Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2006, 16:23   #21
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma gde ce se buniti...
Video sam lika koji ladnjaka drzi celu skalameriju pored sebe, i njmu ne smeta, a i niko ga ich ne pita...
Njima samo vazno da on radi posao kako treba...
Postoji i varijanta da se sklopi komp sa Mini ITX plochom.
One su jako male, a opet veoma funkcionalne.
Sve to onda moze da se sklopi u jako malo kucishte, i da radi extra, a opet, teshko se primeti poshto je malo.
Uz to se uzme neki TFT ili LCD od 12 incha, i eto male, a opet funkcionalne mashine.



Chisto ilustracija da se vidi kolicke su MiniITX ploce...
E, sad, nisu bash jevtine, ali opet se moze jevtinije proci nego sa kupovinom laptopa...

Ostala pitanja...
Gde sam?
Ma i ja sam ti, brate, u Srbiji!
Ovu zvuchnu sa Cubase-om mi je nalovio jedan drugar da zumem preko neta.
Chekali smo na nju 2 meseca, i strahovali za pare koje smo dali, ali se na kraju ipak isplatilo...

I meni je bilo krajnje chudno da je to sve uletelo tako, za tu cenu, ali ipak jeste...

Ne znamsamo da li toga ima josh.
Sadsam doshao do nekih para, pa bih to uzeo sebi.
Od software-a koji koristim redovno josh mi samo Cubase nije legalan.

Ostalo sam sve dobio preko fakulteta za dz.

Skoro sve...
Neshto sam i sam kupio.
Bilo mi pravo zao para, ali ipak, nisam hteo da se cimam...

Pre nekog vremenasam dj-isao na nekoj zurci.

Upala racija, i ladno mi trazili da pregledaju komp da provere legalnost software-a... :evil:

Na svu srecu imao sam jamo neki mali programchic ilegalan, ali to njih nije zanimalo...
Win i Office su ok, Visual studio takodje...
Fruty Loops je ok, a Virtual Dj sam dobio od AtomixProductions, poshto sam radio neke pluginnove za isti, kao i neke prevode ranije za AtomixMp3...

Sve jem na moju veliko srecu, ispalo ok...

Software uglavnom pazarim preko net-a...
Ono shto ne mogu preko neta, kupim u Belgiji, poshto sam tamo skoro svako leto.

I nekim drugarima sam donosio, ali se i njihove kopije vode na mene...

Shto se hardware-a tiche, to uvek moze da se preko mene nabavi dosta povoljno...

I na kraju...

Kako vuci takve boje???
Kao shto i sam verovatno znash, te boje prvo morash da imash!

Ja, na primer, neke boje vuchem preko sound fontova, a neke preko Cubase-a.

U Cubase sam po kanalim postavio boje koje chesto koristim, i onda na klavijaturi samo menjam kanale.

Promene kanala sa postavio na Registration Memory, pa saki regist ima svoje kombinacije kanala.
Nishta skoro ne radim na kompu.
Fm7 vuchem preko cubase-a, kao i ostale soft synthove.
Neke sample-ove vuchem preko Fruty Loops-a.

Ceo MIDI Saobracaj pushtam preko terci koje sam radio, tako da mogu da imam terce na chemu god da sviram.

Chim ulovim vremena pochinjem da radim na novom programu koji treba da kontrolishe celu vu skalamerijum tako da shto manje ima da se klikce po raznoraznim programima, vec da se sve obavlja na jednom mestu.

Vec sada postoji neka osnova programa.
U njoj spremam i mogucnost pravljenja multipadova, koji ce dobro doci Korgovima, koji istu opciju nemaju.

Za sada se prezivlja i bez ovoga.

Prechice na tastaturi su chudo...

Ipak ce sa ovako nechim biti mnogo lkshe...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 00:38   #22
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

...ja mislim da su vam jako dobro odgovorili na pitanja Cevap i Vaxter...evo vam jos jedan savjet...ako se ne razumijete oko kompjutera i stimanja razlicitih muzickih programa i operativnog sistema, ja da sam na vasem mjestu kupio bi taj SKUPI Audio PC koji je "Plug&Play", inace vasa investicija ce biti cisto bacanje novca
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 14:13   #23
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Opet Adrijane, chemu SKUPI koji moze da uradi posao isto kao i jevtini?

Vec sam napomenuo da sam ja mashine koje neki naplacuju 1200e prodavao za 800e.
I sve isto radi.
Shto se podeshavanja samog sistema i ostalih programa tiche, to se uvek moze odraditi ili po ukusu, kako sam ja radio ljudima kojima sam prodavao, ili bash onako kako su podeshei ti AudioPC.

Naravno, uvek moze da se skine image jednog kompa, i prebaci na drugi, za one koji ne brinu o legalnom software-u...

Zashto bi bio problem da na pr. ti koji imah taj AudioPC samo postavish ovde ljudima objasnjenje kao shta podesiti, ili meni image, i da ja ostavim detaljno uputstvo kako sve to nashtelovati?

Ipak smo ovde da pomognemo jedni drugima da na shto jednostavniji, ali opet i shto jevtiniji nachin dodjemo do zeljenog cilja...

Na pr. ti meni poshaljesh image, ja vidim kako je sve podesheno, i kasnije mogu ljudima da isto tako sve namestim, a oni dobiju kompjuter iste, a ako ne i vece radne moci za 400 eura manja.

Ista stvar kao za nelegalne seriale za programe...
Jedan kupi, pa izbaci na net...
S' tim shto je ovo 100% legalno!
Jer ako svako posle ubaci taj isti, ali legalan program, sve je ok...

Jedino ako stvarno nema poverenja u sebe, ili nekog drugog od koga bi to kupio, neka uzme, kako ti kazesh, SKUPI AudioPC, mada, shto se mene tiche, to nije vredno tih para...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 14:28   #24
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe vaxtere, prvo da kazem da jedini softwer koji sam platio je WIN XP, i to na 3 kompa, ostalo nishta nisam


Sto se tiche programa i legalnosti, jedan program kupljeni smije samo da se instalira na JEDNOM PCju, jer se prodaje samo kao JEDNA LICENCA.CHim ga instalirash na 2 PCja, pa makar oni bili i kod tvoje kuce i stajali jedan kraj drugoga, prekrshio si zakon i ako ti racija uleti najebo si, samo da se zna. To sto je odredjeni program kupljen i registrovan kao kupljen sa odredjenim serijskim brojem ne daje nikome za pravo da taj isti program instalira na 100 razlichitih mashina, dajte ljudi nemojte biti djeca.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 14:41   #25
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A shta sam ja rekao???

Samo sam uporedio da seslichna fora razmene informacija s' tim shto je ovo shto ja kazem legalno, a razmena seriala totalno ilegalna...

Ako samo pogledash kako je na jednom kompjuteru sve instalirano i podesheno, i tako instalirash i podesish isti software, koji si legalno kupio, na drugom rachunaru, gde si ti tu prekrshio zakon?

To je bila poenta prche...

Mozda sam ja samo bespotrebno zakomplikovao celo izlaganje...

Stvar je u tome da Adrijan ima taj Plug&Play AudioPC, koji je kompletno podeshen.

Jam na primer, uzmem i pogledam kako to sve funkcionishe, i isto tako instaliram i podesim software, koji sam legalno kupio na drugoj mashini.

Ta mashina je onda kompletno legalna, radi isto, a znatno je jevtinija...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 14:52   #26
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ha Vaxtere, ovo ti stvano nije nimalo loša konfiguracija.
Ja za sad radim obradu muzike na PC-u vjerovao ili ne koji me je koštao na Uskršnjem popustu samo 450 Eur-a. A mali je Babaroga za ovo što trebam. S time da imam stari ali LCD monitor marke Hyundai.

Trenutno imam u igri sklopiti za live svirku jedan LAP TOP marke Sony - Visio. Radi se o nekom "ljevom" modelu, no ima u sebi Teratecovu Audio karticu, DVD snimać, Maxtor 80 Gb HDD, bluetooth, ISDN modem ... ( u još mnogo tih gluposti). Također ima i 512 Mb RAM-a. Dobio sam ga iz firme kao otpis. Star je godinu dana, ali riknula mu je ploča pa sad muku mučim da nabavim novu ploču za njega. A također je i upitno da li mu je procesor zdrav. No kako se moj stari bavi popravkom PC računala i instalacijom kompjuterskih mreža probat ću preko njega nabavit ploču, samo sumnjam da ću je igdje nać novu pošto je model star već 2 godine i nema ga više u prodaji.

E, sad prijatelji moji, kad to čudo sklopim, na vama će biti da mi pomognete kako da iz tog čuda vučem samplove u Pa80. Kako da selektiram MIDI mape i kanele, koje programe da koristim ...

No, prvo da ja njega sredim, pa čemo onda kasnije o poslu.

Btw, Vaxter ove cijene su smiješne prema cijenama koje je firma utrošila za moj komp. Imam IBM-ov Think Centre foul nabrijan. Hardwar u njemu vrijedi oko 4.000 Eur-a. No to je babaroga radi poslovnog sistema.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 15:13   #27
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uuuuu...
Ti IBM-ovi su OOOOPAAAAKIIII!!! 8O
Ne bi mi shkodio jedan takav...
Oni stvarno vrede te pare!
Ali to su ipak konfiguracije koje je sklapao chitav tim inzenjera!
HP-ove i IBM-ove gotove konfiguracije su uvek bile dobre.
Secam se jedne HP-ove Vectre, koji sam imao pre par godina.
to je bila 486-ica koja je tako lako po brzini i kvalitetu rada mogla da zezne skoro svaku pentium konfiguraciju, koje su tad sklapali po firmama ovde.

Opaka zver...
Ali i koshtala je papreno...
To je tetka dobila na poslu, a onda ona meni dala da mogu da se uchim na njemu kad ona ne radi.
Sve shto sad znam je pochelo od njega...

Sad sam video koliko koshta ova zvuchna koju imam u topu.
Ova ortakova.
Koshta isto koliko i moj ceo LapTop!

Nemam ja, na zalost, para za to planinarenje.
Zato i nije hteo da mi kaze koliko je platio.
Zna da mu je ne bih uzeo, a njemu ne treba.
Kako je lud.......
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 15:27   #28
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Vaxter

I mašina prije ove je također bila od HP-a.
Imao sam HP Vektru VL7 s Pentium III procesorom. Sječam se da je nova koštala oko 2.500 Eur-a tada (2002 g.). Ali uspio sam je nakon nepune 3 godine srediti
Ma dobro, nisam ja. Nego serija se pokazala kao jako falična. Tako da smo sada prešli s HP-a na IBM. Inaće prvo smo imali Mac G4, pa onda Compaq, pa HP, i sad IBM.
Nije loše, brz je, radim i po 5-6 aplikacija istovremeno i ništa se ne opterečuje.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2006, 18:27   #29
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@vaxter

upravo PODESAVANJE, "znanje", i jeste TO sto placas kada kupis Plug&Play Audio PC...osoba koja podesava taj PC mora da bude veoma strucna sa audio programima, hardware-om i da ima odlicno muzicko poznavanje. Onda dolazi i drugi problem, Samplovi i Boje...moraju se napraviti/kupiti/ukrasti za odredjene Desktop Sampler programe koje jedan Audio PC koristi.

..sto se tice Hardware-a, sam sebi mogu da napravim vrhunski Audio PC za maksimu nekih 400 Kanadskih dolara....EMU 1212M, nova, sound kartica, preko ebaya, be me dosla nekih maksimum 250 Kanadskih dolara .....................samo hocu sa ovim da kazem da se znanje i podesavanje placaju, sto je sasvim razumljivo...kad bi imao Plug&Play PC image znao bi i ja sam sebi da podesim sve kako treba

@kreso
svakako da se djelovi mogu kupiti za taj laptop, preko ebay-a mozes i pticijeg mlijeka da kupis. Nego, ne bi ti ja savjetovao da trosis vrijeme novac i zivce na taj laptop...kao prvo, dijelovi za "upgrade" laptop-a su jos mnogo skuplji od djelova za desktop PCe ... kao drugo, i da ga upgrade-as laptop ti nece biti jaci od nekog dobrog desktop PCa...ako vec hoces sam da pravis, kupi barebone Mini shuttle kuciste sa dobrim motherboard-om, pa onda CPU, hard drive, ram, sound card, DVD player itd...desktop PC uvjek mozes lako da upgrade-as

minishuttle: http://www.shuttle.com/share/simages...ges/sb61g2.jpg
http://www.pcinpact.com/images/bd/news/8526.jpg
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2006, 21:54   #30
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Mislim da je to obratno, to je jedna od NAZADNJOSTI koju ARANZERI imaju.
Ponavljam ARANZERI, ne WORKSTATIONS, za STUDIO to jest dobro al za uzivo da ti PUSKOM GADJAS NA TOUCH SCREEN je malo zafrknuto.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bubnja, moze, pa50, sempl, vuci


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije