Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.08.2011, 09:48   #491
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Tiho sve je ovo super sto si napisao samo postoji vec tema u kojoj iznosimo svoje utiske i zapazanja sto se tice ovog modela!Ima jos stvari koje nisi primetio a to je vrhunski Guitar Mode sa mnogo boljim paternima nego pre,pojacanja u recordu sa opcijama,rad sa tri master Fx-a u mnogome poboljsava zvuk kao i editinig u Sound mode-u i jos mnog toga sto ces videti kako te gura vremenom klavijatura na sredjivanje Neko ce od moderatora iz ovog sektora da prebaci temu na sledeci link!
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...highlight=pa3x

I jos nesto,ucitaj mu novi os 1.11 tu je sve ali bukvalno svaka greska sredjena!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (15.08.2011 u 09:53 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 10:14   #492
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kako rekoh "Prvi utisak"

Posto rijetko svracam na stranicu svakako da mi je promaklo to da vec postoji tema vezna za utiske i da sam to znao nebi otvarao novu temu. Pomislio sam da cu sa otvaranjem nove teme imati priliku da ove pocetne ustiske kao i nove koji bi slijedili uz video primjere organizujem u jednoj temi no ipak mislim da cu vjerovatno ostati pri ovim pocetnim opaskama jer vi ste vec mnogo toga rekli tako da se nebi neke stvari ponavljale, stoga se moze ovo prebaciti tamo gdje misle moderatori da je prikladno mjesto. Sto se tice novog OS kako sam vec rekao njega sam prvo instalirao pri paljenju klavijature prije nego sto sam ijednu notu otsvirao, sto si vjerovatno propustio citanjem mog posta. Svakako da klavijatura im masu novih kvalitetnih opcija ali nisam htio o svemu odmah diskutovati nego sam se ukratko osvrnuo na grube crte vrijednosti i razlika sa prethodnicima. Kako si vec rekao, Marko, uzece malo vremena da se sve to preispita i donese konacan sud o opcijama i njihovoj primjeni.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 11:46   #493
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Rekao si da si instalirao 1.1 a zadnja verzija je 1.11 ;-)
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2011, 17:37   #494
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

aj nek su poboljsali vokalist ovaj na pa2 nevalja...cista robotika i jako lose,jako metalno..pozzz
Postovano sa mobilnog uređaja
GALA je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 13:54   #495
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Malo pazljivije

Evo ovako nakon pazljivijeg slusanja moj realni stav. PA3 od PA2 za nijansu zvuci drugacije. Kad ovo kazem prvenstveno poredim indenticne ritmove koji se nalaze na obije klavijature. To drugacije rekao bi malo svijetlije i mekse. Kod PA2 zvuk je za nijansu vise u srednjim frkvencijama. Opsta zvucna razlika koju bi dao na stranu PA3 su novi (bogato uradjeni ritmovi), novi drum kitovi, nove bass gitare i MAXX AUDIO. Ne zelim ispustiti svakako cinjenicu da u Style Modu u Menu/Trak kontrol/Drum edit su dobijene nove funkcije koje su po meni jedan od glavnih razloga prelaska na PA3. Mali potezi u ovom polju na kik i snare daju rezultate koje sam uvjek zelio cuti. Evo ovo su rekao bi tonske prednosti PA3. Medjutim zelim napomenuti da PA2 u sustini vec zvuci dosta dobro da nije bas neophodno preci na PA3 kad mislimo na neku vecu dobit u kvaliteti zvuka. Takodje sam primjetio da izlaz od PA2 zvuci jace nego izlazni signal PA3. Rekao bi prilicno jace. Sto se tice vokala tu je znatnija prednost kod PA3. Vokal je otvoreniji i frekvenciski bolje zvuci. Mislim na ljepotu i punocu glasa. Isto tako sam primjetio da mi je lakse pjevati na PA3 (mislim da je GAIN bolje uradjen). Evo rekao bi da je ovo najbitnije reci o razlici izmedju PA2 i PA3. Sad ce neko reci pa ima tu jos brdo stvari za reci ali nisam htio da pricam o tehnickim mogucnostima i ostalim poboljsanjima koji su vec navedeni od strane korga. Ne zelim se upustati u sitnice kao Gitar Mode itd jer po meni ovo bi bile najbitnije stavke.
Zakljucak:
PA3 jeste napredak u odnosu na PA2. Taj napredak sladokuscima zvuka biti ce vazan. Ipak vecini muzicara dobri PA2 moze uradi posao. Glavnu rijec vode vjezbanje i repertuar.
PA3 61 key izgleda ko bombona. To je sve sto mi treba. Nema vise placanja za ekstra kilazu na avionu. Moze stati u gepek. Sa koferom 24 kile (nema vise tegljenja uz stepenice gore i dole). To je meni oduvjek trebalo, instrument sa svim sto mi treba a tako kompaktibilan.

PS
Svakako imam instaliran 1.11 ali sam sa lapsusom pethodno napisao 1.1

Promijenjeno od keyboards (16.08.2011 u 13:56 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 14:23   #496
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Tiho pravu razliku u zvuku ces uociti druze tek za jedno mesec i po veruj mi jer ces svaki dan po nesto da cacnes i doteras i prepravljas!Ja sam deset dana samo stelovao samo Maxx Eq dok nisam stvarno pronasao frekvenciju koja mi je smetala i nju skinuo i to su nijanse male bile u pitanju ali sa novim Maxx-om je to moguce do tancina skresati svaku mutljavinu a dodao sve ostalo sto mi kao sto kazes Pa2 nije imao a to je kristalan visoki ton i vrlo cist i precizan bas koji se moze dobiti na Pa3x!Onda sam zamenio i izmiksao dosta zvukova sa novo postavljenim zvukovima u sintu i posebno lepo sve editovao kao i svaku komponentu bubnja ponaosob i sada posle dva meseca sam zatecen svaki put kad odem na svirku!Znaci trebace ti vremena sve da ovo odradis i onda ces uociti pravu razliku sto se sounda tice a o vokalistu i to mislim da je suvisno trositi reci jer radi perverzno!Sve ovo kazem iz najbolje namere i iz licnog iskustva sa ovom spravom koju imam tri meseca,da me ne shvatis pogresno nesto da sad popujem i to
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (16.08.2011 u 14:24 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 15:11   #497
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard First impresion

Ne slazem se sa tobom Marko. Opste je posnata fraza na zapadu
"First Impression is correct impression" sto snaci prvi utisci su istinski i mjerodavni. Meni netreba mjesec dana da bi cuo razlike nego odmah na prvu se cuje ono sto se treba cuti. Nakon duzeg vremena covjek se navikava na neki zvuk i procjenjuje na osnovu navike i ukusa. Znaci prvi sud je najvjerodostojniji a narocito kad je rijec o ljudima sa iskustvom. Ja se nisam zapalio sa PA3 a nisam ni slijepi zaljubljenik PA2. Meni nije problem sutra preci ni na Tyros ili bilo sto ako treba. Ne zelim pjevati slavopojke o PA3 zato sto ga imam ili sto je nov niti kuditi PA2 o kome sam pricao sve najbolje do juce. Ja samo zelim reci sto sam cuo uocio i sto sam zakljucio za sto mi ne trebaju tri mjeseca da bi to znao. A to sam rekao tek tako sto ce mozda nekom od clanova koji me poznaju to nesto znaciti pri odluci dali preci sa PA2 na PA3. Cak sam razmisljao dali se uopste trebam javiti po ovom pitanju kad su mnogi vec rekli svoje ali eto javih se i sa ovim zakljucujem javljanje sa moje strane o ovoj temi. Svakako da cijenim dobronamjernu izuzetnu aktivnost Markovu o ovoj temi.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 15:16   #498
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Svako ima pravo na svoje misljenje,niti kudim Pa2 (jer sam na njemu slatko radio i obozavam tu klavijaturu) niti preteravam oko Pa3x,samo pricam realno ali ako cemo o razlikama onda na prvu kad pustis prvi ritam iz Pa2 i prvi ritam iz Pa3 razlika je velika Opet to je moje misljenje i ne zelim da uticem na tudje Ali u svakom slucaju je ovo sprava koja se ne moze oceniti na prvi minut niti se moze srediti bar za moje potrebe za 15 dana . . . Potrebno je vreme pa posle tako sredjenu lepo poneses nekom ko ima Pa2 mu izdemnstriras lepo sve e to je realna impresija!Nek' i je srecna klavijatura i samo izvoli pisi svoja zapazanja a vidim da si se pecnuo za ovo sto sam ti napisao da mora proci vreme ali nema veze Necu vise davati komentare na tvoje iznosenje po ovoj temi
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (16.08.2011 u 15:21 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 16:11   #499
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Video PA2 vs PA3


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Ma Marko moj, nemoj se ljutiti. Neka malo vatre, da se ima sta gasiti. Cijenim tebe kao clana i kao covjeka jer iako se neznamo prijatelji kojim vjerujem rekli su mi sve najbolje o tebi i kao covjeku i kao muzicaru. Nemoj da nas mala protuvrijecenja navedu na pogresne misli. Jos cemo se ako bogda ti i ja dobro druziti, slagati a i neslagati u stavovima ali nas to ipak nece zavaditi nego naprotiv zbliziti.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 17:24   #500
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E jbg moram da se umesam Osnovna i glavna snaga ovog modela je upravo taj Waves Maxx na koji i sam Korg tipuje pri prodaju ovog modela i nemoguce je bar meni da to postignem na 4 potenciometrta na mikseti ako mi verujes a imam dobar mikser!Evo primera kako kod mene stoji EQ na slici 1 gde su posebno izdvojene neke frekvencije i naglasene a neke su skinute glavne finese sam jos malo doterao posle na slici 2 gde se vidi kolika mi je mkolicina bass-a i trebela i kompeltan izlaz Eq doteran do granice samog peak-a!Ako neko moze da izvede ovakav Eq na jednom Eq i da pomera frenkvencije tamo gde hoce i kako hoce onda ja lazem naravno nije digitalni mikser!A sto se tice ovog snimka po mojim monitorima bass sa Pa3 primera mumla i nigde se ne cuje jasno dok na Pa2xPro je cistiji bas sa tvoje upredbe!Nek' me neki ispravi ako gresim?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Slika1.jpg (93,3 KB, 111x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Slika2.jpg (98,0 KB, 103x skinuto)
Highslide JS
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (16.08.2011 u 17:29 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije