Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.06.2014, 01:31   #31
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo mene sa utiscima...zxa1 je extra bas bin i topla preporuka,zbog tezine gabarita,precizan i konkretan zvuk udarac...sve na svom mestu,ali...zx3 su prica za sebe tako da u kombinaciji sa zx3 oni ne piju vodu,odradio sam posao ali uz pomoc zx3,morao sam ds dodam bas i na njima da bi popunio nedostatak snage bas binova,iako su binovi bili na ivici pika...imam utisak da cak i 4 bas bina na 4 zx3 ne vrsi posao...moj zakljucak je da su oni slabi da bi napojili dobro zx3...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 09:05   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ZXA1-sub je predviđen da "pokrije" jednu ZX1 kutiju. Ja sam ga i probao u toj kombinaciji ali nisam bio zadovoljan sa ZX1 soundom. Onda sam kombinirao s nekim drugim satelitima i bas mi je radio savršeno.
Sigurno da jedan bas nije dovoljan za dvije ZX3, pogotovo ako se radi u većem prostoru. Ipak je to samo dvanaestica. Treba probati odsvirati s jednim ZXA1-sub + ZX3 po strani. Ako je omjer dobar, onda će ti 4 komada ZXA1-sub odrađivati posao.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 14:12   #33
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@vane:
Odnos gornje kutije i bina moze ici i do 1:3 ili 1:4....međutim pošto sam nosiš svoj razglas...pakuješ ga sam u auto (kao što i ja radim) mnogo bi ti bilo snage da nosiš binove od 1,5-2 kw...em skupo em glomazno i teško...trebao bi potražiti na thomannu ili nekom drugom ozbiljnije opremljenom sajtu šta postoji od binova a da je snage barem 600-700w i da pri tom nisu glomazni a ni skupi...ako tako nešto uopšte postoji...jer bin i njegovu funkciju radi ta zapremina koja je problem ukoliko je nosi i postavlja jedan čovek.

Sa druge strane...imaš varijantu da razmisliš o zameni Zx3 kutija za neke druge koje bi mogao da upariš sa nekim od ovde spominjanih binova tipa sb122 i slično....jer, po mom mišljenju, imaš prgave i jake kutije koje zahtevaju ozbiljan bin.
Pozdrav.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
splendid je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 14:56   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ spendid - ZXA1-sub ima 700W i mala je, cijena povoljna, vidim da je danas u thomannu 460€

Sb122 je plastična kutija iz koje nikada nije izlazio dobar bas. Njih treba izbaciti iz bilo kakve kombinacije jer s njima može biti samo na gubitku kvalitete.

Sigurno je da bi jedan EV ETX-SP "legao" na dvije ZX4 po strani, to bi bio pravi sound. Ali to je tri puta veća cijena i dvostruko veća težina i gabariti. Treba napraviti kompromis, a moje je mišljenje ( i ja sam nosim opremu ) da bi 4 x ZXA1-sub + 4 x ZX3 odradile odličan posao.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 15:57   #35
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega Vane, pogledajte i FBT Vertus CLA 208sa binove, 2x8'', 600w RMS pojačalo, 129 db max spl u peaku, moj bend je mislio uzet taj sistem za manje svirke, probali ga, a mi smo full bend sa živim bubnjevima, salu do 250 ljudi je sistem odradio bez problema, a bassa je bilo stvarno dovoljno, ne znam kako se nisam prije sjetio ovoga A stanu ti 2 bina na prednje sjedalo od golfa 2. Na kraju ga nismo uzeli jer smo mislili da bi bilo neozbiljno doći sa Vertus sistemom na svadbu koliko je malen i kompaktan pa smo na kraju uzeli Yamahin veći sistem. Mislim da je cijena bina bila oko 600 eura. Ako imaš priliku isprobat, apsolutne preporuke. Ne kažem da bi se nosio sa 4 satelita, al sa 2 bi bio sasvim ok.
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 17:26   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se, Denza. Svirao sam na CLA 208sa i ima izvrstan bas ali ipak laganu prednost dajem ZXA1-sub. Prednost je što CLA 208sa ima 4 preseta pa se može bolje upariti ovisno o kojim se satlelitima radi.
EV se meni učinio nešto snažniji i konkretniji. Treba probati u svakom slučaju. Još jedan mali detalj, taj Vertus ima šipku na zavrtanje (ne volim taj mehanizam) i ružnu prednju masku.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 18:42   #37
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zxa1sub je dobar bas bin,kad sve uzme u obzir skoro pa ideala...u subotu sam radio sa 4 zx3 i sa 2 zxa1sub...morao sam da potpomognem i na zx 3 da pridodam bas da bi mi ton koliko toliko bio dobar,a u nedelju sam radio 2 x zx3 i sa 2 x zx1 sub i opet nije bilo kako valja...radio sam viken pre toga sa 2 zx3 i 1 mackie srs1500 inace 15" i 600w...mnoooogo je bilo bolje...e sad kutije zx3 i jesu prgave i treba dooobro da se poguraju...zxa1sub sam danas vratio i u megamusic u Kraljevu su ispostovali dogovor i sve pohvale za njih...
Dodato:
Kutije zx3 sam kupio nove,a sad da ih menjam...pa nekako i ne bi,jer tesko se prodaje,a za bas bin ima mozda resenja u neki koji imaju u sebi po dva i vise zvucnika...10" ili 8"...videcu za fbt vertus,a ima i hk audio linear 5...ima ga u studiog u bg i ima 2x10" i 1200w je na 4 ohma i 30 kg...jedino sto je cena 999€…mozda jedan pa kasnije jos jddan...on bi trebalo dve zx3 da soooolidno pokrije..ako je neko imso prilike da cuje ili da proba nek napise utiske...necu mu nista...;-)

Promijenjeno od vane1 (02.06.2014 u 18:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 19:58   #38
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zasto ne probas ev elx118 sub..Uopste nije los za te pare.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 20:40   #39
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mikimiki,to je veliku i tezak bas...nisi citao sve sto sam napisao...sam utovaram istovaram nosim sve u karavana...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2014, 22:02   #40
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Onda ti nema druge nego jbl prx 618s xlf.Ja ih imam dva i sam ih unosim i iznosim.Jesu veliki ali nisu toliko teski.
Neznam dali gdje dole kod vas(ja sam u Kanadi) mozes da nadjes Yorkville es700 ili ls700.Isti je bas.Ja sam ih nekad koristio sa ev sx250pasivne i Crown xti4000.Radilo je odlicno.Basovi su aktivni 700w.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije