Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2012, 11:26   #1
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Electro voice ZXA1-sub

Koliko znam aktivni "sub" je izisao tek nedavno(nema mozda nekih 2-3 tjedna ako se ne varam), 700w snaga i 12" promjer basa, 126db je max. Spl.
Pa ukoliko netko bude probavao ovaj "sub"-ić volio bih da ostavi neki komentar, tj. svoje misljenje i iskustvo sa njim.
Hvala
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 16:29   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mene bi zanimala ista stvar kao i mirandesa. Još kada bi znao kako radi sa ZXA1 satelitom ....

Ili možda preporuka za neku drugu opciju,
ŠIFRA; aktiva -ali ne teža od 20kg
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 21:14   #3
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pre neki dan sam razmatrao tu kombinaciju, planiram da ostavim ovaj sviracki posao (barem veselja i to) pa planiram da sebi ostavim neko jeftinije ozvucenje, manje, zgodnije za specijalne prilike. Razmotrio sam tu kombinaciju i na osnovu brojki znam da tu nema ni snage ni pritiska, sa dva suba i dve zxa1 necu moci ni 100 ljudi odraditi (na veselja mislim) a da budem ozbiljno shvacen. Ali znam sigurno da cu taj sistem imati za sebe i svoju dusu kad prestanem da se ozbiljno bavim ovim poslom. Za takvo zezanje i mali broj ljudi (za laganicu i bez gruvanja), odlican je. Zx1 pasivna svira odlicno aktivna jos bolje, ovaj sub ce dodati bassa taman koliko treba (da popuni zvucnu sliku, ni govora o nekom gruvanju), sve u svemu super je stvar za to sto ja planiram.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 22:00   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod mene je drugačija stvar, mislim raditi barem još par godina (jesam li to rekao 8-10 . Baš zato mi i treba nešto malo i prenosivo jer moja stara leđa .......Radi se o duetu. Pjevačica ne smije nositi kutije iz "vjerskih razloga"

Sada koristim PM 1 u kombinaciji sa dva satelita (JBL MR822) i dva basa od 15". Po potrebi kombiniram i nosim onoliko da pokrijem prostor, a sačuvam leđa. Vrlo rijetko imam svadbe preko 100 ljudi i tada još dodajem pojačalo za ove basove, a JBL tjeram s PM1.

Kako ima sve više "čvrga" i svirka se svodi na stalno prenošenje s mjesta A na B, a broj ljudi rijetko ide preko 100, razmišljam o nečem malom. Iskušao sam i Bose l1 ali .... $$$. Ovi subovi su mi upali u oko, ali nisam siguran koliko je to dovoljno. Ne volim biti "kratak" kad zatreba.

A ako gledam matematički, sada radim na 2x500 i imam dovoljno sape.
Ako gledam volumenski, ovaj ZX1sub i ZX1 izgledaju kao hifi kutije ....

Izgleda ću morati u "pohod" na tonsku i onda javim dojmove. Više volim testiranje na svirci pa ako trgovac bude susretljiv.....

Recite vaša razmišljanja da mi bude lakše prije nego što utrošim pare
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 23:32   #5
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se Bose L1 sistema tice, za ritam masine, jok! Imao sam priliku i cuti i vidjeti uzivo(live) sto se tice prenosa, prelagan, doslovno sve u 2 ruke... ali sto kazes $$$ ali sam se pozitivno iznenadio sa soundom, "ostrini", i ista je jacina na 5 i 15 metara (ali to je valjda do prostora bilo u kojem je svirano).

Ugl. da se vratim na temu, ja sam mislio upariti sa zx4, ali sam jednim dijelom odustao vise mi se isplati uzeti seeburga nego 2 aktivna bas bina sa malom decibelazom... Jest da su oni lagani i mali, ali opet..... ne znam... Nisam imao priliku probati te basove(jer su relativno novi,a i nema ih na nasem trzistu jos, koliko sam upoznat), ali bih volio isto tako cuti vase misljenje (kada ga netko proba)...



@casper, pusti bose TT22 je cudo
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 23:44   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sa bosse sam odradio jednu svadbu od 60-tak ljudi. L2 jedan radiator i dva suba + tone match, to je sound s kojim bi mogao do penzije raditi. Naravno, nekome to apsolutno ne odgovara ali moj tip svirke i gostiju traži upravo to. Ali i dalje sam škrt dati te pare ... Tražim alternativu, a da ne izgubim kvaltetu.

Nisam ima prilike slušati TT22, ali vidim da je to mala zvijer. I cijena je u skladu s tim

Mislim da se kod nas može probati ZX1sub kod jednog trgovca, javim dojmove nakon toga.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 23:49   #7
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ama taj rcf je zvijerka, samo treba ispljuvat $$$ sto ti kazes, i valja jos minimala 1600w nahranit tu kutiju da ona "da" odgovor na tu cijenu kojom si je platio

Moze, javi utiske Pozz.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (13.04.2012 u 23:50 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2014, 02:30   #8
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I....nema jos uvek utisaka...voleo bi ih cuti,pa ako neko ima vremena nek se javi...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2015, 22:23   #9
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovane kolege prvo da Vas sve skupa lijepo pozdravim posto sam novi clan na forumu.
Ova tema je vec stara ali mozda ce moje iskustvo nekome pomoci.
Imam taj sub Ev zxa 1 godinu dana u kombinaciji sa dvije rcf art 310a mk3 i soundcraft efx8.Za starije kolege koji imaju problema sa nosenjem teskih kutija (kao i sam sa 54 god)a zele da zvuce dobro preporucujem od srca taj mali i lagani sub!
Sviram vecinom zabavnu muziku i nesto starije narodnjake koje svi vole a ponekad i sa njemackim bandom stranu pop muziku.Sviram Korga pa 3 i vecinom je i gitarista sa mnom.Ali da sada ne nabrajam svaki kolega koji zeli sacuvati ledja nece pogrijesiti.Ako mogu pomoci sa jos kojom informacijom bit ce mi drago.Moze preko Vibera,Whatsapp..
Pozdrav svima
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije