Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2010, 16:16   #11
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pocinjem oko 9 pa do ujutro,bez pauze osim u 00:00,nikad ne planiram repertoar,neznam sta cu da sviram dok ne sjednem za klavijaturu i kazem na mikrofon "Dobro vece svima"
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline  
Star 20.12.2010, 16:20   #12
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Mudro zboris Deki...veoma mudro
 
Star 20.12.2010, 16:46   #13
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se sa dejanom. Ne moze se napisati repertoar za vece. Mozes da isplaniras prvih par balada, koliko da se dogovoris sa ostatkom muzicara, ovo sve ostalo kako se publika ponasa, kako na koju muziku reaguje, tako cu i da sviram. Desavalo mi se da posle nekog roka predjem u neki narodnjak i da upali, ali opet zavisi, gde sviras, kome sviras itd. Klubovi, kafane, restorani, privatne zurke, sve to ima zaseban repertoar. Ovaj repertoar sto je napisao kolega simke, pretpostavljam da je za neki restoran. Meni za klub, gde sviram novu godinu, ne bi odgovarao ovaj repertoar, mada je dobro videti ove pesme,tako da moze i da se iskoristi dosta toga. Nekome ce ovaj repertoar i koristiti. Pozzz
negovan je offline  
Star 20.12.2010, 16:49   #14
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Čitam malo ove postove pa sam ipak odlučio da i moja malenkost da neki doprinos (bar se nadam) ovoj raspravi.Bez obzira što ove godine neću svirati doček-sve dogovoreno još u augustu-ali je otkazano prije par dana-svirka je trebala biti u italiji, ali...recesija i sve...i što ne sviram uopče taj repertoar situacija je sljedeča-doči na svirku sa več unaprijed pripremljenim repertoarom je više nego čudno!Kao prvo moram vidjeti tko uopče sjedi pred menom i tek tada mogu izabrati repertoar.Uvijek radim tako da napišem u pauzi sljedeči set, ali se isto tako zna desiti da moram u toku seta mijenjati redosljed-nešto izbaciti,nešto dodati-sve zavisi od raspoloženja i gostiju!Svirku obavezno počinjemo u 20.00 jer tako stoji u ugovoru ,a i ljudi se večinom več svi pojave.Ovo nije napisano zato da bi se omalovažavao bilo čiji posao, nego iz jednostavnog razloga da se malo razmijene mišljenja!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline  
Star 20.12.2010, 16:56   #15
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobar deo ovih pesama je ok,recimo 80% ali raspored ti je sarenilo...Kad sviras zabavni blok po mom ukusu ne treba ubaciti neki narodnjak od sabana recimo,i to samo jednu pesmu kao sto si ti naveo i opet da se vratis na zabavnjaka...Lepo se krene za Rock i Pop pesmama pa se polako ulazi u neke Folk novitete pa tek posle dolazi Ljuba Alicic,rumbe,dvojke itd...Naravno ne bi ni bilo zanimljivo ako bi vecina sad iskoristila tvoj redosled ili moj redosled pesama...Trebas sam imati svoj repertoar i to je to...Najvise mrzim kopiranja! Amadeus bend izbaci neki mix pesama ili neku improvizaciju i onda cim se to cuje odma svi iste fore,isti mix delovi nekih stranih house pesama na pocecima nekog narodnjaka itd itd...Malo vise sam se nadovezao ali verujem da ima kolege koji ce se sloziti samnom...Ajd' uzdravlje
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline  
Star 20.12.2010, 16:59   #16
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Vule

Dakle...repertoar je takav kakav jeste,namerno smo ubacivali neke pesme gde smo prkosili redosledu i onom"dal ta pesma tu treba ili ne,zbog sledece"Ljudi vole kad im "serviras silvanu,pa niravanu"i stvarno ne vidim sta je problem i sta tu nije jasno???!!
zasto uvek mora da ima neki redosled i da bude sve po protokolu?!Naravno da ne mora.Start je bio oko 20:00h jer je takav bio dogovor sa gazdom restorana i mi smo to morali da ispostujemo,jer su gosti poceli da dolaze oko 19h.Jeste bilo i suvise rano,ali tako je kako je!
@armin
o kom metalu ti spomonjes??!!
Veoma prosto pitanje za tebe...
Da ti je profil gostiju od recimo 20-65god,koji bi ti repertoar njima ponudio?
elem...Nemam nameru uopste vise da bilo sta pisem na ovu temu,jer postace tema rasprave,a to nemam ni najmanju nameru,ostacu flegmatican i tolerantan kao i uvek.
@Vule
ako Vam ovo smeta,slobodno obrisite celu temu,necu se ljutiti,ili stavite LOCK na nju!!
P.S
Ne bi bilo lose da dodjete na neku moju svirku gde je "sharolik repertoar"da vidite kako mi to radimo,pa tad da se pogledamo u oci da malo prokomentarisete nas rad,i sam sistem rada...i naravno i da popijemo po koje pice!
ENDE!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline  
Star 20.12.2010, 17:05   #17
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Rado bi svratio kada mi obaveze to dozvole,ali,zar vam se bend nije rasturio? Mislim da je po poslednjoj informaciji bilo to?


nemojte samo da ispoljavate nervozu ovde,zaista mi nije bila namera da se pogresno razumemo. Pitanje "sta tu meni nije jasno ?!?!" mi bas zvuci nervozno. nema potrebe za tim. Tema ce vam ostati naravno kao doprinos forumu,ja sam je samo premestio gde treba i sve je u redu. hvala
 
Star 20.12.2010, 17:22   #18
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drugari nemojte razgovarati na ovaj nacin i ovim tonom, nije da ja uvodim neki red ovde ili bilo sta slicno, nemam pravo jedan od najmladjih sam, samo mislim da i pored nelogicnosti kojih stvarno ima (po mom misljenju) kolega Simkeres nam je svima ucinio veliku uslugu postavljanjem ovoga. Naravno da se niko nece pridrzavati istog rasporeda pa ni sam Simkeres jer kao sto Deki i Negovan rekose, ne moze se sastaviti strog repertoar za svirku. Dovoljno je to sto imamo u vidu otprilike koje su to pesme, neke koje smo skroz zaboravili pa da se podsetimo, neke ne znamo pa da naucimo, neke da preporucimo ostalima. Sve je to najnormalnije, a tema je vrlo korisna, bar meni koji nemam iskustva kao vecina starijih kolega ovde. Opustite se ljudi i uzivajte, praznici nam stizu.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline  
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
milos511 (09.02.2012)
Star 20.12.2010, 17:25   #19
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Vule
..moram da odgovorim,iako sam resio da stavim(.)na temu.
nisam nervozan,daleko od toga,mozda su slova malo vise "oshtra"..to je verovatno zbog fontova.
A sto se tice mog benda...pa on i dalje funkcionishe,imate u mojoj demo sekciji video,jeste skraceni sastav ali morao je biti zbog prostora.U restoranu gde smo radili nije bilo izvodljivo da fizicki svi stanemo na to mesto gde inace muzika stoji.
Nesto se ne secam da sam igde napisao da mi se band rasturio..to sto sam trazio ljude za saradnju,to je razlog sto sam hteo da se dopunim ako je moguce sa terminima,posto je ionako slab posao u zadnje vreme.
Ocigledno ste se pogresno informisali ili su Vas pogresno informisali.
Hvala Vam sto ste premestili temu,i ja Vam se izvinjavam sto sam postavio na pogresno mesto.Nadam se da Vas to nesto ne remeti u radu na sajtu.
Ja sad idem da se spremam da idem kod komshije na slavu,a svima vama zelim ugodan ostatak dana na forumu...
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline  
Star 20.12.2010, 17:26   #20
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U potpunosti se slazem sa kolegom Negovanom!Ja bih samo jos dodao da mi muzicari i pored svog muzickog znanja i sposobnosti moramo biti i psiholozi,jbg moras da procijenis ko je kako raspolozen,da drizis atmosferu pod kontrolom,jednom rijecju da manipulises sa masom putem muzike!E to je ona druga strana koja se zove show!Jer dzaba ti veliko muzicko umijece ako ne znas na pravi nacin i u pravi trenutak prenijeti ljudima!Ovaj spisak kolege Simkersa sigurno ce pomoci mladjim kolegama,ali ne da ga se striktno i drze.Pozzz
gagy je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije