Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.02.2012, 15:07   #31
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Uh ja sam onda nešto dobro fulio, ama vidio sam negdje na jednom snimku poređenja EON 515XT sa još nekim starijim EON-om ali izgleda da to nije taj o kome pričamo...

U tom slučaju ako se već dvoumiš između te dvije, onda definitvno EON 515, novija izrada, bolje pojačalo...

###inace herpa drug 5016cf je na 8 oma 2x360 wati,a na 4 oma 2x500 wati..ako je tako na 8 oma,po meni sasvim zadovoljavajuce za 2 prosecne kutije os 300-350 wati.. ###

Taman tako...


###ne znam da li je i na njoj moguce skinuti taj limiter,ako zatreba???###

Koliko ja znam moguće je, neki ljudi su to radili. A zašto bi to radio ako bi koristio taj JRX? Time joj samo skineš zaštitu, ako paziš da ti VU metar ne ide preko 0 dB, manja je mogućnost da će se nešto loše desiti, ali poznavajući naše pjevače koji pjevaju ko da ih neko kolje i samo što ne progutaju mikrofon, ne isplati se A da ne bi imao s tim problema, e tu stupa na scenu kompresor.
Da, ima kompresor na 8 kanala ali ima samo potenciometar za određivanje amounta, nema, kao što sam ranije napisao, parametre tipa attack, release, makeup gain, threshold kojim šteluješ kompresor, mada onima koji nemaju iskustva sa korištenjem kompresora ti parametri i nisu potrebni.
Još zanimljivije je to što ima svoj maximizer/leveler

I da, zašto me zoveš "herpa"? hahahahahaha

Promijenjeno od harepa50 (11.02.2012 u 01:49 sati)
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 15:15   #32
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ahahahahahahahahahh drug,al sam se sad ismejao za ovo na kraju....ne znam drug da me ubijes sto tako, tako sam nekad procitao,tako mi ostalo upamceno i tako, sory...nisa nista lose mislio drug harepa...DDD...pozzzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 17:20   #33
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mogli smo mu to u titulu stavit
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 23:17   #34
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Hahahahaha, ma znam da nisi ništa loše mislio, nego mi bilo smiješno

Dell, dogovorićemo se
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 23:59   #35
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sherpa
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 23:34   #36
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ohoho drug harepa dobio novu titulu kako vidim....elem drugari otpala kombinaciju za zamenu za yamahu 5016,i resio sam se zasgiruno za neke aktivne kutije,ipak..e sad koje???opet ne mogu nikako da se resim,a nijedne nisam cuo..rcf 315a ne bih,jer sam citao ovde neke postove sa foruma, i njima ljudi i nisu nesto zadovoljni,sto sa zvukom,sto sa snagom..tako da od tog modela nista..ostaje mi jbl eon g2 15, jbl eon 515 i vido sam na akciji su sad i ove mackie srm 450 v2,ima ih za 900 eura par nove...e sad,ko sto rekosmo one su 12",strah me da ce faliti basa s njima,opet ne znam...nek kaze neko ko je imao iskustva s njima,i ako zna neko nesto oko ovih jbl g2,jes da su starije od eon 515,al kakve su u odnosu na njih??....druge neke kutije nisam nasao po oglasima do 1000 evra aktivne,to je sto sam nasao napisao sam..pa cega mi je ciniti?? pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2012, 00:22   #37
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

### ohoho drug harepa dobio novu titulu kako vidim...###

hahahaha, zahvaljujući tebi

Eh ovako, što se tiče one godine, godina proizvodnje 1995. je važila za staru seriju JBL EON515. JBL je sad izbacio tu novu seriju EON515. Iako nisam ni puno omašio za EON G2 seriju (konstatujući se sa kolegom tranzitom), nije toliko stara ali je tu negdje. Vidim nešto si mi navalio na taj JBL Valjda kako koristiš JRX seriju pa ne mosh' se odvojish

Ne znam zašto toliko ljudi boluju zbog toga bassa jel 12" ili 15". Svakog strah da im ne zafali. Da imaš bilo koje kutije da su 15" i da na to dodaš bass bin 18 inča, džabe ti ta 15" jer sve iz njenog donjeg spektra se automatski reže (ili ako nije automatski, treba rezati). Taj Mackie ima vrlo konkretan bass. Vala kad meni ne zafali bassa na mojim PAudio kutijama 12" ne bi ni tebi trebalo, osim ako voliš više punchy sound Ove moje thailandke (PAudio) idu do 60Hz. Kad par svojih spojim s jaranovim 12kama, rijetko se desi da nam zafali bassa. Ako misliš raditi i diskoteke onda ti svakako trebaju binovi. Ali eto, ne znam jel ti nego možda preporučivao Wharfedale kutije? Konkretno Titan serija. Mislim da dobro rade a uklapaju se u cijenu, možda ti još para ostane. Imaš aktivne i pasivne verzije. Poslušaj to. Kolega Marco7, koliko se sjećam koristi jedan par njih i jedan par RCF ARTovih kutija (ne znam tačno koje) - sve aktivno.

Što se tiče dvojbe između EON G2 i novog EON515, glas ide za EON515, ako baš mora JBL.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije