Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.07.2013, 01:23   #741
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svevrijeme imam u glavi GW8 a pisemo o BK-5, moja greska. Badava si trazio. BK-5 ima MakeUp Tools kojim mozes da editiras midi song trake ali midi song recorder nema. U tom slucaju ces uraditi ovako. Posto Nuendo ne prima Synchro Midi Clock vec ga samo salje, moraces da se posluzis metodom snimanja midi podataka (ritma) sa BK-5 u Nunedo tako sto ces u Nuendu napraviti jednu midi traku ciji ce Midi Out kanal u njenom Inspector Partu biti podesen na "All". Tempo za taj Nuendo projekat ces namjestiti po tempu koji je na BK-5 a onda ces startovati snimanje na Nuendu (tako da cujes metronom samo jedan takt prije pocetka snimanja) pa ces recimo od treceg ili cetvrtog takta krenuti sa svirkom na BK-5. Kada zavrsis sa pjesmom, stopiraj snimanje na Nuendu a onda markiraj tu traku koju si upravo snimio, idi na Midi Menu i pronadji funkciju Disolve Parts (funkcija kojom tu jednu midi traku gdje su svi midi podaci sa svih midi kanala BK-5 razlazes na pojedinacne trake) pa tu odaberi da razlozi zajednicku traku po midi kanalima (ne po notama). Sada si dobio posebne trake. Posto Nuendo nije sinhronizovano snimao (jer ne prima Midi Clock od BK-5), moraces malo filigranskim radom da podesis tacno pocetke taktova. Dovoljno je da podesis prvi udarac na Drum traci na pocetak prvog takta i sve ostale trake ce biti podesene kako treba (ukoliko su sve vrijeme markirane). Ovo podesavanje nije obavezno ali ti kasnije olaksava rad. Sada si dobio sve sto ti treba za dalje snimanje audio traka.
Znam da se sve ovo cini komplikovanim ali drugacije nece ici sa Nuendom, opet samo radi toga sto glupavi Steinberg nije dao mogucnost siinhronizacije Nuenda (kao slavea) putem Midi Clocka.
Ima jos jedna daleko jednostavnija mogucnost, a to je da za samo snimanje midi songa upotrijebis neki manji sekvencer, recimo XGWorks koji se automatski sinhronizuje sa tempom BK-5 i startuje snimanje kada ti kreces sa sviranjem na BK-5 jer prima Midi Clock sinhronizaciju od BK-5. Kada zavrsis sa snimanjem u XGWorksu, izvedes tu pjesmu kao Midi Song (SMF) i Importiras je u Nuendo gdje kasnije nastavljas s radom. To ne mora da bude XG Works, moze da bude bilo koji pa i najednostavniji midi sekvencer. Ako nemas takav neki sekvencer, napisi dacu ti link da skines neki Free program.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 09:26   #742
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ili da instalira Studio One i da ga ne boli glava
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 09:49   #743
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nece ici ni sa Studio One jer ni on se ne sinhronizuje sa "spoljnim svijetom", mada je kao DAW dosta efikasniji nego sve te Steinbergove sarene laze.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 11:21   #744
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pokusacu jedan od sledecih projekata da uradim na taj nacin.Naci cu nacin da taj midi posle postavim tacno na prvi takt.E sad za ostalo ces ti da se pobrines da ubacis kvalitetne semplove na te midi trake ako si raspolozen posto ja to na mom laptopu necu moci da odradim jer mi konfiguracija to nece dozvoliti posto je ovo ipak lap top sa osrednjim performansama.Uradicu ili tako ili cu snimiti pilot traku pa cu posle raditi svaki instrument posebno u audio trakama.Nije mi strano da odsviram traku po traku vec mi to uzima puno vremena.Za ovu pesmu vec imam pilot pa cu moci samo da dodam ostale trake(bas,gitaru bubnj posebno)jedino nisam kucao bubanj nikad i on ce mi odneti najvise vremen posto ne znam na klavijaturi gde mi se nalazi koji element.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 11:29   #745
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozemo Neso vokal ponovo da snimimo kod mene. Imam AT4033a i AKG C3000b, pop filter i FireStudio Mobile. Napravicemo gluvu sobu od cebadi
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 12:35   #746
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tom slucaju upotrijebi AT mikrofon, obavezno sa Pop filterom. Snimaj bez kompresora, eventualno sa Limiterom, da bi sam snimak bio netaknut prije obrade. Ne priblizavaj Nesu previse mikrofonu jer njegov glas ima dosta izrazene niske srednje frekvencije, tacnije to je jedan prilicno "puni" bariton. Bice optimalno ako ga postavis na 15cm od membrane mikrofona posto je AT4033A dosta osjetljiv na takve baritone. Naravno, podesi Gain kako treba za tu udaljenost. Gledaj da stvarno napravis nekakav paravan od cebadi jer na toj udaljenosti pjevaca od mikrofona, cuce se i dosta "sobe" u snimku. Cebe naprijed, cebe nazad (samo bez s e k s a molim) i bice to uredu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 22:42   #747
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vec sebe vidim kako mi lipti znoj od vrucine..Jedno cebe na glavi drugo pozadi,trece ispred,a sijalica od 200 W mi bije u oci i jos onako zadimljena prostorija.....,A nestalo vode u studiju.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 23:24   #748
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... ne treba to toliko, pa ne upotrebljava se gasna komora za snimanje. Dovoljno je razapeti jedno cebe iza i jedno ispred, a ako ima nekih starih duseka, oni bi bili bolje rjesenje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 23:52   #749
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos bolje jednu zensku naprijed a drugu nazad i eto ti akustika
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2013, 23:55   #750
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije nego, jednu odozgo, jednu odozdo, posto tu nedostaju apsorberi
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije