Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.10.2014, 23:35   #1
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja malo ukljucim u temu!
Moj ti je savet da dodas jos malo para i uzmes Presonus 16.0.2 mikser i slejv za kutije!
http://www.thomann.de/de/presonus_studiolive_1602.htm
Recimo, predlog za jeftin a dobar slejv je Behringer INuke 3000DSP
http://www.thomann.de/de/behringer_i..._amplifier.htm

To je i bolja mikseta i bolje pojacalo nego na svim spomenutim modelima a nije toliko vise para koliko dobijas na kvalitetu!
Mikser ima 12 mikrofonskih, odnosno 16 linijskih ulaza; 4 AUX-a; na svakom kanalu - poluparametricki tropojasni EQ, kompresor, Limiter, Gate, HighPass filter, fantom napajanje i obrtanje faze; 31-band generalni graficki EQ; 2 totalno podesiva efekta; pamcenje scena i jos dosta toga! Ujedno je i 16-okanalna audio karta pa sve sto ide kroz njega moze direktno da se snima na kompjuter ili odgovarajuci laptop! Snima se svaki kanal pojedinacno sto je super stvar!
Sto se pojacala tice i ono nudi mnogo vise od same snage a i nje ima na pretek:
2 x 440w na 8 ohma
2 x 820w na 4 ohma
2 x 1520w na 2 ohma.
A u bridge modu:
1520w na 8 ohma
3000w na 4 ohma.
Uz to, ovo pojacalo ima u sebi kompletan procesor zvuka! U njemu pored podesavanja modusa u kom radi (stereo, dual mono, bridge, bi-amp) za svaki izlazni kanal pojedinacno imas kontrole koje se odnose na limiter, high pass i low pass filtere, krosover, 8-band parametricki EQ, 2-band dinamicki EQ a na kraju mozes sve postavke da pamtis u samom pojacalu ili na kompjuteru preko koga mozes i da editujes kompletan procesor jer se dobija i softver za tu namenu. Ovo sa pamcenjem postavki nije uopste losa stvar jer ce ti se desiti da radis nekad na razlicite kutije pa ces drugacije i postavljati parametre a onda kad ponovo budes radio na svoje samo pozoves vec upisane parametre.
Dodato:
Isto to za scene vazi i za mikser. Tamo ti je jos bitnije jer mozes da, kad radis u razlicitim lokalima, pozoves scenu koju si napravio bas za taj lokal. Jednim pritiskom na dugme ti se vracaju kompletne postavke miksera!

Promijenjeno od Akordeonista (23.10.2014 u 23:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (24.10.2014)
Star 24.10.2014, 09:43   #2
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druže,ne sumnjam da je to sve dobro,ali ja ipak pripadam starijoj grupi koja će još malo pa u penziju,tako da mi jedino odgovara jedna kompaktna mix sa snagom,čak ne mora imati dva odvojena efekta.U svakom slučaju hvala ti ,nekome će sigurno valjati ova kombinacija,zato je i dobro da postoje ovakve teme.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2014, 10:42   #3
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidim da imas jos uvek dilemu oko toga sta da kupis.Ako ti igra ulogu Donacord PM600 II onda mi se javi na pp da ti dam broj telefona od mog kolege koji ga prodaje.Taj mikser je skoro pa nekoristen a ne bi bila neka jaka cena.Mislim da neces pogresiti sa ovom miksetom a ako ti treba jos snage onda dodas neki snagas i siguran sam da ces biti zadovoljan.
Dodato:
Ja je merkam odavno da je kupim ali nikako da krene posao malo veceg obima pa se jos uvek neodlucujem da je kupim.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (24.10.2014 u 10:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2014, 10:59   #4
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma i ja je merkam,ali.....znaš i sam kako je,još ja radim konstantno i solidno se zaradi(gledajući okolo)opet ali....onda trebaju mi i laganije kutije.....jaoooo!!!Poslaću ti br tel pa baš da vidim koliko traži čovek.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2014, 14:42   #5
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prelomio,Kupio PM1000/1.
Alen iHit više nema,sa Yamahom totalno nezadovoljan,sa PM600/2 nakon dulje analize-nezadovoljan...tako da je ostalo ovo PM1000/1
Kupljen od čoveka koga lično poznajem i kod kojeg sma kupio sadašnju miksetu,ima torbu,svi dugmići i šiberi rade,e sad bem li ga(730e).Sutra idem na svirku pa ću ga isporobati bolje.
ovako na prvo probanje daleko jači moćniji od sadašnjeg powerstationa600.
Ovo pišem zato što sam pitao za mišljenje i red bi bio da i obavestim forumaše sta sam uradio.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije