Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.05.2012, 10:06   #1
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ev Zx4 ili ev tour x 1152

Pozdrav kolege imam power mixer Zeck pd 10-14 350w na 8 oma,nije losa snaga i sa njim planiram da guram neke od ove dve kutije, pa mi sad kazite sta bi bilo bolje resenje zx4 ima 400w a tx 1152 500w?Tx je 1152 je malo skuplji i malo masivnija kutija i mislim da je drvo u pitanju i da li je izvodljivo da ih ovaj misker tera ili da se zadovoljim samo za zx4 i molim kolega neka pisu slobodno ako su imali iskustva kakav je ton jednih i drugih kutija...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2012, 10:58   #2
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kutije su slicne,drajver je cak isti DH3,tako da je i zvuk tih kutija slican,ali tx 1152 zbog drvene konstrukcije i malo vece zapremine kutije prilicno bolje radi u basu i samim tim bolji je i za samostalan rad.

Glavna razlika izmedju te dve kutije koju generalno retko ko vidi je u disperziji ( uglu zracenja) ,naime zx4 ima ugao horne 90x55 ,dok tx 1152 ima 60x40,tako da je zx4 bolja za siroke postavke a krace ,dok tx1152 uze pokriva ali zato bolje baca u daljinu...

pozdrav
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
Minicevac (21.05.2012)
Star 21.05.2012, 13:27   #3
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto rece nesha tocno!
Imao sam priliku probati i jednu i drugu, tj. zx4 posjedujem, prije nego li sam kupio zx4 iznajmljivao sam opremu, pa sam imao priliku raditi na tx seriji ali 12"ka je... Sound mi je sveukupno odlican, ali mi je najgore sto su gabaritne kutije i ovako poslje svirke nikakav jos se iskilavis sa 20 kila a kamo li sa 27-28

Tako da eto, gledaj i tu kilazu, mozda bi cak tx 1122 bio dobar, a u sustini isto je... decibel gore-dole(u odnosu na tx 1152) ali 7-8 kila... hehehe puno znaci (bar meni)

Reci cu ti samo jedno, kod zx4 (buduci da koristim EMX 512SC) kada ih, na nekih 300w pojacam, bas je savrsen, ima basa k'o u prici, ali onda moram pojacat malo "hi" i "mid" da bude "jednak odnos" basa i visokih... (valjda do miksete jbg)... eto tako... SRETNO
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2012, 16:00   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako su po kvalitetu slicne onda ti preporucujem manje gabaritne i lakse kutije.
To ti kazem iz iskustva.dok si mlad mozes da cimas,kad dodjes u neke lepe godine onda se vodi racuna o svakom gramu a kamoli kilogramu
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2012, 17:56   #5
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Interesuje me da li su ove tx 1152 znatno jace u odnosu na Zx4 uopste jer pise da su 500w i da li bi moj mikser koji sam pomenuo gore mogao to da ispostuje i da ih lepo gura?I ako je na kraj krajeva zvucna slika bolja od zx4 pomirio bi se sa tezinom ako vredi?
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2012, 00:57   #6
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidi ovo, drvo je (po meni) uvijek bilo bolje od plastike, samo sto je tesko u p.m. vjeruj mi, kani se 15"-ke, ako ces vec gledat gledaj 12"-ku, ima 20 kg, i 500w i 130Db maksimalnog zvucnog pritiska, sto nije lose za jednu 12"-ku. Buduci da sam je probao, moj savjet je bolje nju nego 15", taj tx 1152 ima 28 kila, bolan jos malo pa ko dobar bas bin ahahha Razmisli malo o tx 1122 ili o ev zx4. Vjeruj mi ja se niti jedne sekunde nisam pokajao zbog zx4!!!

Znaci usporedi i podcrtaj na papir:
Zx4: 400w, 132Db i 20.2 kg, 15" bas i 1" visoki.
Tx 1122: 500w, 130Db, 20.2 kg, 12" bas i 1"(kao sto rece nesa).

Tako da (govorim za tx 1122), tih 2-3 decibela majke mi moje, nece ti nista znaciti+ sto su kutije manje i jako bitan faktor za transport+ kilaža (a i meni su nekako bolje zvucno od zx4, ali to su sve nijanse, naravno i mikseta igra ulogu, a ti ces sa svojom sigurno moci gurati sta god da izaberes od toga)!!!
Ako bas volis 15" onda uzmi Zx4 i udri brigu na veselje.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije