Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.11.2011, 09:05   #31
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze tranzit ne daj boze nisam to ni mislio da odapnesVec reko treba iskoristit svaku sansu od takvih ljudi od koga mozemo nesto i da naucimo..sto slabo ko praktikuje ovako preko foruma i dzabe da daje instrukcije profesionalno....Hvala tebi druze u ime mene i ostalih clanova i da nam zivis jos dugo duuugo..pozzz

Jedna tomina opet na matricu a cim budem imao volje odsviracu i nesto sam...hebiga mrskoradnik sam postao veliki i nista mi se ne radi heheh



Dodato:
Zaboravih da kazem da sam ovaj put probao opet da ubacim u cubase i drugi glas koji sam kopirao ovaj moj prvi i igrao se sa pravljenjem terce ako je uopste uspjelo ovo
Dodato:
I jos jedna na brzinu pa na spavanje



Promijenjeno od Vaxter (25.11.2011 u 17:54 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2011, 18:11   #32
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zeljko ,

malo si falio sa tercama ...

u koprivi ,i opcenito probaj da pjevas tocno.bez falsa .

i ne svidja mi se taj vibrato na kraju ...

inace standardno dobro i ugodno ...
romario je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2011, 19:42   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Divota, imamo dva snimka iste pjesme (Kopriva), jedan ovdje a jedan kod romaria. I matrice su cini mi se iste. Nema bolje osnove za analizu. Romario je to odpjevao majstorski, zestoko i sa mnogo duse (to sam cini mi se napisao i kao kritiku u njegovoj temi). Zeljko treba jos malo da poradi na toj pjesmi. Medjutim, miks glasa kod Zeljkovog snimka je u odnosu na romariov miks, bomba. Nema nista lakse, pomoci obojici, romario nek poslusa kako je Zeljko smiksao vokal a Zeljko nek poslusa kako je romario pjevao i svi zadovoljni i srecni. Za poredjenje:
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...romario&page=2

Promijenjeno od tranzit (25.11.2011 u 19:45 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
zeljko (25.11.2011)
Star 25.11.2011, 21:53   #34
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jasta sam grijesio jbg jutros sam to snimao na slusalice i ucinilo mi se da nema nekih velikih greski a zatim kad sam poslusao na zvucnike uocio sam i sam da pogotovu na pocetku sam grijesio i u drugom refrenu sam se prodero bez veze hahahha....Nisam se jos ustelio kad snimam na slusalice kako treba a i ova mikseta ne podrzava onaj direktni monitoring pa ima i latencije tako da mi je tesko da se kocentrisem...Iz prve sam to i snimio a kod mene uvijek razlicito ispadnu snimci i nikad ne gledam kako je to bas odpjevano u orginalu i tezim da ubacim ponesto i svoga u toku pjesmi i zato nekad uspe bolje nekad se zeznem u izvedbi.....Snimicu ja to ponovo pa ce mo da vidimoDruze transit bas mi je drago da ti se miks dopao...sto znaci da sam dobro ukapirao na sta si mislio dok si mi objasnjavao...ok po meni jos je moglo tu da se malo popravi ali ja nisam nista drugo radio osim postavke halla kako si ti rekao i sve iz prve odpjevao i znaci nista nisam vise dotezao tako kako je ispalo..tako i postavio ovdje,a znam da je moglo i bolje sto se tice pjevanja...poslusaj npr.u drugoj strofi kako sam odpjevao e tako sam trebao i prvu ali jbg zezno sam se i poceo glasnije da pjevam i ne ravnomjern....mozda sam se u tom momentu odaljijo od mikrofona i nesto drugo radio dok je svirala muzika(Pio kafu i pusio)Pa sam kasno svatio da trebam da pocnem sa pjevanjem i uletio ko sivonja u pjesmu hahahha i tako bi....Neka ga nek cuje narod greske jer tako se i uci a i dobicu prije komentar nego da je sve prefektno i kako to Al Dino pjeva...pozzz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2011, 22:25   #35
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kao zemlja kise ZEdna .
ovaj slog malo poslusaj ( ZE ) ,na takve stvari mislim ...
Takav fals je primjetan i nepotreban .
i tebi neprimjeen
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
zeljko (25.11.2011)
Star 25.11.2011, 22:32   #36
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam druze hehehhe ispravicu ja to lako u nekim od drugih snimaka hvala na savjetu.

Evo jos jedan ali stariji snimak sa onim prijasnjim hallom a da kazem odmah da ove pjesme ja nikad nisam prije ni slusao vec kad vidim da je matrica kolkio toliko ok ja i snimim iz prve malo poslusam odprilike da znam kako i gdje se pocinje sa pjevanjem i to je to a vjerujem da ako se uvjezba da moze i bolje...sad postvaljam ovu od Al dine i samo je jedna strofa ne znam ni ja sad posto imam taj snimak vec duze zasto sam snimio samo jednu strofu..

Romario hajde brate snimi ovu koprivu citavu a ne samo strofe,jer steta je da nije citava a znas dobro da to pjevas..pozz

zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2011, 02:46   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cujes i sam sta znaci podesiti samo reverb pristojno. Odmah se to cuje "skupo" i debelo. Zamisli da jos imas neki od boljih reverb Pluginova, sta bi tek onda bilo, a zamisli da si odradio sve ono sto sam ti savjetovao, a tek zamisli... e... to ne mozes ni da zamislis, sta bi bilo da si upotirjebio i dodatne Pluginove, o kojima ti doduse nisam jos pisao (na primjer deesser, pa onda jedan dosta specijalni trik za dobijanje halla na sibilantima gdje recimo glasovi "s" ili "sh" se mekano rasprshe i odu negdje u daljinu, taman kao da si snimao i kanjonu rijeke Colorado ali samo na tim glasovima, na svim ostalim ostaje normalni hall itd... itd...). Nego, daj razapni bar najlon carapu pred taj mikrofon ako bas nemas Pop filter, ubi taj "p" i "b". Bice od tebe nesto momak, bice nesto...

Promijenjeno od tranzit (26.11.2011 u 02:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2011, 03:30   #38
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze napisi mi na mail ili ovdje ako se smije za te pluginove mozda cak i imam a ne znam heheh....Pa kako da razapnem carapu ako snimam na dinamicki mikrofon...vecinom su snimci sa dinamcikog mikrofona,a razmisljam da nabavim neki popfilter za ovaj studijski mikrofon sto imam samo nekako mi se ne svidja izlazi glas iz njega sasvim drugaciji nego sto ja imam i sve ostro ili je to zbog toga sto treba taj pop filter,a ima i neki prekidac na njemu koji moze da se prebacuje na 3 funkcije slabije malo jace u sredinu i najace skroz desno..

Ma druze moze se i bolje pjevat jasno je i meni kad bih ja uvjezbavao te pjesme sve u detalje i ne bih pusio 3 kutije cigara dnevno pa mi nestane vazduha bas kad trebam da ispjevavam pa zato ode glas u tremolo kosto si rekao a ne vibrato

Sve se moze jer kad bih znao pjesmu napamet i dobro uvjezbao kad sta se tacno pjeva i da ne msilim e sad moram pjevat ne bih ni gubio toliko glasa i onda bih i bolje ispao vibrat...to je to jbg nisam vise ni ja najnovijiKad se sjetim kad sam bio mladji imao sam glas mogao sam sve da pjevam sto se zabavne muzike tice
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2011, 04:05   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pluginove cu ti navesti malo kasnije... a sta ima veze da li je dinamicki ili kondenzatorski mikrofon. Pop filter radi isti posao i kod jednog i kod drugog.
Pazi samo kakav Pop filter uzimas, ne onaj sto izgleda kao kondom za glavu mikrofona nego profesionalni pop filter gdje je razapeta jedna mreza odnosno sinteticki stof preko jednog obruca koji se moze montirati na stalak za mikrofon. Ta mreza kod nekih Pop filtera moze biti i od metala. Kvalitativne razlike nema. Navedi koji je taj kondenzatorski mikrofon pa cu ti napisati sta je taj prekidac, to jest koja mu je namjena. Mislim da bi trebalo ipak na njemu da snimas. To sto ti se cini da je sve mnogo "ostrije" je karakteristika kondenzatorskih mikrofona jer im je i frekventni opseg siri a i ravnomjerniji to jest linearniji nego kod dinamickih sto ti poslije u miksu olaksava rad jer je obrada ekvilajzerom minimalna.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2011, 07:25   #40
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aha ok a ja mislio da se taj pop filter koristi samo za studijske mikrofoneBudi bog s nama nista ne znam a uplicem se u rad u studiju

Evo ovako mada sam naveo u jednom od postova...setajuci pijacom naletim na Beringa B-1 mikrofon za 30 eura i kupim,a tek poslije kad sam dosao kuci pogledam koliko kosta nov a mislim ako me pamcenje ne vara da je od prilike 90-tak eura nov..Ako nista ima bar lijep kofer u kome je dosao taj mikrofon i mogu ga iskoristit za sarafcigere i sl.

Promijenjeno od zeljko (26.11.2011 u 07:26 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije