Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2014, 17:08   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama nije skup, to jest, nece biti skup, naprotiv, nego nemam vremena da uradim prezentacije, ne samo za taj produkt, vec za poveci niz drugih. Previse posla je trenutno u studiju, tako da ne stizem ni daleko bitnije stvari za sebe da odradim. Potrudicu se da kako god znam, bar par bitnijh produkata bude prezentirano sto prije mogu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 06:11   #42
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Wireless Keytar i Aranzer

Da li ja to druze Tranzit vidim u ovim postovima gore i resenje onog mog problema od pre godinu dana na koji nisam dobio odgovor od vas, a u vezi kontrolisanja aranzera koji stoji na bini uz pomoc Alesis novog keytara?
Naime, mozda se secate da mi treba resenje problema menjanja akorda levom rukom na keytaru, iz mase, dok desna naravno ide normalno preko Wi-MIdija....
Moze li to ova aplikacija za Android? Da se naprave neki tasteri kojima bi mogli da se menjaju akordi levom rukom na keytaru dok se desno solira....fill in vidim da moze, start-stop i to....Hvala unapred!
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2014, 18:46   #43
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koja je najnovija verzija Touch OSC-a i da li je neophodno na tablet instalirati i Bridge midi?
@Tranzit
Jedva cekam da vidim ove proizvode,ajde batali taj studio!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2014, 21:35   #44
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A ti ces da me hranis onda kad batalim stutio ha... ? Ne znak koja je najnovija verzija ali automatski kada ga dobijes, dobit ces i najnoviju verziju a upade je ionako automatizovan. Na Tablet se ne treba i ne moze instalirati Bridge Midi Driver. Njega instaliras na kompjuter koji se biti upravljan i taj Driver ti se u aplikacijama pojavljuje kao "TuuchOSC Bridge Driver" i ima potpuno istu finkciju kao i bilo koji drugi Midi driver.


@markomuzicar
Dobio si zi odgovor na to pitanje u vezi sa Keytarom, trebalo je da malo detaljnije pogledas moje postove u toj temi ali nebitno. Ovo bi bila jedan od akternativa i to dosta povoljnijih za tebe od ondasnjih jer tada ova mogucnost sa Androidom i OSC baziranim Tabletima i SmartPhon uredjajima, nije postojala. Dakle, odgovor je "da" i to veoma elegantna mogucnost.

Promijenjeno od tranzit (05.02.2014 u 21:36 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2014, 22:11   #45
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja imam problem sa TouchOSC-om. Naime, zelim da koristim Android (4.2.2) telefon da kontrolisem Brainspawn Forte 3, prevashodno za live. Video sam na netu da neki to koriste uspesno, ustvari veoma uspesno, bukvalno vise nije potrebno da kompjuter bude pored mene na stalku.
Imam TouchOSC na telefonu, imam OSCBridge, OSCVSTBridge, PB Extended, ispodesavao sam portove i sve sto je trebalo za konekciju, povezao sam na istu WiFi mrezu i uspeo sam jedino da dobijem signal u PB Extended-u kada pomeram kontrolere na telefonu, ali obrnuto nikako. Razbio sam glavu sa svim mogucim i nemogucim resenjima, verujem da negde gresim samo ne mogu da provalim gde. Ima li neko neki savet?

@Boban010
Zadnja verzija je 1.9.1.
hammers je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2014, 00:21   #46
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas problem najvjerovatnije u WiFi vezi jer jedino to i moze da bude problematicno, ostalo je relativno ustaljeno za signal komande prema Brainspawn i od njega prema Smartu. Moze eventualno da postoji problem i kod Brainspawn Forte (koji i nije bas najbolji izbor kao VST Host), da nisi aktivirao slanje podatke vani. Najbitnije je da moras da natjeras TouchOSC Bridge Midi Driver da radi jer to je jedini pravi virtualni midi Driver od svih koje si nabrojao. On mora da radi, on jedini i salje i prima komande. Dakle, sve ostale mozes da zaboravis samo TouchOSC Bridge mora da bude u funkciji. U Trans Audio InterMagic projektu, a i ostalima u ovom okviru, taj TouchOSC Bridge je zaduzen za istovremeno upravljanje (dakle u jednom presetu TouchOSC) nekoliko aplikacija i to veoma slozenih kontrola, kao sto su recimo Treshold kompresora nekog od kanala digitalnog miksera ili u isto vrijeme, na primjer, panorame Bass Style trake aranzera ili Levela kanala miksera gdje je prikljucen vokalni mikrofon ili harmonske konfiguracije i tonaliteta za harmonizer itd... itd... Kako vidis to sve ide i to veoma lako i prosto, samo kada je TouchOSC Bridge Driver u funkciji kako treba.

Promijenjeno od tranzit (06.02.2014 u 00:30 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2014, 08:01   #47
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok, Tranzit, ja cekao odgovor u temi jednoj jedinoj koja se zove Keytar, i nisam ga video, ali nebitno.
Znaci ideja bi otprilike bila zakaciti neki noviji android telefon tipa samsung galaxy, na levu stranu alesis vortex-a na primer, posto njega imamo, i onda sta dalje
Na njemu instalirati ovaj program o kome se pise gore, i povezati ga sa laptopom koji je povezan na pa3x koji stoji na bini.
I kako onda da sviram tu levu ruku koja bi ideja dosla u obzir za menjanje akorda? Da stavim neke tastere u okviru programa tipa C D E F ili kako?
Hvala unapred. Da resim i tu muku jednom. I da krenem da se penjem po lusterima
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2014, 08:19   #48
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Konfiguracija bi trebalo da uradi ergonomicno, tako da bi mogao i upotrijebiti to svrsishodno. Predlozio bih ti da na Smartu postavis akorde onako kako su postavljeni i basovi na harmonici, dakle po kvintnom krugu, a gdje bi imao Dur, mol, 7th i Dim akorde. Naravno dovoljna bi bila jedna oktava. To bi bila jedna ideja, druga da na smartu jednostavno napravis malu klavijaturu i to od dvije oktave s tim da u tom slucaju Smart bude okrenut u suprotnom smijeru od tebe. No, mislim da je Smart premali da bi mogao kako valja da sviras akorde na njemu.

Svojevremeno sam pravio za OMB jedan slican komandni blok sa pomenutim basovima, za bivse harmonikase koji slabo barataju lijevom rukom na klavijaturi. Cijelo polje OMB-a sam zauzeo akordima, po redoslijedu kako oni stoje i na harmonici, pa cak su bili i postavljeni dijagonalno, opet adekvatno bassovima na harmonici. Ako bi se snasao sa tim, onda mislim da bi to bilo najbolje rjesenje. Pored ovoga, posto TouchOSC nema mogucnost Contoller odnosno Note Layera (vise komandi na jednoj kontroli) obavezno je potreban i jedan midi processing program na Laptopu, koji ce te komande koje mu stigni sa Smarta, odnosno TouchOSC-a, pretvoriti u odgovarajuce akorde i poslati dalje na aranzer. Sve ovo izgleda vrlo obimno i komplikovano ali nije ni upola tako, mada nije ni jednostavno i prosto za uraditi. Ukoliko mislis da nisi u stanju to da uradis i to je jedna od usluga koju mozes dobiti od nas. Dakle, kompletano odradjeni Preset za TouchOSC, s tim da bi tu bile i dodatne kontrole za Levele Style traka, zatim ukupni Master Level, a mozda bi bilo mmoguce postaviti i Style komande (Start/Stop, FillIn itd...) ali to zavisi od aranzera, to jest da li je u stanju da primi i razumije te komande.

Postoji i trece najelegantnije rjesenje, a to bi bio Tablet na kojem je instaliran Windows a na tom Windowsu, vArranger2 koji bi koristio tvoj aranzer kao Sound Engine. Na vArrangeru bi bili svi Styleovi koje imas i na aranzeru i 100% bi se culi kao da ih sviras na samom aranzeru. Ovo je dakako najbolje ali i daleko najskuplje rjesenje.

Promijenjeno od tranzit (06.02.2014 u 08:28 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2014, 19:20   #49
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Valjda sam pravilno shvatio,a ako nisam neka me neko ispravi.Dakle taj Touch OSC moze da funkcionise preko Wirelesa a ne i preko USB kabla,odnosno da bi smo kontrolisali klavijaturu sa androida preko usb kabla potreban je drajver za android sistem,konkretno za datu klavijaturu eventualno univerzalan usb midi drajver?
@Tranzit
Znas li kako je nastao guster?Pa Pirocanac tovio krokodila!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2014, 22:30   #50
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok znaci u prvoj varijanti kako rekoste je moguce poredjati na tom programcicu bas semu kao na harmonici, i to uz malo muke moze da proradi i menja akorde na Pa3x koji stoji na bini.....to je super, Ali ovo drugo najelegantnije resenje ne kapiram najbolje, imam Windows tablet, ali njega bih onda trebao povezati kako sa Keytarom a kako sa Pa3x? I gde da sviram levu ruku na njemu tojest da drzim ili hvatam kako god, akorde? Meni konkretno to vrsi posao za 20 rumbi koje su mahom A moll za pevace E moll za pevacice, i malo zbog sou programa i to je sve sto meni treba ukratko da ne davim vise
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije