Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.04.2008, 23:07   #21
ROBOT
Vredan član društva
 
ROBOT's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Postovi: 125
Downloads: 615
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
ROBOT befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

svirko prijatelju ovo si dobro obrazlozio slazem se sa tobom podpuno !!
__________________
TITO nase jucer danas i sutra
ROBOT je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2008, 23:53   #22
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Postoje pjesme koje su se svirale dok sam ja jos bio djete..Cuo sam ih tada i do dan danas su mi ostale u sjecanju i rado ih osviram..samo neke od njih su Zlatne strune, Ne klepeci nanulama itd..

@Kreso i Svirko, postoje dani koji su teski u zivotu i koje treba proci. Svakako da nam tada nije lako..Ali uz vas su svi, od prijatelja,rodbine pa i kolega sa Yu midija...ali uz vas , pa i sve nas je nesto sto nema svatko..to ja dar za muzikom i sviranjem koji nam je dan i vjerujem da kod nas muzicara bilo koji teski trenutak u zivotu moze barem malo zalijeciti kada sjednes za svoj instrument i zasviras sebi za dusu i srce..e tada mislim, da kako god mi svi govorili najlijepse i najbolje sviras..
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 00:43   #23
Atanackovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Postovi: 99
Downloads: 122
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg M3,Korg SP250
Atanackovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Oduvek sam svirao iz srca,i nadam se da ce tako ostati...sacu 17 godina,i jos se nisam prodao...pare mi nisu bitne...ako sam kvalitetan,bice ih...sve zavisi od mene
Atanackovic je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 07:01   #24
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisu to ona vremena 70ti 80 te kad je lova padala ko sa kruske titovke , covek uhvati u veliko selo kod beograda pa baci bog zna kolko imalo po 3 harmonikasa na tezge , sviralose stose voli svirati i pare idu tako uz to danas su ljudi u krizi ima dase pise danima , ali stacemo takvasu vremena . jasam ovde u cikagu i ovdesu pukli .
dugmic je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 08:15   #25
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Ja se slažem sa kolegom dugmic.
Nekako su se ljudi promijenili,svatko gleda svoja posla, većina ljudi, pa i muzičara danas dođe na svirku, i kao što kaže kolega No.1, na brzinu posložit opremu i samo da pobere lovu. Nema više onoga da dođeš s veseljem na svirku, dva sata prije na svadbu da složiš instrumente, a kad počneš svirat već si dobro debelo zagrijan. A nažalost svi znamo, pogotovo mi malo stariji, bar se meni tako čini, da je love bilo puno,puno više, makar kad su bila ta vremena, bio sam i puno mlađi, pa mi lova i nije bila tolko važna.

Pozdrav svim kolegama,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 08:47   #26
Zorz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.01.2007
Mjesto: Sisak
Godina: 58
Postovi: 13
Downloads: 68
Uploads: 10
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa 1000
Interesi: Glazba
Zorz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Bravo kolege,

ovo je još jedan dokaz da da je ovaj forum No. 1 i sa temama i sa ljudima. Radim na poslu u istoj sobi sa kolegom Srbinom i kolegicom Muslimankom. Kad sam im rekao da kada zapne nešto u muzici i da za par minuta pomažu dobri ljudi iz cijelog svijeta bez obzira na vjeru i naciju nisu mogli doći k sebi. Takvi smo mi muzičari. No vratimo se temi, ovo je prava stvar. Doista treba svirati iz srca, jer se to na tezgi osjeti. Svom mladom pjevaču stalno pričam da je jedino kod muzike dvostrano djelovanje, mi dajemo energiju publici, a kada ih dignemo onda raja do kraja tezge drži nas. Kod nas u Hrvatskoj se sada zaista svira sve i ne gleda se tko je izvođač i koji žanr, što je doista dobro i pohvalno. Ja sam na primjer bio prošli vikend na jednom "team bildingu" na Bjelolasici, imali smo trio koji nas je zabavljao (pjevač, klavijature i gitara). Momci su savršeno zvučali i trudili se iz petnih žila, ali falilo je srce. Kako je ekipa koja išla večina moj radnih kolega ali i visokih šefova noć prije puta sam pripremio 9 pjesama koje mogu odsvirati za svoju dušu na bilo kojim klavijaturama. Naravno ja nisam vodeći vokal pa sam si dao truda i transponirao ih u tonalitet za svoj glas kako bi to koliko - toliko pristojno zvučalo. Uglavnom "snimio" sam situaciju, ocijenio pravi trenutak i u tri izlaska sa po tri pjesme napravio pravi lom. Taj nastup me je vratio u moje najbolje godine, gasila su se sva svjetla u sali, palili upaljači, ruke su bile u zraku i svi su pjevali. Naravno da sam uzeo daljinac i od ženske do ženske pa pjevanje u duetu. Raspoloženje fantastično, momci iz benda oduševljeni jer sam im stvorio atmosferu koju su dalje samo podgrijavati. Uglavnom ostali smo do 6,30 u jutro. Ovaj tjedan su me u firmi prozvali "zvijezdom", a moram i neskromno priznati da se tako i osječam. U nedjelju za doručkom se momci iz benda zahvaljuju i zajedno komentiramo kako je zapravo najvažnije sviranje iz srca i scenski nastup, a kada publiku jednom dobijemo onda su naši, te ne pitaju dali je narodnjak, zabavnjak, starogradska ili rock pjesma. Naravno da sam u cijeloj priči vodio igru tako da budem korektan prema kolegama koji su radili tu tezgu, jer mi nije bio cilj nekoga omalovažiti već zabaviti svoje radne kolege i šefove, odnosno pokazati da znam posao.

NAJBOLJI STE!

Pozdrav od Zorza.
Zorz je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 09:28   #27
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve je istina, i tako je valjda od nekada.
Davno mi je pokojni djed pričo (isto je bio muzičar, samo je sviro kontra bas i bass gitaru) da birtija i kafanski muzičar nikad neče bit gladni i žedni i da će se za njega uvijek neka para nač, tj nikad neče propast.
Zašto ?
Čovjek ima stotine problema, briga, bolesti, tuga, pa veselja, razloga za slavlje ... i di će se onda "otkačit" ? U birtiji ! Ode na čašicu da razbije tugu, da otkloni crne misli iz glave, a svi znamo kako to završava. Opije se ko čuskija, pa još ako je tamo muzika i zasvira mu pjesmu iz srca, onda je čovjek nakon par minuta sretan ko malo dijete. Zaboravi na sve brige i probleme i potrošit će zadnju paru na muziku. Ako je pak razog neko veselje, kao npr. rođenje djeteta onda će doč s jaranima i zalomit tri mjesečne plaće i neče mu bit žao. Naravno, ako je muzika tu tada će i oni zajedno s krčmarom profitirat.
Tako da kad malo razmisliš mi muzičari živimo od ljudskih emocija, sve se vrti oko njih. Što je čovjek više u bedu ili što je čovjek sretniji to čemo bolje proč. A gaže, tezge na mjestu gdje ljudi dolaze iz navade neče nikad biti in jer neznam kako da sviraš njima je bitno samo da im nešto "prdi" u uši (ionako te ne slušaju) i da nije grobna tišina kad trkeljaju i vode "dubokoumne" razgovore. No nađeš li im žicu ...
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (30.04.2008 u 09:30 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 10:20   #28
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi svaka vam cast ovo je kraj svijeta.nemam vise komentara

pozdrav svima stvarno ste ok
Mladen
maricm je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 10:58   #29
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Ma nije to ništa.
Eeeeehhhh, da su barem ljudi svugdje kao na ovom forumu, bez obzira na boju kože, vjeru, nacionalnost, zemlju u kojoj žive, instrument koji sviraju... Na žalost, to je samo iluzija, ali zato ovdje imamo jedni druge da si pomognemo, a jebiga ako treba i bit rame za plakanje,svi smo od krvi i mesa, svima nam idu suze kad plačemo, bilo da smo muško ili žensko.

Pozdrav svima,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2008, 20:08   #30
Pilence81
DJ i Maskota!
 
Pilence81's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.03.2008
Mjesto: Bucic/Prokuplje
Godina: 42
Postovi: 26
Downloads: 141
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Mikrofon :)
Interesi: Picim redom i belezim kredom!
Pilence81 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Pilence81 pošalji poruku preko MSN messengera Pilence81 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pevam iz duse ali kada meni naidje trenutak a ne svaku svirku.
Ja necu da kazem nakon 11 god. pevanja da i dan danas svaku svirku idem sva Happy sa zeljom da pevam a da lova nije u pitanju.
Obrni okreni radim zbog para,ali nije bitno dal volimo da pevamo i sviramo bitno je koliko smo kvalitetni
__________________
Pilence81 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
srca, svirate


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije