Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2012, 02:21   #1
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koje zvucnike kupiti do 1500eura?

Pozdrav kolege,resio sam da obnovim ozvucenje i u nedoumici sam koje zvucnike uzeti do 1500-1600e...Posto imam mikser snage 350w uglavnom mi kolege preporucuju ev zx4 ili tx 1152 jer su priblizne snage...U igri su jos za taj novac i Zx5,Fbt hi max60,Rcf 725,Fbt verve 152,Dinacord corus evolution C 15 sto je veliki izbor i neznam sta uzeti od svega toga???Svetan sam da ce dosta slabo raditi na mojoj mikseti od 350w ali icicu na to da ubrzo prodam mikser i kupim neki snagas koji ce moci da gura to.Hteo bih da uzmem nesto sto moze da krpi do 150 ljudi bar i da ne menjam vec sledece godine jer sam jedva skupio i ove parePored ovih pasivnih kutija koje mogu da priustim dolaze u obzir i aktivne Jbl Prx 615m koje imam polovne za 1600e,coveku je hitno pa bi ih prodao za te pare...Da li bi one bile najbolje resenje za moje potrebe?Trenutno radimo na aranzeru + vokali i to je to...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2012, 14:31   #2
DjoleBn
Ovaj baš voli da kuca
 
DjoleBn's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.06.2007
Mjesto: Bijeljina
Godina: 40
Postovi: 303
Downloads: 475
Uploads: 2
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x, Yamaha 01v96...
Interesi: Muzika i samo muzika...
DjoleBn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DjoleBn pošalji poruku preko MSN messengera DjoleBn pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za sve navedene kutije koje si naveo, treba ti itekako skupo pojacalo da bi one radile kako treba, mislim da ti je taj prx odlicno rjesenje, zato sto su aktivne, lagane, i mislim da ce ti odlicno odraditi te svirke za koje ih planiras..
Razmisli.. Par dobrih kutija ces platiti 1500 e, + moras planirati pojacalo, to su dodatna ulaganja...
Ovako za 1600e, rijesis i extra dobre kutije, aktivne.. Ne moras nosati rack, kad kupis pojacalo...
Pozz
__________________
Korg4Life
DjoleBn je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 14:34   #3
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ove Jbl prx 615m nisam cuo uzivo pa mi je to malo problem inace sam cuo da su mnogo dobre...Bitno mi je da imaju snagu da bacaju daleko i da su ciste,da visoki tonovi izlaze dobro jer mi je to veoma bitno za vokal???
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 15:05   #4
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Od svega sto si naveo najbolja je kutija FBT himaxx60 ,to je kutija 5 klase iznad ZX4 i tx1152!JBL prx 615m ti je takodje dobro resenje za tih 1600ev.
Ali budi siguran da je himaxx60 uz adekvatno pojacalo dosta bolje resenje od PRX615 ali i skuplje !

Zato ako ne planiras da se posle kupovine npr para FBT himaxx60 isprsis ozbiljene pare za dobar snagas onda bolje kupi odma te PRX 615m i uzivaj.
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 16:15   #5
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A da li je Fbt himaxx60 klasa i za zx5 ili je to samo stvar ukusa?I zanima me koliko su to ozbilje pare nadam se da nije vise od 600-700e i da se za te pare moze neci dobar polovan snagas???Slazem se da je Jbl prx 615m dobra prilike za te pare ali a ako je bolje resenje fbt himaxx60 ili ev zx5 i adekvatno pojacalo onda da bolje idem na tu varijantu...U pocetku bi ih gurao na 300-400w a kroz mesec-dva da padne i dobar snagas?
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 16:23   #6
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni je ZX5 ispod JBL prx615m,a daleko ispod i fbt himaxx60.

JBL prx615m i FBT himaxx60 rade zvucno vrlo slicno,sa tim sto je FBT ipak prilicno jaci kada se potera sa 700-800w .
Dok je zx5 u odnosu na njih zvuno losija,dosta je mutava u srednjim tonovima i teska za pevanje,pogotovo na manjim snagama.

Za par FBT himaxx60 ti treba snagas kvalitetne izrade i snage bar 2x700-800w na 8 oma.Takvo pojacalo se tesko nalazi polovno i nije jeftino.
Dodato:
Ako hoces maximum iz himaxx60 treba da joj das 800w bez da pikuje snagas.Kada gledamo snagase njihova maximalna snaga na koju se vode je snaga izmerena u punom piku!
Npr pojacalo koje se vodi na 2x700w na 8 oma,to je njegova maximalna snaga izmerana pri punom piku pojacala,a ono zapravo kada radi bez pika ili na ivici pika je 2x500-600w na 8 oma ,nadam se da me razumes?

Dakle ako hoces da joj das kvalitetnih 800w treba ti pojacalo koje ce to da joj da bez pika ,a to je pojacalo koje je deklarisano na bar 1000w na 8 oma.

Camco vortex 4,Lab gruppen fp 3400

ili ako ne planiras da kasnije kupujes jos dve kutije ,mozes da kupis za dve fbt himaxx60 pojacalo Crown CTS 2000.

Crown CTS 2000 je specifican zato sto i na 8 oma i na 4 oma ima istu snagu ( 2x1000w),tako da ne bi mogao da teras 4 kutije dobro ,ali 2 bi terao perfektno!To pojacalo relno polovno na trzistu u dobrom stanju se krece oko 850ev.

Promijenjeno od neshatomic (27.05.2012 u 16:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 16:46   #7
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Licno ti nebih savetovao JBL PRX 615-nazalost kada sam ih cuo u zivoj svirci razocarale su me-zvuk je dobar ali SPL-a jako malo,lako se pali limiter i onda malo distorzira-znaci da nije bas to snaga koja se deklarise-lepa i lagana ali za iole ozbiljniji rad ti treba gomila da bi odradio posao-ZX5 sa dobrim pojacalom je bolje i jace resenje-za ostale navedene kutije necu komentarisati jer je jasno da ce ti bolje odraditi posao od vec navedenih...
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 16:54   #8
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao FBT himaxx60 (prodao sam ih pocetkom ove godine), koristio sam ih na snagas QSC RMX4050HD koji je 2x800w na 8 oma ,2x 1400w na 4 oma.
Zvuk je bio odlican ,snaga neverovatna za plasticnu kutiju,ali realno tek kada QSC zapikuje ona radi zaista jako,i odlicno je podnosila tu snagu.Zato mislim da ako hoces maximum iz te kutije daj joj 800w bez pika i ne brini!

I QSCa sam prodao ,u perfektnom stanju za 650evra ,cisto da imas orijentaciju...To pojacalo bi ti takodje dalo dobre rezultate sa FBT himax a nije skupo...

POZDRAV

Promijenjeno od neshatomic (27.05.2012 u 16:55 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 19:08   #9
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da vam javim da sam sa bendom uzeo Ev zx5...Presudilo je to sto smo kutije mogli da probamo i testiramo i dopalo nam se kako su neverovatno ciste i imaju dobar bas...Do pre neki dan nisam znao da li da uzmemo Jbl prx 615m aktivne polovne ili Ev zx5 pasivne nove i odlucili se za zx5 i da naknadno kupimo dobar snagas koji ce da izvuce max iz njih ali ni sa 300-350w nisu za bacanje
__________________
Tuti Fruti Band

Promijenjeno od Minicevac (30.05.2012 u 19:09 sati)
Minicevac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije