Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.02.2012, 14:46   #1
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Native Instruments Kontakt Output

Pozdrav svima!
Igram se vec neko vrijeme se igram sa Kontaktom, i podesio sam sve sto mi je trebalo, sredio sve boje kako mi treba, sredio latenciju i sve radi OK.
Medjutim, sad mi je palo na pamet, da pustim boje iz Kontakta kroz efekte na mikseti, znaci samo pustim kabal iz laptopa u neki input na mikseti i dodajem mu efekte (znam ja da mogu sve efekte lijepo da sredim i u kontaktu, ali potrebno mi je da to ide iz miksete, da ne objasnjavam sad zasto...). Uspio sam ja to, sve radi, medjutim stvar je u tome da ako npr. iz Kontakta ide bubanj i harmonika, ja zelim da mi bubanj i dalje ostane ''suv'' a da harmonici dam reverb na mikseti i tu je problem.. Ako mi iz kontakta jednim kablom idu bubanj i harmonika, svaki efekt koji dodam na mikseti bice dodan na kompletan signal koji mikseta prima, tj. i na harmoniku i na bubanj a ja to ne zelim. Vidim ovde da mogu da za svaki instrument bank proberem i output medjutim, ja imam internu zvucnu kartu na laptopu pa mi je ponudjen samo jedan output. Nadam se da nisam previse zapetljao i da razumijete sta pokusavam da uradim...

Sta da radim?
Da li moram da kupujem eksternu zvucnu sa vise izlaza, i kakvu da uzmem? Da li mi je dobra neka eksterna sa dual outputima ili moram da uzimam neku 2.1, 5.1, sta znam...? Nisam upoznat bas kako ovo funkcionise i kako to uopste treba da se odradi. Da li ce mi se, ako uzmem neku bolju zvucnu, ovde u Kontaktu gdje biram outpute pojaviti odmah ponudjeno vise outputa ili to nema veze sa tim?

Hvala unaprijed svima na odgovorima, ako sam lupio neku glupost (u sta ne sumnjam) oprostite. Pokusao bih ovo da uradim, i znam da moze, samo ja ne znam kako i zato se obracam svima za pomoc.

P.S. Ne sumnjam ja da bi najbolje bilo da izdvojim 200-300eur (lupam) i da kupim neku ludu zvucnu i rijesim sve muke, ali bih ipak radije neko low budget ili no budget rjesenje..
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 01:57   #2
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moraš znati koliko izlaza ti treba.postojekarte sa efektima koje ne terete procesor, tzv. DSP kartice.
Kako misliš bez para napraviti u laptopu više izlaza?
Da ga izbušiš?
Šala....
Kad to znaš onda ti treba dobar komp da to sve tera.nisi napisao kakav je laptop
momo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio momo za ovaj koristan post:
Teodor (16.02.2012)
Star 15.02.2012, 03:08   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Teodor Pokaži Post
Pozdrav svima!
Igram se vec neko vrijeme se igram sa Kontaktom, i podesio sam sve sto mi je trebalo, sredio sve boje kako mi treba, sredio latenciju i sve radi OK.
Kako si za Boga miloga uspio da "sredis" tu latencu na internoj zvucnoj karti ? Najmanja moguca latenca koju si moga da dobijes sa tim sto imas je 512 samplova (Buffer), sto cini 11 ms na 44.1 kHz a sto je uzasno mnogo za live sviranje kako Kontakta tako i bilo kog drugog VST instrumenta. Sa tom latencom se ne svira. Obavezno moras kupiti eksternu zvucnu kartu i zbog tih dodatnih izlaznih kanala koje trebas (mada mi nije jasno sto ih trebas jer da bi dobio bolje efekte nego sto su na Kontaktu, morao bi imati mikser od nekoliko hiljada eura). Ta karta ti prije svega treba radi nize latence s kojom ces moci normalno da sviras.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (15.02.2012)
Star 15.02.2012, 08:41   #4
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo, hvala vam puno na odgovorima.
@momo Znam da ne moze bez para, otud i smajli iza toga To sam napisao cisto da se ne bi pojavio neko da mi kaze kako je najbolje da iskesiram neke grdne pare i rijesim stvar, nego radije neko sa nekim malo dovitljivijim rjesenjem.
Laptop je HP 2.2GHz dual core, 4GB rama, zvucna je integrisana, ostalo vjerovatno nije ni bitno za ovo sto mi treba.. Napisacu dole sta ja u stvari pokusavam
@Tranzit latencija mi je 9.3ms, ali sa manjim bufferom.. mislim da je 384 ili tako nesto.. Pogledacu bas, da ne lupam po kuci u ovo doba dok dodjem do laptopa.. Ne kazem da je savrseno, ali je dovoljno dobro..Nisam ni ocekivao neka cuda sa integrisanom karticom. U varijanti kad mi idu bubanj, bas i gitara sa kontakta a solo iz klavijature, uopste nije neki veliki problem.. Posle 2-3 pjesme se vec ustelim.. Gledajuci to iz ugla da zvucnik cesto stoji i preko 10m od mene a da zvuku treba nekih 5ms(i vise) da predje 2m, ne pravim neki veliki problem od toga iako bih naravno volio i to da svedem na minimum. Da efekte sredjujem u kontaktu mi nije rjesenje, napisacu dole zasto..

Ono sto ja ustvari pokusavam da uradim je sledece :
Sviram Pa80, i on ima dva ulaza. Ja te ulaze mogu da propustim kroz efekte klavijature ili da ih ostavim suve.. Moj plan je, posto sam napravio za svaki MIDI kanal posebnu instrument bank(zbog program change, jedino ovako radi ono sto meni treba), da pokusam da ove tri instrument bank koje koristim za upper 1,2,3 (koje su putpuno iste kao i one za accompainment trake) odvojim na izlazu od ostalih, i ukljucim u input1 na klavijaturi i pustim kroz efekte klavijature, a ostale sve kroz input2 i ostavim suve. Sta ovim dobijam (nadam se) ? Kada sredim neki STS ili performance na klavijaturi, ajde stavicu primjer.. Recimo da imam na nekom STS ili Performance u upper1 gitaru i istu tu gitaru u nekoj od accompainment traka. Ja zelim da mi ta gitara svira recimo sa nekim reverbima, delayima na desnoj ruci, a opet da ostane relativno ostra u pratnji, sa manje efekata u svakom slucaju..
Rjesenja imam dva: Ili da tu gitaru dva puta stavim u instrument bank sa razlicitim podesavanjima, sto mi zauzima jedno mjesto bezveze, a i mozda mi treba u 5 razlicitih STS-ova ta ista gitara sa 5 razlicitih podesavanja, i onda je bezveze da je 5 puta stavljam u instrument bank, i ovako nemam prostora.. Drugo rjesenje je da je fino pustim na poseban output, klavijatura ce taj output da pusta kroz C i D efekte, sto su efekti za uppere, i mogu jednostavno da podesavam efekte direktno sa klavijature. Taman i losiji bili, opet je dosta elegantnije rjesenje, da ne moram da cackam po laptopu nego samo promijenim STS ili Performance a ona vec ima sve sto joj treba i kako ja zelim..
Ja mislim da je ideja super, samo treba to da rijesim hardverski, a ne znam kako.. Eto, ja mislim da sam ispricao najrazumljivije sto sam mogao sta mi u stvari treba.
Sta da uradim, kakvu mi zvucnu preporucujete, sta uopste da trazim od zvucne karte? Ne treba mi DSP karta, to jedino znam, efekti ce svejedno ici iz Korga.

Hvala puno jos jednom na odgovorima.
Lijep pozdrav!
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 18:44   #5
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ću ti reći moje doživljaje ukratko.
Kupim ja laptop isto tako 4gb ram itd...
I ustanovim da je ta sprava napravljena od tako loših komponenti koje nemaju mogućnosti ni za kakvu optimizaciju sistema za muziku.
E,da i zvučnu sam kupio.Emu 1616 za laptop,ona je ok. 6 ulaza 6 izlaza dsp .
Ali u tom laptop čim malo opteretiš sistem sve počne da štuca.
Moje je mišljenje da koristiti efekte sa korga je degradiranje zvuka.
Nisi napisao koji kontakt imaš .Kontakt 5 jedne semplove može koristiti u više banki bez povećanja zauzetosti rama.
A i početna priča o par zvukova iz laptopa meni se čini da je prerasla u pravi live setap.
A kartica ovisi o tome kakav spoj ima laptop(usb,firewire).
I da SVE JE BITNO.
Npr.većina tih laptopa ima 5400 hard disk a to nije dovoljno za streaming.
Ako isključiš streaming onda na brzinu iskoristiš svojih 4gb rama jer 32 bitni windows sa zauzećem od 2 gb ima da štuca svaki drugi ton...osim ako nisi toliki stručnjak kao jedan moj dragi prijatelj sa foruma za optimizaciju audio windowsa...Prvo slovo T
momo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio momo za ovaj koristan post:
Teodor (16.02.2012)
Star 15.02.2012, 18:59   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momo ne ofiraj me... hahahaha...


@Teodor

Ne valjaju ti rjesenja, nisu prakticna i isuvise su "zaobilazna". Sve to moze mnogo prostije i efektnije. Ne razmisljas na pravi nacin. Nego, prvo u vezi sa onom tvojom latencom od 9.3 ms. To je mnooooogo, previse, jednostavno ne valja. Radi primjera, ja radim sa 1.5 ms live, iznad ne dolazi u obzir. Sada o ovom rjesenju za efekte. Zaboravio si samo jednu cinjenicu ali najvazniju u ovom slucaju. Sve centralne efekte sa Hypersonica 2 ili Kontakta mozes kontrolisati putem midi controllera. Uobicajeni su CC91 za Reverb, CC93 za Chorus i CC94 za Delay. U Hypersonicu je to po defaultu skoro postavljeno a kod Kontakta ces u dva minuta to isto moci sam da definises za svaki Bank i za svaki instrument. Opet ti ponavljam, razmisljas isuvise komplokovano i totalno neproduktivno. Na kraju, ti efekti na klavijaturi kroz koje bi ti poslije svih tih vratolomija, provukao sounde sa laptopa, su zadnje smece u odnosu na efekte koje imas na Kontaktu i na Hypersonicu 2. Kada je u pitanju Kontakt tu ti je onda potrebno da napravis samo jedan jedini Bank za svaki midi kanal, uvedes centralne (send) efekte i definises ona tri kontrolera za te efekte. Naravno da nisi ogranicen samo na tri send efekta, ovo je bio samo primjer. Zaboravi to provlacenje sounda kroz aranzer to je totalno pogresno i suvisno jer i bez toga svaki sound sa svakog midi kanala instrumenta na laptopu moze da ima svoj level za svaki send a i insert efekat koje ti mozes da kontrolises preko midi podataka u svakom momentu i uopste ti radi toga ne trebaju nikakvi zasebni izlazi.

Promijenjeno od tranzit (15.02.2012 u 19:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Teodor (16.02.2012)
Star 15.02.2012, 19:27   #7
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru.. Prvo da odgovorim ono sto znam..
Kontakt je 4.2.3 i ne zauzima vise rama ako ubacim na dva mjesta isti sempl, od 4.2.2 je to tako. HD je 5400rpm. Windows Vista 32-bit. Imam 4xUSB to , i imam ovaj neki siroki, nisam nikada nista u njega ustekao, pretpostavljam da je PCMCIA, ali pojma nemam.. Firewire nema.. Slazem se ja u potpunosti da su to nikakvi efekti u korgu, ali bih da probam ako je ikako izvodljivo, znam kakav sam, necu se smiriti dok ne uradim bilo sta, pa makar i ne radilo.. Tranzit je u pravu, latencija se osjeti, ali moze se svirati malo kad se ustelis.. Nije to to naravno, ali je prelazno rjesenje dok ne rijesim nesto za zvucnu. Ne tezgarim ja sad pa da mi je to toliko bitno da ce glava da padne sa ramena.. Cisto isprobavam, igram se pa bih volio da to pokusam da uradim kako treba..

Ne znam... sad sam i izgubio nadu da ce to da proradi ikada kako treba..
Pustao sam ga, radi.. svira i bubanj i bas i gitara iz kontakta i nema sjeckanja...kasni, ali nema sjeckanja, bar koliko sam ja u stanju da cujem.. Nisam ga nesto bogzna ni ubio od testiranja, vise sam vremena proveo slagajuci instrument banke i sredjivajuci program change da mi radi kako treba, promijenio sam 2-3 ritma na brzinu cisto da vidim da li mi radi program change kako treba i to je to.. Mislio sam da je to gotovo sve, ako uzmem jos neku zvucnu da cu da smanjim latenciju na ''normalu'' da moze da se svira bez normalno i da jos razdvojim to na dva izlaza ako bude radilo kako treba i super.. Sad mi je ovaj vas post malo poljuljao taj entuzijazam, mislim, vidim da znate o tome dosta i da znate vrlo dobro sta pricate..

Da li mislite onda da mi ne vrijedi ni da uzmem neku zvucnu, da ce latencija i dalje da ostane ovolika ili moze nesto tu da se uradi?
Izvinite ako ja ovde pisem nesto besmisleno, jednostavno ne baratam ovime dovoljno dobro koliko bih volio..
Hvala vam jos jednom sto vam nije mrsko da kucate ovde i da mi pomazete.
Pozdrav!


@tranzit nisam znao da to moze... i nemam ni predstavu kako bih uradio to... Naravno da je totalna glupost raditi ovo sa izlazima ako je moguce preko MIDI-ja kontrolisati i efekte u kontaktu... jooooj.. tek mi je sada pometnja u glavi..

Promijenjeno od Teodor (15.02.2012 u 19:30 sati) Razlog: u medjuvremenu je stigao jos jedan post..
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 20:38   #8
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

prijatelju može bukvalno sve(skoro) ali ne tako kako si zamislio.
Kontakt je moćna sprava ali taj vid komponenti možda bi i na trenutak radio,ali možeš samo da čekaš kad će da stane.
E sad ako sviraš kod kuće to i nije problem,ali na svirci...
Veruj meni se desilo,stižu svatovi po mladu a ja tražim šrafciger od harmonikaša,hehehe.
Da nije kum bio susedno selo pa sam posudio aranžer bilo bi zlo...
A svirali ja i harmonikaš sami...
Kad se setim...
A sve radilo kod kuće nedeljama testirano....
momo je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2012, 02:26   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Teodor

Sve ce to u vezi sa efektima da radi i to bez problema. Sto se tice minimalne latence i da li ti se isplati da uzimas eksternu zvucnu, to zavisi od toga koji laptop je u pitanju jer nikakva zvucna karta neve nadoknaditi nedovoljnu performansu kompjutera. Ne znam koji laptop imas, mozda si negdje i napisao ali ja nisam naisao na taj podatak. Napisi tip laptopa i znacemo odmah da li je podoban ili nije odnosno da li je rentabilno da kupujes audio kartu.
Kao sto kontrolises promjenu programa (Program Change) putem midi naredbi, tako mozes kontrolisati i level efekata, recimo na instrumentima Kontakta. U Mixeru Kontakta napravi 3 AUXa a onda respektabilno postavi u insert svakog AUXa efekte: reverb, chorus i delay. Idi u editor svakog od efekata i postavi Dry na minimum a Wet na 0 dB. Sada idi na Instrument Bankove u Kontaktu, imas u vrhu svakog Banka AUXe sa njihovim faderima (horizontalnim). Svakom faderu dodijeli adekvatni Midi kontroler (aux 1=Reverb CC91, Aux 2=Chorus CC93 i Aux 3=Delay CC94). Ovim si zavrsio sve administrativene radnje. Sada mozes na trakama ritma da upisujes vrijednosti za ona tri midi kontrolera (CC91, CC93 i CC94) i tako regulises nivo efekata za svaku traku ritma pa cak i solo partova jer i na solo partovima imas komande za efekte koji nose iste midi kontrolere jer je to po general midi standardu cvrsto odredjeno. Jednostavno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Teodor (16.02.2012)
Star 16.02.2012, 09:59   #10
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno!!! To je to! Pronaci cu jos u manualu od klaviajture koji su mi CC# za ostale efekte pa mozda compressor da stavim ili neki cetvoropojasni ako mogne.. Mislim da su mi sasvim dovoljna 4, ali cisto da znam, da li je moguce postaviti vise od 4 inserta na aux?
Laptop je HP 6730s 2.2Ghz dual core, 4GB rama. Moze li se sta tu uraditi?

Hvala jos jednom puno na svemu! Idem da cackam sada! Pozdrav!
Teodor je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije