Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.09.2010, 21:19   #1
zvoburic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Frankfurt
Postovi: 46
Downloads: 118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: KORG Pa 50 SD
zvoburic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Trebam boje za kontakt

Pozdrav trebam boje južnog vetra, harmonika, gajde, wow, itd. za kontakt u .nki formatu, znači ne semplove nego boje sa efektima, ako neko ima bio bih zahvalan da se javi na pp ili da postavi u download...
Hvala
zvoburic je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2010, 21:36   #2
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo, mislim da ce ti moj posto biti od pomoci. Te boje mozes sam napraviti tako sto ti je dovoljno da imas juznjacke boje u SF2 formatu. Potrazi u mom profilu (downloads) ja sam jednom stavljao cini mi se 16 juznjackih boja, bilo je i wow, i JuVe oboa, i sve malo jace boje. Takodje sam stavio i jedan set dobrih harmonika u SF2 formatu. E onda takve boje (SF2) importujes u kontakt i direktno ih u kontaktu konvertujes u .nki ekstenziju. To ti je 5 minuta posla. Sto se tice efekata imas tamo podosta efekata, a za te boje ti trebaju uglavnom mono, portamento, phazer i delay, pa to mozes izmiksati sam kako volis. I na kraju tu boju snimis i koristis kad god hoces, a najjace je to sto ces ju srediti po tvom ukusu. Ja imam na jednom CDu boje bas sto sam pravio ranije u kontaktu sve sa efektima, ali trebam iskopati CD, ne obecavam nista, ali cim nadjem gledacu da postavim na down, a dotle mozes da se igras ovako kako sam ti objasnio, a siguran sam da ces napraviti nesto kvalitetno.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2010, 21:51   #3
zvoburic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Frankfurt
Postovi: 46
Downloads: 118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: KORG Pa 50 SD
zvoburic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala, samo što ne mogu još downloadat...

ps. Ne mogu otvorit .sf2 u svom kontaktu 3.

I još jedno pitanje: Jel mogu koristiti dual voice npr. da dva .wav sempla spremim kao jedan .nki?
zvoburic je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2010, 23:34   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne mozes da ga otvoris dok je u SF2 formatu. Moras ga prvo loadovati i iskonvertovati u .nki extenziju. Zaboravio sam kako se tacno to radi, davno sam imao instaliran kontakt. Uglavnom , probaj malo da se poigras sa opcijama, i ako uspes da ga konvertujes ponudice ti da ga snimis, i trebalo bi onda na kompu da dobijes jedan folder sa wav samplovima, i .nki ikonicu koja sluzi kao keymap fajl kod korga. Onda tu .nki ikonicu ustvari loadujes u kontakt i mozes da sviras. ovo sve sto ti pricam se odnosi na kontakt 3 sa kojim sam radio, i sa kojim imam najbolja iskustva sto se tice soft semplera. Ako bas ne budes uspeo to da odradis, cimni me ovih dana na pp, pa cu ja ponovo instalirati kontakt na komp, i detaljno ti reci kako trebas sve da odradis. Sto se tice mesanja boja, mislim da se i to moze uraditi i snimiti, ali ne kao .nki fajl nego verovatno kao neki performance. Znam sigurno da mozes mesati ne samo dve nego i vise boja, i svakoj dodavati efekte po zelji, to sam radio, ali nikad nisam probavao to da snimim, posto sam uglavnom svirao na pojedinacnim semplovima. Ali cim moze da se izmixa sigurno moze i da se snimi.

Promijenjeno od yamahapassion (16.09.2010 u 23:35 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
zvoburic (16.09.2010)
Star 16.09.2010, 23:39   #5
zvoburic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Frankfurt
Postovi: 46
Downloads: 118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: KORG Pa 50 SD
zvoburic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E hvala ti puno, ja ću se još malo pozabavit tim kontaktom (i ja imam kontakt 3)...
A ako ništa onda ću konvertovati u awave studiju u .wav pa onda u .nki.
zvoburic je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2010, 20:27   #6
psssss
Početnik forumacije!
 
psssss's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2008
Postovi: 41
Downloads: 823
Uploads: 5
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg pa 600
psssss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo ja cu ti napisati kako semplove od tritona konvertovati u nki format za kontakt nadam se da ce pomoci...
trebaju ti 2 programa awave studio i extreme sample converter
tritonov sempl, u kmp formatu,ubaci u awave studio i konvertuj ga u gig format posto awave studio ne moze da konvertuje u nki...kad konvertujes u gig format onda pomocu extreme sample converter konvertuj u nki format i to ti je to svaki sempl iz tritona na ovaj nacin mozes uvesti u kontakt pozzz
psssss je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio psssss za ovaj koristan post:
zvoburic (29.06.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije