Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.07.2013, 22:03   #831
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hoces sigurno dobro to ti radis.Vidis da su te mnogi pohvalili a mnogi cute ne znaju sta da kazu jer tesko je Naci gresku kod tebe..Mozes li mi reci sta ce biti sledece ili hoces da me iznenadisPozdrav druze moj
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 02:25   #832
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Evo reci cu konkretno

...a tebe jos "nemaaa" , a treba ...a tebe jos "neeema"
...a ja sivu jesen zaamenih... A treba ...zameeenih... Itd...

Ne bih zeleo da se dalje raspravljam, kako to obicno bude, samo iznosim misljenje pa ako kolega Nesa hoce neka prihvati, a ako nece, nikom nista...
Ti si stoprocentno u pravu sa svim sto pises, toliko u pravu da ni vrhovni sud bivse SFRJ ne bi mogao da donese drugaciju odluku. Ni sam, kada radim kao producent na nekom od materijala, ne dozvoljavam ni po koju cijenu da materijal izidje sa pogresnim akcentom. Tu sam do kraja rigorozan, mozda jer sam ucenik stare klasicne skole, a mozda i radi toga sto je za mene jezik i njegova upotreba, ogromno i neprikosnoveno blago koje treba ispravno njegovati. Ovdje je ipak nesto drugo u pitanju jer Nesa je to pjevao onako kako je i Toma Zdravkovic radio, dakle nastojao je da interpretacijom odradi pjesmu kakva je i u originalu. Pokojni Toma, iako veliki umjetnik, nije imao blage veze sa akcentom, pa ako poslusas njegove interpretacije, u svakoj, ama bas u svakoj, ces naci bar desetak katastrofalnih akcentualnih gresaka. Svojevremeno sam, (vrlo, vrlo davno) pokusavao da mu ukazem na to, medjutim isuvise je u njemu bilo Leskovca (Pecenjevce) i njega u Leskovcu, da bi on to bio u stanju. Bio je i sam svjestan toga ali... nije mogao drugacije. Nista bolji slucaj nije bio ni sa Novicom (njegovim bratom) koji ima potpuno iste greske u naglasku. Kod njega je opet previse Tome u njemu, da bi on mogao i znao drugacije.

Jedno ipak moram da te ispravim, tu se ne radi o "dikciji", kako si napisao u jednom postu prije ovoga, vec o akcentu o kojem sve vrijeme, gore pisem, a dikcija je nesto sasvim drugo i nikakve veze nema sa naglaskom. Inace ustaljena gpojava da se ta dva pojma kod nas mijesaju, pa nisi usamljen u tome.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 02:47   #833
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dikcija (lat.). 1. Način izgovaranja, izražavanja riječi, fraza, stihova. 2. Jasnoća i čistoća govora.

Ja sam imao na umu ovu definiciju pri koristenju termina "mdikcija". Ako u muzickom ili studijskom radu ova rec ima neko drugo znacenje, izvinjavam se.

P.S. Sto se tice pokojnog Tome, nisam nigde rekao da je njegov naglaaasak u redu i da bi ga trebalo kopirati, ali u ovom slucaju, meni Tomina "dikcija" nekako bolje zvuci...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 03:15   #834
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bogami Tomu slusaju i nakon njegove smrti i dan danas,ma kako god bila njegova dikcija ili akcent i svaka pjesma mu je savrsena.Dzaba ovima danas i skola i akcent kad nema one ljepote u svom glasu koja opcara slusaoca dok ga slusa.

Nesino pjevanje takodje ima duse a to je najvaznije.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 03:19   #835
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Djelimicno si, po toj definiciji, sam dao odgovor sebi sta je dikcija jer ta definicija, koja potice iz hrvatskog leksikona, je samo djelimicno tacna i samo djelimicno daje objasnjenje za pojam dikcije.
Dikcija potice od latinskog "dictio" a odnosi se iskljucivo na cistocu izgovora konkretnije, na nacin kako izgovaramo pojedine glasove (samoglasnike i suglasnike) kako same, tako i u sklopu rijeci ali ne i na naglasak. Dikcija je pojam koji se ne odnosi specijalno na jedan jezik, pa jedan profesor pjevanja koji nema blage veze recimo, sa Njemackim jezikom, moze da donese sud o dikciji jednog Nijemca. Ako kazemo da neko ima odlicnu dikciju, to znaci da je njegov izgovor pojedinih glasova perfektan i do najsitnijih detalja razumljiv. Postoje ljudi koji imaju lakse govorne mane vezane iskljucivo za dikciju. Tipicna je los izgovor "R" i "L", a u domenu pjevanja, katastrofalne greske pri izgovoru vokala (a, e, i, o, u), pa nisu rijetki pjevaci koji imaju nedefinisane vokale, kod kojih je recimo "A" veoma zatvoreno pa vuce na "O" ili je "I" nazalno (pjevano kroz nos) ili je "U" nepravilno, pa djelimicno vuce na "I" itd... itd... Sve u svemu, neko ko ima sasvim pogresan naglasak, moze istovremeno da ima odlicnu dikciju i obrnuto.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 03:20   #836
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jednom sam negde pisao da je (po mom nekom razmisljanju) Toma pre svega verovao u svoje pesme, zatim, pevao ih je sa iskrenom emocijom i ta energija se velikim delom prenela na publiku... Zato se slusaju njegove pesme i slusace se dugo... Danas se to sve radi mehanicki i bez osecaja....
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 03:29   #837
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se bas i Tomin naglasak svidja i to ga pravi jedinstvenim takodje.O Tomi ne treba ni komentarisati,jer mnogi trebaju jos mnogo kruha da pojedu pa tek onda da komentarisu Tomino pjevanje.Bez ljutnje i da ne pomisli neko da mislim na vas,vec opcenito.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 03:30   #838
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Tranzit

Hvala, pre svega... Ja sam mislio da je naglasak, akcenat i sl. deo skupine koja se definise kao "dikcija", nesto kao ton je deo akorda a akord deo pesme, pesme deo albuma a omot sa slikom "dikcija".
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 03:45   #839
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi ti daleko s tim od istine medjutim, ako odredjujemo pojam dikcije u muzici, onda je on strogo definisan onako kako sam gore opisao. Inace, dikcija u muzici ima ogroman znacaj, posebno u operi i opereti jer vokalni interpretatori cesto uopste ne govore jezik na kojem pjevaju, a moraju ga pjevati na najvisem nivou razumljivosti. Radi ovoga, postoje strucnjaci koji su zaduzeni iskljucivo za treninaranje, odnosno ispravljanje gresaka u dikciji kod operskih prvaka i prima-dona.
Sire posmatrano, pojam dikcije se upotrebljava fleksibilnije, pa se cak u pojedinim jezicima odnosi i na pismeni izrazaj ili na primjer i stil govora. Radi ovoga i kazem da nisi daleko od istine ali samo ako taj pojam dikcije posmatramo u ovom najsirem smislu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 04:27   #840
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard tranzit...

vidis kolega, ako je akcenat "drugaciji" ne znaci da nije pravilan, sve je relativno pa i akcenat, za tebe je nepravilan tvoj Tomin akcenat nekih reci u njegovim pesmam, ali je i tvoj akcenat smesan i nepravilan za ljude koji zive na teritoriji Leskovca i okoline. To sto je jedna grupacija ljudi proglasila jedan govor za "pravilan, knjizevni" to polako postaje smesno danasnjih dana. Mislim, lepo je imati standarde da bi profesori srpskog imalo cime da se bace, ali treba postovati i uvazavati razlike. Ne ocekujes valjda da ljudi iz Leskovca krenu da "zavijaju" dok govore k'o kevichi iz Beograda
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije