Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.04.2012, 13:11   #1
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard dva mikrofona u klavijaturu

Evo palo mi je na pamet da dosta klavijaturista koji pjevaju sa pjevačem ili pjevačicom,a koriste vocalist sa klavijature i uz to koriste neke aktivne kutije
da bi mogli izbjeći nošenje miksera koristeći ovu spravicu sa linka http://www.samsontech.com/samson/pro...mini/scombine/
Naravno zbog opterećenja vokal-procesora ne bi smjeli pjevati u isto vrijeme s uključenim harmony(pratećim glasovima) o čemu je već bilo govora na nekim tememe gdje se to spominjalo...
Znači spravica ima dva mikrofonska ulaza i jedan mikrofonski izlaz koji bi u ovom slučaju išao u klavijaturu,output-i iz klavijature u aktivne kutije i to je to .
Zanima me što mislite o ovoj ideji?
accordst je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 13:39   #2
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pod uslovom da oba pevaca imaju potpuno isti glas... A gain, EQ, sama glasnoca vokala? Kako bi to podesavao bez miksera?
Postovano sa mobilnog uređaja
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 20:27   #3
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iz mog vlastitog iskustva a svirao sam sa dosta ljudi u 90% slučajeva odgovarale su iste postavke na mikrofonu,čak i kad su ženski vokali u pitanju,a zbog onih 10% treba se nositi mikser.
Ne mora se čovjek zaletit pa odmah kupit,ako slučajno radiš sa pjevačicom probaš njen mikrofon preko klavijature i ako joj tvoje postavke odgovaraju onda ovu stvarčicu kupiš,a ako ne nastaviš po starom i opet dobro.
Inače jednom prilikom kaže mi doktor ''oboljeli ste od nošenja opreme'' pa je moj post vjerojatno posljedice te bolesti,a možda nisam sam pa eto da podjelim svoju bol....
accordst je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije