Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.08.2013, 17:45   #871
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jel ovo style ili si snimao traku po traku?
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2013, 18:32   #872
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radjeno je u Nuendu.Ima tri trake,prva je kompletana ritam sekcija i pilot strings ali skroz tih,druga traka su forspili,treca traka je pilot harmonika.

Ovo je skroz uprostena matrica za jednog mog druga koji posle polako uci da svira osnovnu melodiju.Namerno nisam radio neke panorame i trudio sam se da sto prostije odsviram da on moze da se koliko toliko snadje.

Inace svi efekti su sa BK 5,sve boje,jedino sam naknadno malo doterao master ekvilajzer.
Dodato:
Ritam sekcija jeste Style sa BK 5 ako si na to mislio.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (14.08.2013 u 18:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2013, 23:43   #873
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fina dvojkica.Jesil je ti pravio sam?
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 09:25   #874
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam je sam pravio,to je jedna dvojkica koju mi je Gagi poslao koliko se secam pa sam je ja doradio i sredio da tako zvuci u BK 5.Ja ili sam kupovao stylove ili sam ih dobijao,nikada ih nisam sam pravio.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 22:37   #875
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard besame muco BK 5

Takodje radjeno u nuendu sa vise traka ali sve iz prve odsvirano.
Fajlovi
File Type: mp3 besame muco-za forum.mp3 (1,69 MB, 32x skinuto)
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2013, 16:58   #876
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aha bas fino zvuci.mogu se lijepo svirati stare pjesme uz tu dvojkicu.Nije komplikovana bas linija koliko ja cujem,slicna kao sto sam ja prije pravio na ketronu sam hehe a napravio sam jednu i za korga samo jos mi se ne svidja bas najbolje.

Ovo zadnje isto lijepo zvuci samo ja bih mozda jos malo pojacao forspil Moj ukus nista narocito,inace super sve..Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
nesaband (16.08.2013)
Star 19.08.2013, 13:08   #877
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Zeljko,jedino ti izgleda pratis moje demo snimke,,ostalima se izgleda ne dopadaju pa ni nekomentarisu snimke.
Pozeljni su i dobri i losi komentari.
Evo jos dva demo snimka,radjena na Rolandu BK-5 u Nuednu sa nekoliko traka i malo miksa.
Fajlovi
File Type: mp3 animir 1 forum.mp3 (2,12 MB, 27x skinuto)
File Type: mp3 animir 2 forum.mp3 (4,25 MB, 25x skinuto)
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2013, 13:37   #878
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Fina Bossa nova. Super.
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
nesaband (19.08.2013)
Star 19.08.2013, 13:47   #879
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

De, de... dobro... Snimci su uredu, nista posebno sto bi trebalo da zapadne za uho, a ni posebnih gresaka, znaci prilicno korektno. Uvijek se mogu naci poneki nedostaci ali ti si u procesu ucenja, sto se tice snimanja i miksa, pa mislim da te treba malo ostaviti da se pomucis jer ces sigurno i sam primjetiti gdje se moglo bolje. Mozda neces uvijek znati kako postici to "bolje" ali zato ima literatura, pa je "konsultujes". Konkretno, generalno kod svih snimaka je RMS level dosta nizak, znaci prosjecna snaga signala je manja nego sto bi trebalo da bude... i to dosta manja. To je pouzdan pokazatelj da je miks mogao jos da se podigne, to jest da se malo vise obrati paznja na sto visi level master signala. Naravno da mi je jasno da si se ti pomucio da dobijes sto visi master signal ali kako vidis moglo je jos bolje i jos vise. Ne pisem ovdje o masteringu i levelerima, odnosno maksimizerima, vec o samom miksu koji je ostao pretih.

Izvuci iz jednog miksa maksimum levela i jeste veoma kompleksno i veoma vazno (jer upravo ovo odredjuje finalni odnos signal/sum), a zahtjeva i povece iskustvo. Ti pocni polako i redom. Na primjer, prvo ces svim signalima koji ne trebaju najnizi frekventni band, prilijepiti jedan Low Cut (u zavisnosti od instrumenta, moze se sa tim ici i do 150Hz, pa cak i vise). Onda ces svim signalima koji ne trebaju najvisi frekventni opseg sasjeci visoke Hi Cutom ili Low Passom ondje gdje to vise nije "bolno" za te instrumente. Samo sa ove dvije preventivne mjere ces dobiti bar 3 do 4dB Headrooma za koji mozes podici RMS master signala a uzgred se osloboditi "mulja" iz snimka. Ta 3 do 4dB je veoma puno tako da si samo sa tim vec odradio debelu trecinu posla. Najnizi frekventni opseg radi svojih fizickih osobina, nosi veoma veliku masu signala, pa iako ga u sustini i ne cujes posebno primjetno, on "krade" poveci headroom a samim tim izravno utice na nivo miksa. Poslije toga ti na red dolaze pojedini signali i njihov odnos u miksu jer ce ovim predhodnim mjerama on biti poremecen. Uradi ta dva prva koraka na jednom od predhodnih snimaka i vidjeces i sam koliki su dobici.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nesaband (19.08.2013)
Star 19.08.2013, 14:11   #880
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
........

Izvuci iz jednog miksa maksimum levela i jeste veoma kompleksno i veoma vazno (jer upravo ovo odredjuje finalni odnos signal/sum), a zahtjeva i povece iskustvo. Ti pocni polako i redom. Na primjer, prvo ces svim signalima koji ne trebaju najnizi frekventni band, prilijepiti jedan Low Cut (u zavisnosti od instrumenta, moze se sa tim ici i do 150Hz, pa cak i vise). Onda ces svim signalima koji ne trebaju najvisi frekventni opseg sasjeci visoke Hi Cutom ili Low Passom ondje gdje to vise nije "bolno" za te instrumente. Samo sa ove dvije preventivne mjere ces dobiti bar 3 do 4dB Headrooma za koji mozes podici RMS master signala a uzgred se osloboditi "mulja" iz snimka. Ta 3 do 4dB je veoma puno tako da si samo sa tim vec odradio debelu trecinu posla. Najnizi frekventni opseg radi svojih fizickih osobina, nosi veoma veliku masu signala, pa iako ga u sustini i ne cujes posebno primjetno, on "krade" poveci headroom a samim tim izravno utice na nivo miksa. Poslije toga ti na red dolaze pojedini signali i njihov odnos u miksu jer ce ovim predhodnim mjerama on biti poremecen. Uradi ta dva prva koraka na jednom od predhodnih snimaka i vidjeces i sam koliki su dobici.
Ovo sto si napisao za mene je jako korisno.Samo nije mi jasno, ove reci koje sam potamnio u tvom tekstu,da li je to neki alat u nuendu ili se to dobija na neki drugi nacin.Razumeces da posto sam tek na pocetku ovog posla,a imam malo iskustva sa alatima u nuendu da mi to sto si napisao malo razjasnis.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije