Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.06.2009, 23:31   #1
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard YU-MIDI - Video shkola sviranja

Kao shto znate, u pripremi su velike promene na sajtu.
Nove sekcije, princip rada sajta itd.
Jedna od novih-starih ideja je video shkola sviranja.
Kolega Bandza se ponudio da organizuje ovako neshto, i snima video tutoriale.
Obzirom da svi mi, kao shto znate, sve ovo uz svoje poslove radimo na dobrovoljnoj bazi, ni Bandza nema puno vremena da sam redovno postavlja ovako neshto.
Ostali moderatori ce, koliko budu bili u mogucnosti, pomagati ovaj projekat, ali nikada nije na odmet josh ljudi.
Dakle, svi zainteresovani za pravljenje snimaka, neka se obrate ili kolegi Bandzi na PP, ili neka napishu koju na ovoj temi.
Trenutni cilj je da se u narednih mesec dana odradi shto veci broj tutoriala, kako bi sa ostatkom svih novih sekcija i ova krenula u rad.
Kao i do sada...
Svako neka prilozi po nsehto, za opstu dobrobit...

Pozz svima dobre volje!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
Star 13.06.2009, 00:31   #2
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Video skola

Evo ovako!Ja sam dosao na ideju da probam da napravim malu video skolu sa opremom koju imam!Nisam u situaciji da kupujem kameru.Mozda pokusam da je pozajmim ili da probam da pozovem dvojicu prijatelja koji rade na televiziji pa da ih platim da mi to oni snime.Ali ako mi to ne podje za rukom onda moram da probam sa svojim digitalnim fotoaparatom Cannon-om od 4 megapixela.Probao sam sa njim vec to i uvideo da po danu i kad je dobro osvetljenje i kad je iz pticije perspektive u mirnoj ruci da to moze da prodje.Jednostavno se vide prsti i dirke i moze se sa toga uciti.Pa cu probati da napravim jedan mali improvizovani stalak koji ce da drzi taj fotoaparat da bi slika bila mirna i da ne moram ja da drzim ili da maltretiram nekoga da to radi umesto mene.Imam u planu da zvuk snimam preko kompijutera i zvuk same klavijature i zvuk mikrofona sa kojim cu snimati glas.Glas je neophodan zbog samog objasnjavanja prstoreda (prstometa,rasporeda)i ostalog.Pa bi taj zvuk mikrofona i zvuk same klavijature nekako povezao sa slikom snimljenom fotoaparatom.E sad ako neko ima nekakav pametan predlog sa kojim programom bi to mogao da uradim neka kaze.Ja nisam vican sa video produkcijom i montazom pa bi voleo da to nesto bude jako prosto i kompaktno.E sad ova tema je otvorena da bi svako mogao da da nekakav predlog vezan za sam nacin usnimavanja kao i montaze svega toga.Znaci svaki predlog vezan za bilo sta sto ima dodira sa VIDEO.Ta skolom je dobrodosaokodje ako neko ima zelju da na neki nacin pomogne u ostvarivanju ovog projekta neka kaze.Mozda postoji jos neko ko bi znao i imao mogucnosti da snimi neki tutorijal i sl.Mozda neko moze da pomogne na razne nacine u ostvarivanju ovog projekta.Ali i bez pomoci cu uspeti da ostvarim to sto sam zamislio u jednom pristojnom kvalitetu.S tim sto mi je jedini problem sad za sad kamera i montaza ali se nadam da cu to resiti.Neka svako slobodno kaze svoj predlog kako bi to trebalo napraviti,kako to treba da izgleda,sta treba da sadrzi u sebi (koje pesme i kola).Ako neko zna neki primer video skole tj. kako je to neko odradio za klavijaturu neka posalje link meni na PP (privatnu poruku).Pa se moze iz primera videti sve.Ja sam to donekle osmislio ali ja zelim da ugodim krajnjem korisniku a ne sebi pa je zato zgodno da cujem predloge krajnjih korisnika ili nekog ko ima sta pametno reci po tom pitanju.
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 01:02   #3
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm....za prvu ruku...kameru...ako nema ko držat ili gdje stavit,okači ju na stalak od mikrofona a sad programi za video obradu...manje-više svi uvažuju TWAIN drivere tako da neče bit frke oko kamere i snimanja,naravno samo da software ima opciju Recording.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 01:59   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sto se videomontaze tice, Vaxter ce ti dat najbolje savjete za to Bandza druze ako ti treba ista od mene, samo reci preko msn-a, imam dosta ovih laganih kola u notama, koji se mogu brzo nauciti tipa prekid, prelaz, milosevka itd. samo javi
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 14:00   #5
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

evo Bandza i ja nesto da kazem ako je od pomoci. Mislim da bi trebalo tutorijal razdvojiti na vise delova tipa ko zeli da uci kola, ko zeli instrumentale a ko zeli pesme i sve to razdeliti na vise pravca u muzici. Da bi za svakog bilo po nesto.
bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 15:01   #6
cvelepa50
Banovan!
 
cvelepa50's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.02.2007
Mjesto: Austrija (Hallein)
Postovi: 40
Downloads: 457
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa800
cvelepa50 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cvelepa50 pošalji poruku preko MSN messengera cvelepa50 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo ja mislim da bi trebali da napravimo tutorijal kako se pravilno sviraju trileri i te stvari...juznjacki sumadijski itd... jer bez trilera se nemoze svirat niti kolo niti pesma..

pozdrav!
cvelepa50 je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 15:15   #7
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da podeliti obavezno zanrove.
meni je na primer od trilera i koje kakvih solaza muka.a verujem da ce toga biti 98.9%
voleo bi da naucim neke rock improvizacije na kalvijaturi (organ, el gitar, klavir itd)

*siguran sam da ce biti puno polemike oko toga ko ispravno pokazuje, da se ne bi desilo da djak bude bolji od profesora
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 17:32   #8
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako neko ima primedbu, neka napravi i on video...
Tekstualne kritike nisu prihvatljive!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 18:10   #9
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

aaa,kao video rispons..lukavo! nema sta
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2009, 19:14   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Mislim da je sasvim ok da se otvori tema sa video snimcima,bez komentara ostalih članova,to jest...Kolega postavi snimak,da postu naslov kakav želi,eventualno neki komentar ili smernicu u samom postu i to je to,pa ko želi neka gleda...eventualno kasnije ako se ispostavi da je neko od Kolega bio vredan pa postavio više snimaka koji zavredjuju posebnu temu sve to editovati i spakovati na jednom mestu, a oni koji su bzvz se brišu...

naravno...podvukao bih još jednom...bez bilo kakvih komentara ostalih članova da ne bi dolazilo do prepirke i svadje...
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije