koristim midi klavijaturu,i npr vucem boju sa fm8 i kada pokrenem vsampler i pokusam da uvedem midi klavijaturu u MIDI IN pise mi "could not open/close midi in.port in use?" na xp je to radilo kako treba,tako da sam na windows 7 ogranicen na jednu boju,zna li neko kako to da resim? takodje cini mi se da nijedan virtual midi cable ne radi na sedmici
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline  
Star 15.06.2011, 11:35   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da nece da radi, sta si ocekivao ? Kacis na jedan midi port dva instrumenta, to ne ide. Instaliraj neki VST host program i neki virtualni midi driver i sve si rijesio. U njega mozes da pakujes ne dva, nego gomilu softver instrumenata i svaki od njih ce da svira.
tranzit je offline  
Star 15.06.2011, 21:00   #28
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To sam ti i ja hteo napisati kao sto je rekao kolega Tranzit. Ja sam te stvari radio preko virtualnog hosta brainspawn forte, i bio mi je jako zahvalan za upotrebu. Mogao sam koji god sam hteo soft sempler da otvorim u isto vreme da vucem boje, pravim moje performance (scene) i da radim midi routing po regionima (npr. dve oktave su ti jedna boja a dve druga ili kako god ti padne na pamet) A sto se tice sistema napravio sam veliko sranje pokusavajuci instalirati win xp sa usb sticka, pa posto nisam uspeo vratio sam win 7 (ali home premium posto to jedino imam original na CDu) i sad mi radi bezveze, ponekad nece ni da se upali laptop. Molio bih kolegu Vaxtera kada bude imao vremena da uradi onaj tutorijal instaliranja XPa sa USBa i zahvaljujem se unapred.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline  
Star 17.06.2011, 00:00   #29
imiralem
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.09.2006
Postovi: 25
Downloads: 177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
imiralem befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ne kontam

@Vaxter

Poštovani kolega, kao inforamtičar, kako se već predstavljate, programer šta li, ne morate pisati samo da biste poklopili i dokazali kako samo vi znate nešto o računarstvu i informatici. Pa to i nije više neka tajna, sve se može pronaći na netu-u na razne načine. Virtualizacija je jako dobra i preporučena, dual boot se koristi naravno, ali ne znam u konkretnom slučaju zašto bi čovjeku trebo na laptopu za ono što je rekao da ga namjerava koristiti dual boot. Na virtualnoj mašini radi sve kao i na pravoj, provjereno, isprobano. Preporučio sam to iz razloga da lakše može doći do zaključka na kojem Windowsu bolje radi taj softver - sampler, šta li je već htio.
Ne pišem samo da bih pisao, već da pomognem ako mogu!

Promijenjeno od Ace (17.06.2011 u 02:06 sati) Razlog: obrisan citat
imiralem je offline  
Star 17.06.2011, 00:35   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od imiralem Pokaži Post
Virtualizacija je jako dobra i preporučena
Ali nikada za DAW. Ne vjeruj previse svemu tome sto se pise po internetu, bar sto se tice DAW tema, jer je to u 90% slucajeva smece. Kod jednog DAW sistema dimenzija "vrijeme" igra jednu od najbitnijih uloga a upotrebom virtualizacije je bas ta dimenzija hendikepirana, retardirana, zatucena, ubogaljena ... sto znaci takav nacin rada pada u vodu. Ne pije vode to burazeru. Nikakve VM, ReadyBoost i ostale imitacije i mahinacije kad je audio u pitanju. Samo sirovi sistem, sirova snaga procesora i mnogo kvalitetne memorije. Sve ostalo sto procitas su marifetluci i lazi jer od g..... se pita ne pravi.
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije