Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.06.2014, 01:27   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kontakt 5 - Release Trigger i duzina sempla problem

Pozdrav svima u ovako kasne sate. Kao sto naslov teme kaze, imam male problemcice sa Release Trigger-om i duzinom trajanja semplova u Kontaktu 5, verzija 5.3.0. Naime u cemu je problem...

Konkretno, imam bas slajd i hocu da ga stavim recimo na C1 dirku, sempl je u pitanju i sad dok recimo misem drzim tu dirku u Kontaktu, cisto kao proba (pod delom Maping Editor), sempl tog slajda radi normalno kako bi i trebao da zvuci, tj. od pocetka do kraja kako je semplovan taj slajd, medjutim, ja hocu da kada pritisnem dirku na kratko, tj. samo se takne, da mi on taj slajd odradi do kraja i to se radi upravo sa Release Triggerom. E sad u cemu je problem, kada upalim Release Trigger i kada pritisnem C1 dirku na kratko on krene da radi slajd, ali ne zavrsi celu duzinu koliko traje taj sempl, vec negde oko polovine otprilike stane. Ne znam u cemu bi mogao da bude problem. Igrao sam se malo sa one opcije kao kolika duzina da bude u mS (milisekundama), ali koliko god da stavio, uvek je isto, znaci ne zavrsava mi taj sempl slajda do kraja. Recimo ako je njegova duzina tipa 2 sekunde, on mi zavrsi trajanje tog sempla tipa posle 1sec, a ne zavrsi do kraja. Kada se dirka C1 drzi bez ukljucenog Release Trigger-a, sve je normalno i traje do kraja. E sad moje pitanje je kako moze da se resi ovaj problem?

Drugo pitanje sta me interesuje je sledece: Imam semplove Sopran harmonike, nebitno, i sad semplovana je tako da svaki ton, sempl, kako god, traje dosta kratko, par mS sigurno, i sad ona sve lepo zvuci i to, ali interesuje me da li ima nacin da se nekako produzi trajanje tih semplova koji cine tu harmoniku? Znaci, kada pritisnem dirku neku recimo na klavijaturi, cuje se taj ton i vrlo brzo prestane, jer je takav sempl, a ja hocu koliko god da drzim da mi on toliko svira? Da li neko moze da mi kaze kako da se ovo odradi?

Pozdrav svima i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 05:46   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za ovo drugo pitanje:moras uraditi loop svakog sempla u wav editoru, a za prvo pitanje sacekaj da se malo razdani pa cemo videti.
Dodato:
isprobah sad malo neki slajd bas koji ja imam, i da potrebno je na kraju dole u editoru Release postaviti na 25.0k ms, medjutim desavalo mi se naprimer kod bubnja na cras cineli da klavijatura ili aranzer salju note off kontrolu pa je potrebno filtrirati controle u kontakt skripti da nebi dolazilo do prekida nakon pustanja dirke.

Promijenjeno od pekilik (20.06.2014 u 10:12 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 14:41   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav kolega. Da li mozes malo da mi objasnis kako da odradim loop svakog sempla, pa cu ja posle da radim posebno za svaki?
Sto se tice ovog drugog za slajd i to, probao sam na 25k ms da stavim, ali nista, isto kao i pre. Nista se ne menja. Sve je ostalo isto kao i pre. Koliko sam razumeo iz tvog posta, treba "nesto" da se filtrira. Kako se to radi, pa da probam i sa time da odradim, mozda se onda resi problem?
Pozdrav i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 17:23   #4
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo postavicu slike jednog loop-a harmonike kod mene, savet je da loop uvek pocne i zvrsi se na istom mestu na amplitudi, ali nece to uvek raditi za ovo treba dosta iskustva, nekad ces morati eksperimentisati sa duzinom loop-a da bi bilo dobro.



e ovde jasno mozes videti sta da uradis da bi filtrirao:
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 17:35   #5
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zasto se zamarati rucno kada awave studio u 90% slucajeva odradi perfektan loop?

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 19:05   #6
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da ali uglavnom ostane i onih 10% koje ne odradi kako treba, pa nije zgoreg nauciti i rucno to odraditi.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 19:31   #7
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postoje instrumenti kojima se loop moze odrediti lako jer im je sinusoida jednaka (npr. harmonika). Takve semplove awave obradjuje perfektno. Semplovi gde je sinusoida promenjiva, su obicno dosta komplikovaniji, i vrlo tesko im je odrediti loop, pa zbog toga je bitno da oni sto duze traju da bi imao vise tacaka za odredjivanje loop-a. Mnogo ljudi gresi pa pravi loop-ove na one shot instrumentima (bass, gitare, klavir itd.). Takvi semplovi ne mogu da imaju loop jer se nigde ne mogu naci tacke koje se poklapaju zbog prirodnog smirivanja zice (smanjivanja sinusoide).

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 22:33   #8
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@pekilik Probao sam kolega sa ovim filtriranjem kao sto si mi rekao, ali sve isto kao i pre, nista nisam resio. Da li mozes ti ili neko ovde ko hoce da mi odradi ovo sto hocu da mu posaljem na pp da mi odradi, posto ja izgleda ne mogu da odradim?

@NikolayTheM E pa to bi super bilo kolega, imam Awave studio, samo ne znam kako se radi bas loop. Da li bi bio ljubazan da mi kazes samo pocetak, tj. osnovu, a ja cu da nastavim dalje

Pozdrav i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2014, 22:48   #9
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam kuci, pa ne znam bas napamet kako ide. Objasnicu ti detaljno kada budem stigao ukoliko se niko ne javi do tada.

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio NikolayTheM za ovaj koristan post:
AcaG600 (21.06.2014)
Star 20.06.2014, 22:54   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postupak izrade loop-a s programom Awave u četiri sličice.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg loop1.jpg (46,5 KB, 68x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg loop2.jpg (60,7 KB, 63x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg loop3.jpg (47,8 KB, 63x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg loop4.jpg (47,2 KB, 63x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
AcaG600 (21.06.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije