Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.12.2010, 23:37   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Koliko para za ozvucenje izdvajate?

pozz svima...sviram aranzer i radim uglavnom sa pevacem i eventualno pevacicom..U zadnje vreme dosta kuburim s pevacima kada treba da se izdvoji novac za moj razglas...Oni bi ako moze sto manje,a najbolje da ne izdvojimo nista ako moze,i cesto dolazimo u konflikt,jer ja ne mogu njima da objasnim da to ozvucenje nije nadjeno na putu vec da kosta kao 2 klavijature...Ja nemam neko vrhunsko ozvucenje,ali zavrsava nam poso super, i treba da se plati jer,kako inace da skupim novac za bolje ako ne izdvajamo novac za njega...Znaci to je konstantna rasprava sa njima,uvek za svaku svirku...cesto me neki i odbiju kad im kazem da treba deo i za ozvucenje,u smislu da ima i onih koji nose ozvucenje za "dz''..Mozda neko i ima,ali ja necu,jer onda ne vidim svrhu posedovanja tog ozvucenja,ako dodje pevac sa mokrofonom od 100-200 evra,i dodjem ja sa ozvucenjem od,ne mora vise,ali neka bude i od 1000 eura(inace kosta vise),a klavijaturu i da ne racunam,i onda ja i on uzmemo iste pare za svirku...onda on stavi mokrofonce u kesu i ode,a ja teglim jos pola sata da skupim ceo razglas...znaci stvarno vise ne znam kako da izadjem s njima na kraj..a kad im kazem da ne nosim svoj razglas,vec da iznajmimo,oni idu kod drugog... i tako..
Nego moje pitanje je koliko vi i kako izdvajate novac za vas razglas,sa ostalim muzicarima za jednu svirku?recimo mixeta i 4 kutije,koliko bi po vama trebalo izdvojiti para za to za jendno vece?
hvala i pozdrav za sve

Promijenjeno od Sejox (27.12.2010 u 23:27 sati) Razlog: Premejesteno iz Cekaonice.
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2010, 23:45   #2
driftkiller
Ovaj baš voli da kuca
 
driftkiller's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Hadžići, Sarajevo
Godina: 30
Postovi: 321
Downloads: 1198
Uploads: 8
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa50 i Yamaha Psr 620, Alesis QX49 midi controler
Interesi: Svirka, Računari, Tehnologija
driftkiller befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega.

A uvijek ima takvih ljudi kojima se ne moze dokazati, da se sve danas placa, pogotovo to ozvucenje, i da ga ti posjedujes, da bi ga tebi trebali da placaju!
A kod mene u BiH mikseta, dvije kutije, i jedan ili dva mikrofona mogu da se nade za oko 50 eura, a tvoja mikseta i cetiri kutije bi trebale da kostaju oko 100 eura.

Pozdrav kolega
__________________
Alestis bend, tu za vas.
https://www.facebook.com/pages/-Alestis-Band-/214815251928691
driftkiller je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2010, 23:48   #3
mordent2@guerin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.11.2008
Mjesto: HR,Vinkovci,Lipovac
Postovi: 35
Downloads: 194
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: klavijatura KORG 3x
mordent2@guerin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prijatelju ja naplacujem za razglas 10 posto od ukupne zarade.,,,ko neće neka sjedi kod kuće
mordent2@guerin je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2010, 23:55   #4
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Mene stvarno iritiraju takvi ljudi
Mislim, prvenstveno, red bi bio da izdvoje nesto novca za ozvucenje. Koliko god da kosta, ipak kosta.
Kod mene je bilo pjevaca koji ni cak mikrofon svoj nisu imali a bili su poznatiji u estradnom svijetu..da ne spominjem javno. A ti su najgori.
Kao sto kolega kaze gore iznad, kod nas se cijene tako krecu ali iza iznajmljivanje. Druga stvar je kad neko iz ekipe plati. A da li ti prevozis ozvucenje? Tu ide i trosak za gorivo itd.
Kod mene je obicno bilo (posto nemam cime da prevezem), tvoj prevoz-moje ozvucenje.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2010, 23:59   #5
driftkiller
Ovaj baš voli da kuca
 
driftkiller's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Hadžići, Sarajevo
Godina: 30
Postovi: 321
Downloads: 1198
Uploads: 8
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa50 i Yamaha Psr 620, Alesis QX49 midi controler
Interesi: Svirka, Računari, Tehnologija
driftkiller befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uglavnom još da dodam, može da se desi dosta situacija, da bude jedan za jedan, kao kod kolege Hareta, prijevoz-ozvucenje i tako to. Al glavno je da se treba cijeniti sva svoja oprema, i uredno naplacivati, jer treba vratit pare koje su izdvojene za nju, a naravno treba je i cuvati! Pozdrav svima
__________________
Alestis bend, tu za vas.
https://www.facebook.com/pages/-Alestis-Band-/214815251928691
driftkiller je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 00:14   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma ja i vozim razlgas...katastrofa
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 00:17   #7
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uh, dobra tema. To je uvijek bio problem i kod mene. Ja vučem cijeli razglas pjevač ili gitaristi s kojima sam povremeno svirao samo uzmu lovu i ispare a da nisu niti pitali koliko da daju za korištenje razglasa. Ali sam konačno počeo raditi sa ljudima koji to razumiju pa imamo posebni dogovor.
Primjer I
Gitarista i ja, on dogovori gažu, ja uzmem razglas - zarada se dijeli jednako
Primjer II
Gitarista, basista, harmonikaš i ja, basista dogovori gažu, gitarista svoj veći razglas, kombi... - od ukupne zarade izdvaja se 10% za razglas i djeli se trošak goriva za kombi
Primjer III
Gitarista i ja, ja dogovorim gažu i uzem razglas - zarada se djeli jednako jer sam trebao gitaristu zbog stranog repertoara i rock 'n roll-a gdje mi treba gitarista pa je jasno zašto mu ne naplatim razglas.
Primjer IV
Dobim ponudu za malo jaču gažu, okupim duo ili trio, uzmem razglas, naglasim ostalim članovima za naknadu za korištenje razglasa. Ako se slože - dogovaram gažu, ako se ne slože - ne dogovaram gažu!
Primjer V
Moj službeni bend, svira svadbu ili dr. - zarada se dijeli jednako jer imamo razglas u vlasništvu benda svi sa podjednakim udjelom. Kako se mijenjaju članovi benda, razglas ostaje isti samo se bivši članovi isplaćuju iznosom uloga u razglasu umanjenim sa smanjenjem vrijednosti opreme proporcionalno sa godinama korištenja od kad je kupljena ali ne više od 10% uloga a bivšeg člana isplaćuje novi koji dođe u bend.

Nadam se da sam jasan.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 00:35   #8
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E kad vidim ovako nesto dodje mi da sve batalim. Sta te boli uvo druze, tvoja stvar je tvoja stvar, da ti ne daj Boze bude nesto na ozvucenju, da se pokvari i to, ti bi pukao pare, ne bi pevac ili pevacica. Radio si za to, kupio si, sada ceni i uvazavaj. Ne daj takvim ljudima da te izbacuju iz takta pa makar morao sam da radis. Samo onaj ko je postigao to sto si ti zna koliko rada, truda i srece treba za to, zato i ne umeju da cene. Samo smekerski i opusteno. Sve najbolje ti zelim.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 00:37   #9
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vrlo interesantna tema o kojoj bi se dalo dosta toga napisati.S obzirom da sam več dosta dugu u ovome poslu sretao sam se sa raznim situacijama sa korištenjem i plačanjem (i neplačanjem) razglasa i svega ostalog potrebnog za korektno obavljanje posla.Moje nekakvo mišljenje je da bi trebalo voditi računa o tome koliko je tko uložio u kompletnu opremu, a ne samo u razglas.Deset posto od gaže je isto Ok jer se s vremenom i tu nakupi dosta.Nikako se ne slažem s time da ja sve kupim i dovezem, a drugi to onda koriste bez naknade!Zato je najbolje u samom startu dogovoriti neke uvjete, da poslije ne bi bilo nismo znali.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2010, 00:38   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala kolega,nadam se da ce biti bolje...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije