Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2011, 11:58   #11
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kutije su stravicno prodorne, (B315A), kada mi je bilo potrebno vise zvuka, ja onda namestim gain na kutiji na maksimum jedan sat, inace uvek sam ga drzao na nuli,... podesim na mikseru normalno,... i postavim kutiju prvu na 10m koso od mene, da mi nebi hvatao mikrofoniju na kondezatorskom akg c520 pilotua, na dinamickim mikrofonima nece da mikrofonira,... drugu kutiju postavim paralelno od prve 30m dugackim kablom, i to je to,.. monitor mi nije trebao nikad, sve prsti na sve strane,... njena jedina mana je sto su teske i velike,.... za novu godinu iznajmim ja jos dva sx300 jer je lokal imao krivine, no medjutim nisam i cuo ev kutije, nigde ih nije bilo, jer ove stvarno pokrivaju veliki prostor, i jos nesto tri puta sam sa njima radio vani tj. napolju tu su tek no.1, kao da su za to pravljene. 120 ljudi ladno napolju a 150 unutra, naravno da je lepsi sound sa 4 manje i kvalitetnije kutije, ali to kosta. Kolega mirandess zaradi pa biraj posle po volji. Srećno!

Promijenjeno od pedjajazz (07.02.2011 u 12:00 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pedjajazz za ovaj koristan post:
mirandess (07.02.2011)
Star 07.02.2011, 13:47   #12
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

150 ljudi sa dve kutije?prijatno sam iznenadjen
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 14:00   #13
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hmmmm!!!!
ovde meni neke stvari bas i nisu jasne!!!!!

kolega @Mirandes koliko ja vidim svira na jednoj od najskuljih klavijatura a to je korg pa2 a ovamo pokusava da ustedi na ozvucenju koje treba da proprati jedan tako silan instrument.

Pitanje za kolegu Mirandesa jea li tebe ovo interesuje onako iz radoznalosti koja je od kojih aktivnih kutija kakva ili stvarno zelis da nesto kupis od tih kutija?

koliko ja vidim ovde se prica pretvorila u aktivnu raspravu kolege @Pedjajazz i @Milana pa ne vidim bas svrhu ove teme.

da li je nesto dobro ili nije uglavnom moze da se proveri na taj nacin sto ces to sto zelis da proveris iznajmiti,poneti na svirku i doneti sam ocenu.

Moje misljenje je da beriger spada u srednju klasu i ako zelis kvalitet onda moras to i da platis.

KORG PA X serije zahteva vrhunske kutije i pojacala da bi moglo da se cuje to sto ona poseduje.

TOLIKO OD MENE
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 14:12   #14
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kako ne vidite svrhu teme?kolega pitao za beringerove aktivne kutije,a mi smo izneli svoja misljenja o onim kutijama koje smo culi(beringerovim naravno)..neko je spomenuo kvalitet beringera,pa smo se na cas i na to osvrnuli..ne secam se da smo se raspravljali negde,samo pristojno polemisali..pozdrav drugari...

Promijenjeno od Milan$ (07.02.2011 u 14:15 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 14:18   #15
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Milan:
nisi te mene dobro razumeo.Vasa polemika je i te kako korisna i obrazlozena ali ne vidim svrhu da neko ko ima para da kupi jedan od najskupljih aranzera ima potrebe da pita za beriger aktivne kutije?

Valjda moze sam da po samoj ceni vidi da to i nije neka klasa kutija.

nisam nista lose mislio na vase postove koje ste napisali i pazljivo sam ih procitao,ali mirandes je koliko se secam u ovoj temi napisao samo jedan post posle postavljenog pitanja pa je moj post i pitanje bilo upuceno njemu a ne vama.

nadam se da sam sad bio malo jasniji.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 14:21   #16
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

moje izvinjenje onda kolega..nismo se razumeli...na ostalo ce kolega mirandes da odgovori..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 14:26   #17
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aj i ja da uletim raspravu hehehehe , ja sam sa dve aktivke 12 -ice i buringer niks fx1205 tamburo u jednoj sali bilo ih je oko 130 - ak .Ja i moja yamahina sprava i niiko vise , ekstra je zvucalo ali ,,,, naj zvuk ce biti onda kad se koriste mininum cetri kutije , e onda se volumen smanji a doda se punoca tj bas pa to radi kao top. Ja kad se postavim odsviram nesto i snimim kao mid , pa posle uzmem ik i odem odprilike u sred prostora i ako tamo ima to sto treba .... nediram nista do kraja , samo cekam novce
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 14:41   #18
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ nesaband.

Korg pa2xpro je dar za maturu od mojih roditelja kao i stalak spider pro, umjesto auta golf 4 i polozenog vozackog ispita. To je dignuto sve na kredit i jos se odplacuje, od 7 ili 8 mjeseca prosle godine.... A vjeruj mi vec sam dovoljno sposoban da zaradim sam sebi ako nista te aktivne kutije, ne zelim vise starce upletat u to, znam da su u kreditima do grla a zivotni vijek se nikom ne zna... Stedim novce po malo svak mesjec po 150-200 km ustedim, dobiva se i za dorucak i za kavu i za cigare (da mi se tih cigara rijesit mogao bih kupit zgradu) , i zelim da Kupim kutije nove. Posto gledam cijene nisu nesto skupe u odnosu na dynacord i fbt..... to mi je bas ogroman iznos novca u stilu sa onim koliko ja stedim. Planiram kupiti behringer pa onda ako bogda prodati ga i kupiti nesto jace..... I za sve vrijedi sto spominjete, 4 kutije? Evo krpim pare da kupim prvo jednu pa drugu kutiju ali sam bez pomoci ikoga, a student sam... zato pitam, ako je vec cijena "mala" kod aktivnog behringera, onda pokusavam sto vise izvuci bolje komponente, za tih recimo 500-600 km. Nije radoznalost, vise mi je dosadilo svirati na kentranom razglasu (zvucnici od auta, linija, bas od auta, stalak od mikorfona kao satelit na dvosistemcu pionerovom). Vidim to valja za kuce, ali koliko toliko ozbiljno se zelim baviti sa time. Pa zato zelim kupiti, a ispitujem da sto bolje prodjem za "male novce". Hvala puno ljudi moji
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 14:51   #19
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok druze,posujem to sto zelis nesto sam da stvoris.

Budi strpljiv i kupi nesto kvalitetno sto neces morati da prodajes jer ces se brzo pokajati ako kupis nesto jeftino a nekvalitetno.
od kolega si dobio dosta preciznih informacija o aktivnim kutijama tako da bi trebao da sam odlucis sta ces da radis.

Hvala ti na opsirnom odgovoru na moje pitanje i ako mislis da sam te na neki nacin uvredio onda se izvinjavam i tebi i tvojoj porodici.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 15:07   #20
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma nesa bolan sta ti je! kakva uvreda covijece,pa sta ti je?! ja sam samo dao odgovor koji si trazio u kojem apsolutno ne stoji nista uvrijedljivo kao ni u tvome odgovoru bolan vama hvala na savjetu, hvala tebi. Nema nikakve uvrede, ja je ne vidim nigdje... Pa sta ti je nisam ja zapoceo ovu temu da se vrijedjamo sve je uredu i nema nikakvih isprika jer nije nista bilo. Hvala puno i nesi i pedji i milanu i gaganu.

probat cu biti strpljiv, ako ispadne nekakav poslic a dobro placen normalno, svi novci idu za kutije! a ako ne, morat cu se pomirit s time, ne zelim nista vise da starce peglam. hvala puno svima!!!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (07.02.2011 u 15:09 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije