Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.09.2010, 15:56   #1
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard Odnos vlasnika restorana prema muzicarima

Evo da otovrim jednu zanimljivu temu i da upoznam kolege koji eventualno dolaze u Novi Pazar da znaju sta ih ceka kad dodju u restorane i da ne budu zateceni!
Odnos vlasnika restorana i objekata gde se organizuju veselja prema muzicarima u ovom gradu sve je nizi i nizi i vlasnici su sve gladniji i gladniji a muzicari vrlo nisko padaju!Navescu nekoliko primera o cvemu se radi . . .
-Vec nekih zadnjih 4-5 godina vlasnici restorana su izmislili da muzicari placaju komunalnu taksu opstini od 2000 dinara zato sto restoran tog dana radi sa uzivo muzikom i radno vreme je do 02h!Mi placamo taksu a lokal njegov?Toliko nisko da to nije normalno . . . Nije im dosta sto naplacuju lepo stolicu i zarada na 300-400 ili 500 ljudi nego uzmi i muzicarima pare za taksu?Muzicari su otisli jos nize pa to placaju i ako 70% njih radi samo za baksis ili eventualno 25e po clanu benda . . . Nikakva para je kad da nas 5 damo po 5e i platimo taksu ali to nije posteno kako god okrenes ali opet da je samo to i moglo bi da se precuti ali ima tu jos mnogo mnogo stvari i jos vecih iznuda . . .
-U zadnjih dve godine su poceli vlasnici da kupuju svoja ozvucenja pa su uveli novo pravilo da bi udarili muzicare po usima!NEMA UNOSENJA VASEG OZVUCENJA I MOZETE SVIRATI SAMO NA NASOJ OPREMI!Naravno i to mora da se plati od 30 do 70 ili 80e u zavisnosti gde se svira . . .I to bi bilo ok da su kupili mocna ozvucenja sa vrhunskim rackovima,bas binovima i to ali nije tako,pretpostavljate kupili su Powermate i 4 Sx200 ili Sx300 kutije ili neku starudiju od 10-15 godina i uslovljava me da sviram na tome a npr nasa oprema vredi 15000e!Opet bi bilo posteno da ako ja imam svoju opremu pustis me da sviram ne svome ako nemam iznajmim kod tebe ali ne moze tako i to muzicari opet precute!Trojka radi babine ili devojacko vece za 80e!30e plati ozvucenje njima ostane 50e i podele po 15 ili 20e po clanu benda i kazu boli me uvo to je tri sata svirke . . . A gde ti je bilo sto si nosio klaviajture,montirao se,probijao kroz gradsku guzvu kolima i slicno???Posto sam upoznat sa tim stvarim odavno i posle par sukoba sa vlasnicima lokala i sefovima sala vise necu da radim to i boli me uvo!Ako vec moram da radim onda se dogovrim sa onim koji pravi veselje da isplaca tamo govnarima sve sto treba da ja nemam kontakt sa njima ali ni to nije moglo tako!Zadnja tezga kokju sam imao naravno se dogovrim sa domacinom da on to plati sve i da ja nemam veze sa njima i ostane takav dogovor . . .Dodjem ja odradim tezgu i posle toga se spakujem klaviajture i svoju miksetu jer tu moras da radis na nekom raspalom PM1 koji je pregazilo 100 jada u radnom veku i odem lepo kuci!Kad je domacin dosao da izmiri racune sa vlasnikom on mu je rekao ma ne treba nista platis,tu je bilko 180 zena koje su slavile babine,stolica po 12e i otisla je hrana alkohol nisu ni pile i sasvim sam dovoljno zaradio i to bi bilo ok od gazde da je ostalo tako ali taj smrad zove mene i kaze ovde muzicari placaju ozvucenje i ti moras da mi platis i posto je takav smrad ja okrenem domacina i pitam ga kako smo se dogovrili i on popizdi covek i ode tamo i ispljuje ih maksimalno jer su ga obrukali a veliki je gazda i jak biznismen i kaljaju mu ime i brukaju za 30e . . . .Mnogo kolega iz Srbije i Crne Gore koji su dolazili da sviraju a inace moji dobri drugari i vrhunski muzicari su doziveli te neprijatnosti i svi me kontaktiraju posle toga da vide o cemu se radi?Jel se to desava samo njima ili je slucaj i kod ostalih?Eto drage kolege imao sam obavezu da vam napisem da znate kako stoje stvari kad dolazite ovamo da radite svadbu i te tipove veselja . . . Jedine banket sale gde mozete da donesete vase ozvucenje su u hotelu TADZ,Restoran FORTUNA i restoran DVOR a u ostalim restoranima ako imate svirku upoznati ste sa obavezavam koje vas cekaju pa se dogovarajte sa domacinima oko placanja i uracunajte im to u cenu rada . . .
Da ja ne lazem evo postavicu i sliku koju sam zabelezio u hotelu Vrbak kad sam tamo imao zadnju svirku . . . Pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg BRUKA HOTELA VRBAK.jpg (73,5 KB, 130x skinuto)
Highslide JS
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 16:21   #2
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Strasno! Hvala Marko na informacijama, ali ovoga u Sapcu nema!
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 16:27   #3
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mene nista vise ne iznenadjuje...ja inace imam mnogo losa iskustva sa "gazdama ugostiteljima"iz NP tacnije tutina,tako da "no comment"!!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 16:37   #4
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa ovo sam napisao namerno da znaju ljudi sta i da kad pogadjaju svirke da se ograde u startu u odnosu cene i slicno!Vidim da se svi zabezeknu kad kad dodju prvi put da rade i vide kakvo je stanje!Konkretno zadnji put vidim da su kolege iz Barakuda Benda bili vidno razoracarani kad smo zadnji put pili pice u Vrnjackoj Banji i stvarno je to sramota . . .
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 16:40   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Restoran "Gazela"-Pirot,nemojte se iznenaditi ako vam gazdin potrcko-sef sale posle svirke trazi 1500-2000 din za "SOKOJ"!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 17:17   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dobice za Sokoj al znas kad.vataju muzicare na razne fore al ne prave muzicare.Pravi znaju da to placa gazda a ne oni.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 18:26   #7
banex
Vredan član društva
 
banex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.11.2005
Postovi: 129
Downloads: 2345
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
banex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svirao sam u rumi restoran borkovac.Gazda je tako bio neljubazan prema nama da je to bilo strasno.On nama kaze da je tukao cetiri benda a njemu bacili bombu u kafic u rumi i sve izgorelo.Verovatno je hteo da nas reketira ali nas ima 8 u bendu tako da je bilo tesko pobiti se sa nama.Pardon,7 bez pevacice.
banex je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 18:30   #8
Branislav_PA800
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2010
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 18
Downloads: 927
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
Branislav_PA800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takve "gazde" treba na robiju oterati, da naplacuju muzici sramota jedna.Za ovo prvi put cujem ali to se i moglo ocekivati kada se vidi u kakvom vremenu zivimo.Svako svakog hoce da z....e.
Branislav_PA800 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 20:39   #9
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I dalje se pitam kakve veze ti imas sa tom taksom i zasto moras da je placas, tj. muzicari. Ti si tu da napunis lokal kao i svaki drugi muzicar a dogadjaj organizuje gazda lokala prema tome duzan je da izmiri sve obaveze.
Ja ne znam koji se djavo bune nesto ti ljudi, ovde sviram za smesne pare a profit lokala nikad ne bude ispod 800e kad sviramo (uvek bude vise). Mislim da je to velika sramota.
Sa druge strane tako nam i treba, ja ne radim na fajl nikada (retko ga pustim kad je cupavo da ne znam pesmu a moram da je "odsviram"), ali onaj koga boli uvo on ce da pljeste za 20e celu noc, napravi playlist midi fajlova, ljudi se vesele, gazdi lepo jer se pije i desava se nesto kod njega u lokalu, ma udri. Jadno.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2010, 21:28   #10
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e sad neznam kako tocno kod nas to ide . ali mislim da kod nas muzicari samo placaju prostor odnosno iznajme binu na kojoj sviraju.

svadbene sale kod nas nemaju svoje ozvucenje . vec muzicari donoso svoje .
nista nije ograniceno . mogu dovuc 10 kw i 1 kw . nitko im ne zamjera . light show isto .
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije