Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.12.2007, 17:16   #11
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Evo sta sam ja nasao

Pogledajte ovo, pa u svetlu svih ovih podataka napisite da li se nesto menja u odnosu na ono sto je vec receno zа psr s900:
http://www.mitros-music.com/products...le_Keyboard/2/

Vidim da ce najveca polemika biti: pa800 ili psr s900!
Molim sve da budu krajnje objektivni. Zanemarite sta ko voli a sta ne, nego da se precizno razmotre sve prednosti i mane jedne i druge sprave. Najbolje ako neko moze da napravi malu uporednu tabelu, kao sto to proizvodjaci rade za slicne modele, pa onda napisu: opcija ta i ta-ovaj ima, ovaj nema i sl!
I potrudite se da sto detaljnije to uradite. Ionako terba da kupujem spravu, pa da znam sta cu:-)
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2007, 20:17   #12
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stvarno je tesko reci nekome sta valja a sta ne, kao i uvijek, kao prvo zavisi do vaseg licnog ukusa i sta vama treba...svaka roba ima svoga kupca.

Recimo, prijatelj Nedim je pomenuo da je Yamaha ubica za ritam sekciju a da je Roland jos bolji...tako sam i ja razmisljao. Imao sam Yamaha-u u nju se kleo, onda je prodao i poceo svirati PA800, kojeg sviram vec godinu i po. Mogu vam reci da mi se uho naviklo na ritam sekciju KORGa. Tako da ja mislim da su sve to dobri aranzeri i samo je problem stvar navike, koliko materijala imas uradjenog za koji aranzer itd. Svi aranzeri nude svoje nesto i mislim da je nemoguce ih porediti.

Promijenjeno od Korgminator (07.12.2007 u 20:20 sati)
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 00:28   #13
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Juče sam prije svirke otišo u BingBang Mega (Ljubljana) i isprobo PSR S500 i PSR S900...
NIŠTA ni ščim...Pa ko kaže da se sa onim može odraditi svirka ili da se Profesionalno tezgari,taj il nije bio nikad na tezgi,il ne zna da svira,ili ne svira narodnjake al one u pravom mišljenju...Ma kolko se god trudili da bi ga usposobio za Live svirku nema od toga ništa...Totalni promašaj 100%...Ma bolji je PA50 milion puta---s njim se bar može zaraditi a s ovim modelima-kita...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 00:45   #14
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Böse

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Juče sam prije svirke otišo u BingBang Mega (Ljubljana) i isprobo PSR S500 i PSR S900...
NIŠTA ni ščim...Pa ko kaže da se sa onim može odraditi svirka ili da se Profesionalno tezgari,taj il nije bio nikad na tezgi,il ne zna da svira,ili ne svira narodnjake al one u pravom mišljenju...Ma kolko se god trudili da bi ga usposobio za Live svirku nema od toga ništa...Totalni promašaj 100%...Ma bolji je PA50 milion puta---s njim se bar može zaraditi a s ovim modelima-kita...
Ne slazem se sa tobom i kako mozes tako bezveze da govoris ne znam.Lupas gluposti bolje da nisi nista ni napisao!Taj ko svira na PSR S900 ne zna da svira i nikad nije bio na tezgi,pa ja sam sa PSR-1100 zaradio KORG iS35,KORG i30,harmoniku Hohner,mixetu,......Znao sam da ce neko spomenuti glupavi PA50!Ti brate ne znas sta govoris,bas sam se iznervirao kad sam ovu glupost procitao!

Kuki, pripazi na riječnik. Ne možeš ovdje nikoga vrijeđati.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!

Promijenjeno od kreso (10.12.2007 u 16:17 sati)
kuki je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 00:51   #15
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ne moze ni jedna tema u kojoj se govori o yamahi,da prodje bez tog KORG PA50 je bolji 100 puta,ili kako je rekao Alix Milion puta.Mislim da mu je PA50 neki rodjak ili tako nesto!



Kuki, stani malo na loptu. Nemaš osnove da se prepireš i vrijeđaš.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!

Promijenjeno od kreso (10.12.2007 u 16:16 sati)
kuki je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 05:18   #16
dsimonovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2006
Mjesto: Los Angeles,CA
Postovi: 15
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Triton Extreme 88,PA1X PRO Elite
dsimonovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege,
hvala vam na odgovorima.Razumljilvo je da svi ljubitelji Korga hvale Pa50/80 ali ipak mislim da ne mozete da pravite razliku izmedju nove Psr serije i stare Pa serije.Ima tu dosta prednosti po pitanju PA serije ali isto tako i dosta mana gde Psr dobija znatno vise pozitivnih poena.Kao sto sam napomenuo,oduvek sam koristio Korg a ipak mislim da stilovi kod Tr2 i nove psr serije zvuce mnogo lepse i prirodnije.Bilo bi super kada bi stilovi na psr s700/900 i or700 bili kompaktibilni sa stilovima iz starije psr serije.Da li mozda neko od vas zna vise o ovome ?
dsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 05:42   #17
dsimonovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2006
Mjesto: Los Angeles,CA
Postovi: 15
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Triton Extreme 88,PA1X PRO Elite
dsimonovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da ostavim i moj objektivni komentar po pitanju Pa800 - PsrS900.Imajuci u vidu da sam protekla 3 dana proveo testirajuci S900 i Pa800 dosao sam do sledeceg zakljucka.Prvo,matimaika je veoma prosta.Svi oni koji imaju nameru da kupuju novi aranzer a pritom ne poseduju ni jednu workstation/sampler klavijaturu,najbolja kupovina bi po meni bila Pa800.Ipak je to najkompletniji i najmocniji aranzer po meni a morate priznati da i touch screen znatno olaksava posao.Naravno,tu je i cena koja je skoro 2x puta veca od Psr900.Bas sam danas gledao,novi psr900 se moze naci i za 1400 USD sto je stvarno malo za takav aranzer.Novi Pa50 bez takse kosta $999 dok se polovni Pa80 moze naci za 1300-1400 USD.Isto tako mislim da je vise logicno praviti razliku izmejdu Tyros 2 i Pa800 a ne izmedju Psr900 i Pa800.TR2 i pa800 imaju slicnu cenu i slicne specifikacije i to je stvar ukusa.
Da ne razvlacim mnogo,svi vi koji imate ogranicen budzet a kupujete novi aranzer ( pod uslovom da posedujete workstation/sampler) moj izbor definitivno pada na novi psr s900.
Voleo bih da cujem i vase misljenje.

Dule
dsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 14:34   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kuki pa i vidi ti se na čemu sviraš...Hohner,IS,PSR...E moj braco nemaš ti pojma o pojmu...Da je tolko dobro raditi sa Yamahom misliš da je ja nebi kupio?Pa jarane ja sam počeo s običnim Rolandom D10,samo Pattern ritam i basiranje.Pa odem sa 16 godina da sviram sa ciganima pa ih ne znam pratiti-tu noć sam dobio 2 jake šamarčine...I od ote klaviature sam došo do vrhunskih instrumenata...A zašto?Vjerovatno zbog kvalitetne svirke i dobro sređenih instrumenata u koje sam ulago mnogo vremena i energije...Daj malo se zamisli šta pišeš bogati...Natural Sound pa ovo pa ono?Daj ne sviraj đavlu,svako ima svoj stil i sound koji se njemu sviđa...Džaba vama i polifonija i tehnički podatci i sve...Ko zna da svira on će da zaradi pa makar to bio i Korg PA50...Jest to kantica,ali brate s njom kolko sam odradio tezgi i koliko me poslužila nijedna Yamaha neće nikad moći...A da si čuo kako zvuče moji traktori kod mene u kafanu samo bi zašutio i nebi ništa više napiso.Ne odgovaraj nazad jer će da pređe u svađu a bez veze da se kvari forum zbog pojedinih komentara....Dao sam svoje mišljenje a ti napadaš...Oladi malo..Pozdrav!

Alix, pripazi malo na riječnik. Ne možeš nikoga omalovažavati !
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...

Promijenjeno od kreso (10.12.2007 u 16:16 sati)
Alix je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 15:38   #19
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od dsimonovic Pokaži Post
T2 i pa800 imaju slicnu cenu i slicne specifikacije i to je stvar ukusa.
Ni slucajno, T2 je duplo skuplji, specifikacije PA800 su poneke i manje od
PSR S900 a ne slicne T2. Ljudi kad ponekad nesto pisete prvo razmislite
malo o cemu pricate da ne ispadne to na kraju smesno.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2007, 18:18   #20
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Unglücklich Izvinjenje...................

Dobro je se izvinjavam javno,ukoliko sam nekog uvredio!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!

Promijenjeno od kuki (10.12.2007 u 18:34 sati)
kuki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranzerima, mislite, novim, psr, sta


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije