Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.12.2012, 17:50   #1
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard kopija globala tj podesavanja na psr

Drugari prijatelji imam jedno mada uvek ima pitanja u muzici a to je
Od nedavno imam psr1500 i u fazi sam sminkanja doterivanja ritam sekcije i relativno se dobro snalazim a posebno zahvaljujuci vama ovde koi mi pomazete u tom,hvala vam tako kad imam vremena pokusavam da ovde citam nesto o sredjivanju solo boja i sad dolazim do jednog zakljucka povucenog na osnovu sluha ne iskustva,preslusavajuci vase demo snimke da iako imamo naprimer istu harmoniku na istoj kljavi a nezvuci isto treba joj podesavanja stelovanja doterivanja,pre sam svirao na korgu to je sve bilo u globalu a ovde nemamo to i sad imam molbu ,dali je neko voljan da odtkrije i napise sta i kako i koliko radi naprimer na njemu naj boljoj harmonici znaci da tacno napise sve i redosled i brojke znam da to sve drugcije zvuci na razglas al krenimo od seriskih kvaliteta klavijature,hvala unapre
Postovano sa mobilnog uređaja
davidr je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2012, 20:11   #2
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo na svim klavijaturima koje imaju master EQ , prvo se on podesava , pa posle solistika i naravno leva strana tj aranzer. Znaci uzmete jedan fabricki ritam , sa cetri OTS unapred podesenim bojama , zatim idete u mx console i postavite , song , style , i m. pad na 64 . Sa dugmicima TAB idite do EQ zatim na EDIT , na ekranu ce vam se pojaviti petokanalni parametricki EQ . Prva dva su vam za niske i srednje niske frekvencije zvuka , treci vam je za srednje frekvencije zvuka , a zadnja dva vam sluze da sa njima odredite srednje visoke i visoke frekvencije zvuka . Pustite sam ritam bez arazmana , znaci samo bubanj i krenete sa podesavanjem , sa prve dve frekvencije , da dobijete dubinu i i punocu ritam sekcije , znaci pretezno se pozabavite oko saunda dobosa . Hm , malo je to komplikovano ako nemate iskustva sa podesavanjem frekventnih opsega za sto siri spektar zvuka , al polako pa sigurno , imate parametricki eq pa se tu da lepo podesiti zvuk aranzera , da zvuci puno na razglas , uostalom odslusaj moj demo . Ako ti nije jasno i ne umes to da odradis , pomocicu ti Al ovo je veoma vazna stavka za aranzere ,,,, Treba signal i kljave do miksete dovoditi sa dva kabla , znaci jedan za aranzer a drugi za solo , tj , treba odvojiti levi i desni kanal kako u samim ritmovima kod mene je to vrednost 127 a za solo instrumente 0 solo boje koje izlaze iz klavijature nesmeju imati DELAY efekat znaci malte ne suve uz malko reverba . Ostale efekte naravno mogu se postaviti DSP , REVERB i CHORUS a eho dodajemo na mikseti , to bi bilo to .Pozdrav

Kod yamaha nema GLOBAL , sve se to svodi na user efektima i master eq .
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/


Promijenjeno od gagan (28.12.2012 u 20:14 sati) Razlog: dodato
gagan je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2012, 21:07   #3
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slusao sam tvoj demo brate strava je,ja sam pre svirao na pa 80 i le imao sam tako spojene odvojene na mix al kako sad da razdvoim levu ruku tj odvoim to mi nije bas jasno
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Mislio sam desnu solo kako to da odvoim
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od davidr (28.12.2012 u 21:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
davidr je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2012, 00:37   #4
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sutra se cujemo Davidr , sad sam zauzet radim zabavnjake ... ritmove ... Dali si sluso ovaj zadnji demo ???
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije