Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.02.2011, 19:35   #1
mijat
Početnik forumacije!
 
mijat's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 49
Downloads: 738
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa800
mijat befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pomoc oko cubase 5.1

naime hteo bih malo da se pozabavim sa ovim programom \, da ga spojim sa pa800 i da se malo igram sa ritmovima i tako to,, ali nikada nisam imao prilike da se sretnem sa ovim programom ili da od nekog vidim kako se sa njim radi,, pa bih zamolio nekoga ko se u to razume da mi posalje ili stavi na download neko uputstvo,, po mogucstvu na srpskom o cubase ili nesto slicno da bih se malo bolje upoznao sa ovim,,, hvala vam unapred...

pretrazio sam teme i nisam naisao na nesto slicno,, ako postoji ja se izvinjavam sto nisam video......
Dodato:
da li je moguce da niko ne zna nista oko ovog programa,, ili niko nece da pomogne,, u svakom slucaju hvala vam na pomoci !!

Promijenjeno od mijat (27.02.2011 u 22:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mijat je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2011, 13:44   #2
folkserbia
Početnik forumacije!
 
folkserbia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.03.2011
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
folkserbia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za cubase imas tonu uputstava i tutorijala ali moras svojski da se potrudis i da ulozis vreme jer to nije program koji mozes da naucis preko noci. Evo od mene veoma redak kompletan video tutorijal, ako treba jos samo reci, imam dosta ovoga. Pozdrav i srecno!
folkserbia je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2011, 17:23   #3
mijat
Početnik forumacije!
 
mijat's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 49
Downloads: 738
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa800
mijat befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

znam da je komplikovan i zeznut za raditi vidim,, ali kad se jednom savlada verovano je kao i sve ostalo prost.. nego na sta si mislio,, koje si postavio i gde,, nema nikakav link...???
zbog toga si pretpostavljam i popio BAN jel da ,,...

Promijenjeno od mijat (04.03.2011 u 17:24 sati)
mijat je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2011, 01:47   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Varas se, Cubase i kada se savlada uopste nije prost. Hiljade funkcija zbog kojih ces, ako stvarno hoces da ih iskoristis, morati vrlo cesto da zaviris u tutorijal. A sto se tice savladavanja, to ce potrajati par godina. Ne gubi nadu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2011, 10:25   #5
mijat
Početnik forumacije!
 
mijat's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 49
Downloads: 738
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa800
mijat befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

par godina.............mozda sam pogresio program... haha,, salim se znam da je komplikovan , ali sve se savlada,, samo malo mi bas i ne ide engleski ,, pa mi oni tutoriali ne pasu,, ali valda cu se snaci nekako...
mijat je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2011, 13:55   #6
igzp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.03.2005
Postovi: 34
Downloads: 817
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
igzp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Cubase

Znas cubase je program sa milion funkicija. Posto ne verujem da cemo moci preko foruma nauciti kako sa njim da radis, najbolje da nam napises sta bi ti hteo konkretno sa njim raditi. Pa da pokusamo da ti objasnimo najjednostavnije stvari, a ostalo dolazi vremenski. Ja radim sa Cubasom vec 18 godina i jos uvek pronalazim neke detalje u njemu.:-)
igzp je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2011, 22:29   #7
mijat
Početnik forumacije!
 
mijat's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 49
Downloads: 738
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa800
mijat befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

hvala kolega na dobroj volji,, pa mene interesuje "osnovno",, kako da ubacim postavku korga pa800 u cubase (to je valda naj osnovnije) i da napravim za pocetak neki prost ritam ili da prepravim vec postojeci (da bi se malo izucio za dalji rad) pa ako nije problem dobro dosla je svaka pomoc,, i unapred hvala
mijat je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2011, 22:15   #8
igzp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.03.2005
Postovi: 34
Downloads: 817
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
igzp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln

Pa da bi mogao Ritmove iz Korga da obradjujes u Cubase ili obrnuto da iz Cubase prebacis ritam u pa800, treba ti jedan mali program koji pretvara iz korg ritma u midi file ili obrnuto iz midi fila u ritam. To ti je potrebno posto Cubase ne cita korgove ritmove nego samo midifilove.
Taj porgram mozes ovde skinuti:
http://www.korgpa.com/pa_root/softwa...ToMidi_303.zip

Za pocetak bi ti preporucio da sa tim programom pretvoris jedan postojeci Korg Style u midi, videt ces on napravi iz jednog ritma vise midifilova. Za svaki Intro, Fill, Variacia, Ending po jedan midi file, mozes ih razlikovati naprimer V1.mid je midi file od Variacije 1. E taj midi otvoris u Cubase i mozes da vidis kako se sve to odsvirano.

Toliko za danas, pisi dokle si stigao, i gde jos zapinje.

Veliki pozdrav
igzp je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2011, 22:44   #9
mijat
Početnik forumacije!
 
mijat's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 49
Downloads: 738
Uploads: 2
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa800
mijat befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala druze puno sada cu da probam sve ovo pa se javljam uskoro
mijat je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2011, 03:18   #10
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo jos malo pomoci.. Kada budes imao te midije od ritma sto si konvertovao.. ides File>Import>MIDI file
On te pita (bar kod mene) da li zelisa da otpocnes novi projekat, ti ili odbij ili potvrdi, svejedno je i sada ti je midi ucitan u Cubase.. Tu ti se pojave sve trake, vidjeces po kanalima, na kanalu 10 bubanj i tako dalje... to nemoj da mijenjas inace ce da ti se poremeti sve i nece raditi ritam.. Da bi bilo sta prepravljao moras da udjes u edit mode.. Ako zelis samo jednu traku da mijenjas onda je samo kliknes 2x i otvori ti se prozor, kada zavrsis ides na X gore desno, ali ne ovo X da zatvoris kompletan program.. imas jos jedno x ispod.. Ako zelis da izmijenis vise traka odjednom onda kliknes bilo gdje desnim i zadrzis ga i tu ti se pojavi jedan mali meni u kome ti proberes taj pravougaonik isprekidani (drugi po redu) kada si to uradio onda selektujes trake koje zelis da mijenjas(samo prevuces preko njih i one potamne) i onda ides gore na MIDI>open key editor. opet kad zavrsis ides na ovaj donji) i tako udri. Obrati paznju, da ako budes transponovao bubanj traku sve ce da ti se poremeti. Eto.. Ja mislim da ti je ovo otprilike dovoljno za neke manje izmjene na ritmovima i tako to.. Pravljenje ritma ispocetka od nicega je vec druga prica... Pozdrav i srecno!
Teodor je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije