Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.08.2012, 22:12   #11
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se sa kolegom @ktisljar...Malwarebytes AntiMalware je jedan veoma koristan programcic koji sigurno uklanja Adware, Spyware, Malware i slicno...Skini ga i izaberi da ti normalno polako iskenira ceo komp...Kada zavrsi, izacice ti spisak inficiranih fajlova...Izaberi da ti te fajlove izbrise i to je to...Najverovatnije ce uspeti da ga ukloni...Ako ne uspes sa MBAM, probaj i sa SPY Boot Search and Destroy...Slican programcic MBAM-u...Pozdrav
Postovano sa mobilnog uređaja
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2012, 23:00   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zsimonovic Pokaži Post
Probaj sa...
Citat:
Originalno postovano od marko87 Pokaži Post
Probaj ovako...
Citat:
Originalno postovano od marco Pokaži Post
...Pa probaj...
Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
...probaj i sa...
Kako se cini, slabo da ce tu pomoci "probe", nego spasi sto ti je bitno ako je na "C" particiji, a onda Windows CD (DVD) unutra i ...instalacija. To garantovano lijeci od svih virusa. Kod tebe je inficiran STDRT.exe i to pravi sve probleme. On se moze i trajno deaktivirati i za to ti mogu napisati kratki tutorijal. Onda bi se i infekcija mogla ocistiti ama ne anti virus programom, to nece da pije vode. Morao bi malo da se prosetas po Registryju i da manuelno uklonis pojedine DWORD i Binarne podatke ali bolje da to ne radis ukoliko nisi debelo u materiji.
Dodato:
Evo ipak da ti napisem jedini nacin kojim mozes da se oslobodis infekcije STDRT.exe ama pazi dobro, narocito ako moras u Registryiju da cistis one DWORD i Binarne podatke:


- Restartuj kompjuter u Safe Mode (pritiskaj F8 pri startovanju).

- podigni task menager (mozes i sa Ctrl+Alt+Del) i pogasi sve tekuce procese.

- idi na C particiju i obrisi slijedece fileove:
C:\WINDOWS\TEMP\MRT2.TMP\STDRT.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\REGSRV.EXE

- obrisi i sve fileove u C:\Windows\Temp folderu, pogotovo mrt2FC6.tmp a obrisi njega i u C:\Windows\ IE temp folderu.

- obrisi i sve u Registryju sto je upisano pri instalacijama koje si eventualno radio poslije infekcije virusom (nadam se da nisi instalirao nista poslije infekcije inace ovo ce biti veoma tezak posao)

Poslije svega ovoga restartuj kompjuter i ako si sve uradio kako treba bice sve u redu.

Promijenjeno od tranzit (14.08.2012 u 23:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2012, 00:25   #13
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala svima na odgovorima jos jednom, instaliracu ovaj AVG, a mozda i ovaj Malwarebytes videcu, jer ionako moram da menjam ESET, problemi sa licencom.

@tranzit
Videcu da pozovem nekog ko je malo vise u materiji od mene, pa da ako moze da se sredi nesto, ako ne morace ponovo windows da radi. Inace bice mu interesantno dok radi, jer virus cuci vec nekih 2 meseca, i ja isto toliko izbegavam da ovde postavljam pitanja u vezi njega, jer mislim se ipak je ovo muzicki forum, ali nisam mogao vise. Hvala jos jednom, javljam rezultat.
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2012, 00:29   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama vidis da ima IT sektor, sto da ne postavis pitanja. Nego uradi ti ipak sam ono sto sam ti napisao, to nije nikakav problem, tu ti ne treba nikakav majstor, naravno ako nisi nista instalirao poslije infekcije, a i ako jesi ipak probaj mozda nije inficirao novoinstalirane fileove.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2012, 00:35   #15
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iskreno, nikada mi nije bilo jasno zašto ljudi toliko izbegabaju neizbežno, i pokušavaju sa kojekakvim magičnim antivirusima i ostalim zezalicama da reše problem.
Antivirus može da služi kao prevencija, ali jedina prava prevencija je korisnik upoznat sa problemima.
Jedini pravi lek je reinstalacija uz obavezno formatiranje MBR-a.
Sve ostalo će u 99% slučajeva samo narušiti dalju stabilnost sistema, i tu nema boga.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2012, 00:40   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Totalni sam protivnik bilo kakavih pokusaja sa nekakvim magicnim programima i "svemogucim" toolovima. To je samo uzimanje para i nista vise. Reinstalacija je jedino i najbolje rjesenje, mada u ovom slucaju sa tim inficiranim STDRT.EXE bi bilo vrijedno da pokusa ono sto sam mu napisao. Nek se bar malo raduje sto je ukokao virus bez ikakvih anti virus programa... al' onda za svaki slucaj nek odradi novu instalaciju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kompjuter, stdrt.exe, uklanjanje, virus


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije