Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.04.2013, 20:30   #21
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jest bio je windows 7 ovaj koji je sada na SDD harddisku ali sam ga izbrisao posebnim programom za brisanje i sad je prazan i opet nece
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2013, 20:58   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E vidis, tu lezi zec ili bolje receno citav krmak. Taj tvoj program nije "ocistio" disk, to budi siguran, kao sto si siguran da sam ja tranzit. Win 7 pri instalaciji automatski pravi jednu vrlo malu particiju od svega 100 MB na samom pocetku Hard Diska (u Boot sektoru) koju kasnije koristi za "samaranje" sa sistemskim podacima. Win 8 radi to isto ali je ta "sistemska particija" nesto veca (350MB). Ove particije su potpuno nevidljive za tebe kada si u sistemu pa su bile nevidljive i za taj tvoj program i on ih jednostavno nije sklonio. Posto se one nalaze odmah na pocetku diska, pri instalaciji Win XP "vidi" da u tom Boot sektoru postoje nekakvi sistemski podaci, prekida instalaciju. Imas dva nacina da uklonis tu malu particiju ili da probas da iz drugog, vec instaliranog sistema preko Systemsteuerung - Verwaltung -Computervrwaltung - Datenträgerverwaltung (pisem ti na njemackom jer predpostavljam da imas njemacki Win) da pronadjes tu particiju i uklonis je. Druga alternativa je da ukoliko ne bude islo na predhodni nacin jer i to moze da se desi (Windows je malo priglup pa skonta da je ta particija sistemska od upravo podignutog sistema), onda poiskljucuj sve ostale diskove, ukljuci samo taj i kreni sa instalacijom Win 7. Kada dodjes do momenta kada ti pokaze Hard Disk na koji treba da se instalira, vidjeces tu malu particiju. Jednostavno je ukloni i prekini instalaciju Win 7. Naravno da se moze ta particija ukloniti i specijalnim programima (kojima ne pripada taj kojim si vec pokusao) ali ovo su jeftiniji i brzi nacini. Poslije ovoga ces sigurno moci da instaliras XP na taj Hard Disk osim ako sam Hard Disk nije ispustio dusu.

Promijenjeno od tranzit (05.04.2013 u 20:59 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2013, 14:08   #23
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit druze uspio sam da instaliram xp i nije bio problem taj sto ti rece..Dobro je obrisao ovaj program sto imam sve kako treba..Problem je bio da Win xp ne podrzava AHCI prikljucak u biosu,vec IDE..Kad sam prebacio na IDE islo je bez problema sa instalacijom,samo ja bi da ostane AHCI u biosu zbog ovog novog Harddiska jer koliko sam upucen u to,taj AHCI treba zbog ovog novog Harddiska SSD jer tako bi trebao da radi brze i kako treba...U biosu ne postoji funkcija gdje bi mogao za svaki Harddisk posebno da izaberem AHCI modus i IDE nego samo mogu jedno ili drugo.

Jos sto mi se nije svidjelo je to da kada sam instalirao XP posebno da kad podignem Win 7 i tamo mogu da vidim Particje od Xp i kad sam ih izbrisao nije htjelo vise da radi xp kad palim komp..Sto znaci da je to opet sve povezano kao da radim na jednom sistemu..A i nema na pocetku da kad upalim komp da me pita koji sistem da pokrenem vec moram sam da pritisnem F6 pa tako izaberem.

Pa sam probao i win 7 jedan te isti moj orginal koji imam da instaliram dva puta posebno..Isti slucaj svi podatci se vide od svakog sistema u svakom od njih..cak mogu i da koristim fajlove od drugog sistema..Pa sam se pitao cemu onda dva sistema ako nije svaki posebno i zasto se vide harddiskovi u svakom od njih bilo koji da pokrenem tu kad idem na Computer..Druga stvar bio si potpuno upravu Xp je smece u odnosu na Win 7 kad sad vidim poslije Win 7-a
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2013, 15:52   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne smijes "brisati" (Volume löschen) particije, vec ih uciniti "nevidljivim" (hidden). Obavezno instaliraj sisteme na posebnim diskovima, a te price o vise sistema na posebnim particijama a na istom hard disku, ne piju vode kod ozbiljnog rada sa audiom. Ne bih ovdje da ti nasiroko objasnjavam zasto je to tako vec samo da te uputim sta treb raditi. Particije ces uciniti nevidljivim na istom mjestu gdje sam te i u proslom postu uputio. Markiraj particiju koju hoces da "uklonis", pa desni klik mausom a onda izaberi: Laufwerbuchstaben und -pfade ändern. Na slijedecm prozoru koji ti se pojavi, pritisne Entfernen. Na ovaj nacin si particiju ucinio nevidljivim u tom sistemu u kojem se nalazis. Isti postupak ponovi za sve particije koje ti ne trebaju u oba sistema. Gotov posao.
Sto se tice AHCI modusa, on je obavezan kada radis sa SSD diskovima. Da bi instalirao i XP na AHCI disk moras imati odgovarajuci AHCI Driver na Floppyju inace nece ici ali ne instalacioni .exe file vec same drivere da bi ih Win XP vidio pri instalaciji. Ovo ide iskljucivo sa Floppyja i nikako drugacije. Taj Floppy ne smijes vaditi do kraja instalacije. Pored svega, uopste mi nije jasno, niti ce mi ikada biti jasno zasto nekome danas treba jedan XP, bar kada je u pitanju Audio, a sa sigurnoscu bih rekao i sire, izuzev nekih industrisjkih potreba gdje u kompleksni sistemi i kompletan Network na XPu, pa se doticnim firmama ne isplati ponovna instalacija svih masina na novije platforme.

Promijenjeno od tranzit (06.04.2013 u 15:59 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2013, 16:46   #25
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro razumijem ja tebe..To nisam znao da se moze na taj nacin ici gdje treba izabrati Laufwerkbuchstabe pa onda na entfernen...Ja sam ga izbrisao hahahah..A de mi reci posto je bolje win 7 da instaliram na obje festplatte...Da li se smije isti win 7 instalirati posebno s obzirom da je moj i orginal?Citao sam po nekim forumima pa se neki nemogu da sloze i kazu da jedna lizenza jedan komp..Ok to je tacno,ali se svakako radi u ovom slucaju o jednom kompu,samo razlicicte dvije festplatte?

Znam za te drivere koje pominjes koji idu preko Flopy i to sam probao i ibaci na kraju neku gresku kod xp-a
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2013, 17:56   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozes ako treba i deset Windowsa 7 da instaliras na deset Hard Diskova na jednom kompjuteru bez ikakvih problema i sve ces ih normalno moci aktivirati. Ovo je potpuno legalno i ne brini dalje o tome.


Nesto ne radis kako treba sa tim AHCI driverima za Win XP. Ovako sa distance ne mogu da predpostavim gdje grijesis ali budi siguran da je opet u pitanju "ljudski faktor". Mislim da ovo dalje i ne treba da te interesuje niti da se time zamaras sa obzirom da si i sam uvidio da je taj XP u poredjenju sa Win 7 smece koje treba sto prije odstraniti, ne iz kompjutera, nego i iz blize okoline.

Promijenjeno od tranzit (06.04.2013 u 17:59 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
zeljko (06.04.2013)
Star 06.04.2013, 23:02   #27
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci smijem ovaj moj win 7 da istaliram vise puta na jeednom kompu tj.na obje festplatte po jedanput i da ne brinemZnas kako je?Hocu da imam dva zbog toga jedan za zezanciju i za zenu i njene zajebancije a drugi win za mene tj.moj skromni Studio MaticI njega gasim sa interneta..Pozz i hvala na savjetima..Odo da radim hehe

Promijenjeno od zeljko (06.04.2013 u 23:03 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 01:59   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Instaliraj dva sistema na dva Hard Diska. Poubijaj (hidden) na tom "zeninom" sistemu sve particije sa audio sistema, da ti ne bi nehoticno napravila haos a u audio sistemu obrnuto, s tim sto je prakticno da ostavis vidljivu jednu particiju iz "zeninog" sistema da bi eventualno mogao da sa te particije direktno povlacis u audio sistem fileove koje si skinuo sa interneta a koji bi ti bili potrebni i u audio sistemu. Obavezno ali zaista obavezno, deaktiviraj kompletan Network na audio sistemu. Ostale detalje ti necu pisati jer je vojna (poslovna) tajna. Kada ukljucujes kompjuter pritiskanjem na F8 taster izabiras Boot Menu i u njemu Hard Disk, odnosno sistem koji hoces da podignes. Sve sam ti rekao.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 03:33   #29
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa dobro ako neces da kazes ostale podatke hvala opet hehe...Nisam mogao drugi put da drugom disku da aktiviram windows sa istim Keyom
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 11:16   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas telefon ? Zovi i aktiviraj.
Dodato:
Ti "ostali podaci" su zaista moja, strogo cuvana, poslovna tajna na kojoj sam radeci proveo skoro dobru trecinu zivota. Ona me kostala ogromnog posla i mnogo nerava. Na njoj i zaradjujem, jednim dijelom, hljeb svoj nasusni. Ne vjerujuem da ce ijedan drugi proizvodjac da ti i izdaleka bar nagovijesti svoje poslovne tajne na kojima zasniva svoj opstanak, a kamo li da ti ih servira na tacni, pa tako i ja. Miislim da dovoljno pomazem ljudima i uvijek sam spreman za to ali... sve ima neke granice.

Promijenjeno od tranzit (07.04.2013 u 14:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije