Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.02.2012, 01:03   #21
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ne koristimo 500-wattne kutije na njoj
Kolega koristi 2 komada YAMAHA C112V 350W 12", i ima u šteku Behringer B215. Ali njih rjeđe koristi. Kad radimo zajedno ja dodam svoje dvije P.Audio, jedna 200W 12". Tako da, kad se s dvije kutije radi na njoj, ne može da izbaci 2x500W u 8 oma. Sama je deklarisana snaga 2x500W u 4 oma. Ne sjećam se koliko ono ti kutija imaš. Kad skopčamo 4 kutije pojačalo malo prodiše. Sa dvije kutije brzo ulazi u peak. Posljednja svirka koju smo radili, za dan vozača, oko 70-100 ljudi max je bilo, možda ni toliko, u manjoj sali, ova naša kombinacija je super odradila posao. Fina je i ta Yamaha, može se lijep sound naštelovati na njoj. A rijetko, skoro i nikad ne koristim njen graphic EQ, pošto sam primjetio da joj i to uzima snagu ili se meni samo čini, tako mi je još neko rekao. A i nemam potrebu za ubijanjem nekih mikrofonija sa tim graph EQ-om, a nije ni širok toliko (mislim na band-ove) da bi fino radio taj dio posla, još je aranžerska svirka u pitanju. Efekti su isto solidni, ali mislim da taj Soundcraft ima bolje. Što se tiče još one snage, neki ljudi su vadili limiter iz nje, i kako kažu, mikseta tek tad dobije pravu snagu, samo paziš na VU metar. Mi to nismo radili niti mislimo s tim da se bakćemo, barem zasad
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 01:22   #22
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pazi moj mixer je super,sto se tice zvuka, a snagas je prava mazga i izdrzljivo,ma zmaj,stvarno sljka za sve pare..kolju me kutije,jer jedino na njima sto vredi je znak JBL ,i sto je sve to generalno tesko,nema nista ispod 25 kila,pa i pa1x tezak ko djavo, odrase mi ledja..tako da mislio da to zamneim,mada bi najbolje bilo par aktivnih kutija i moj soundcraft mixer..mozda jlb eo g2 ili eon 515??? pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 01:23   #23
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Milane, radio sam na tom cf-u, jako mi se svidio, cak sam ga i mislio ja uzeti, ali puno mi nesto kanala, a nas troje radimo, ja, pjevac i gitarista, pa sam uzeo 512sc sa kojom sam jako zadovoljan moram priznati. Sto se tice tog cf-a to je (za mene jedna od jacih) power mixera. Buduci da je dolazio jedan covjek na svirku kad sam radio na tom cf-u, on mi je namjestio i te kompresore(tj. pjevacu), efekte, za 2-3 minute, bas sam se pravo pozitivno iznenadio moram priznati, tako da... razmisli i ti malo... moj glas ide za yamahu emx 5016cf... Dobra je(provjereno i od moje strane i strane tog covjeka sto je namjestao, jer inace radi sa velikim razglasima) Citiram sta mi je rekao prilikom jedne "raspravice" : "Ispod Yamahe emx5016cf ne treba ici" eto toliko...
A Dell ce sigurno znati o kome se radi
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (10.02.2012 u 01:25 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 01:41   #24
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Kompresore ima u prvih 6 kanala (koliko ja znam), i ne mogu se štelovati, nego kakvi su takvi ugrađeni, takvi su. Ali nekad je bolje i to nego bez kompresora. Ako se sjećaš teme o leveleru Milane, ne znam jesi li čitao, opet jedna boljka aktivnog miksera (ako nema master instert) i ako si ga htio uzeti, onda njen kompresor može praviti probleme, ako baš radi kako bi kompresor trebao da radi. Nisam bezveze spomenuo leveler, a imati kompresor na vokalu je super, e sad kakav to je pitanje. Pitao bih te kad bi poredio kompresor iz mixera i kompresor kao externi dinamički procesor.

JBL EON G2 je isuviše stara kutija, '95 godište, teško ćeš ih naći u dobrom stanju.

Za JBL EON 515 sam ti već rekao. Radile bi i one fino. Ili to ili rcf-ovi koje smo ti pominjali. Ja bi prije RCF ali sve zavisi na šta naletiš polovno, a JBL možeš nov uzeti.

Promijenjeno od harepa50 (10.02.2012 u 01:42 sati)
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 02:14   #25
rrahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rrahmanjinov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za novac koji imas bilo bi bolje da razmisljas o polovnim,a kvalitetnijim kutijama (a bilo bi bolje da malo sacekas i prikupis jos malko za nesto ozbillnjije), a ne o necemu sto ce ti samo zavrsavati posao.Slazem se sa Dominom sto se tice Wharfedale-a i Behringera.
rrahmanjinov je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 04:41   #26
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

herpa drug da nisi mozda pogresio oko jbl g2? sad gledao po oglasu nasao jedne kao nove,nekoliko puta upaljene jbl eon15 G2,a u specifikacijama pise nodijumski bass,tako da sigurno nije napravljen '95 godine,tad to nije postojalo...mozda sam nesto pogresno procitao,ali cini mi se da je tako...

mirandes drug,i meni se cini kao vrlo ok mixer,lak-11 KG,2 efekta, na izgled dovoljno snage,pa videcu,ali lik hoce da menja za moj snagas i mixer uzecu,ako nece jurim nesto dalje,aktivne neke ili sta znam vec..inace herpa drug 5016cf je na 8 oma 2x360 wati,a na 4 oma 2x500 wati..ako je tako na 8 oma,po meni sasvim zadovoljavajuce za 2 prosecne kutije os 300-350 wati.. ne znam da li je i na njoj moguce skinuti taj limiter,ako zatreba???

rrahmanjinov o polovnim kutijama i pricamo, nove sam spominjao jedino beginger..pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 05:03   #27
roloplastt
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2012
Mjesto: Bosanska Krupa
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa2x
roloplastt ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

HiMaxx60 (FBT) nesto najbolje na svijetu neces se pokajat..pozzz
roloplastt je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 09:22   #28
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pazi milane, koliko ti cijenis svoju miksetu i crown-a? Ta mikseta yamahina, relana cijena(polovna) joj je maksimlano 700-750€(nova je jbt 2000-2100Km), pazi ipak imas crowna i tu miksetu koja je dobra!!!! Koliko taj lik cijeni yamahu samo mi reci?
Harise, yamaha ima kompresore na 8 kanala i mogu se stelovati(kruzni potenciometar) zuti.

Malo si me Milane sad zbunio sa tim sto bih ti zamijenuo svoje za to... cini mi se da se to ne isplati... a skidanje tog limitera, nemoj se sekati sa tim, mozes samo "popusit" da tako kazem, znaci rizik je sto posto, sta ako spalis izlaze, kompresore itd itd........ Tu opciju (moj ti je savjet) izbaci.... Sto se tice yamahe ona je stvarno i vise nego zadovoljavajuca!
Sto se tice aktivnih kutija ja jos stojim kod RCF-a... 315A.

Vidi ovo, ako kolega neshatomic prodaje svoje 315a, uzmes njih i ostane ti jos para da promjenis visokotonce na svom jbl-u Za sad dobro rijesenje....
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (10.02.2012 u 09:24 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 13:36   #29
barney
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2011
Mjesto: Melmac
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: drombulje
barney befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo da napomenem da JBL Eon G2 nije toliko stara kutija. On je druga generacija Eona i pravio se do izlaska nove Eon 315 i 515 generacije i ako se ja pitam od 315 je sigurno bolji a za 515 nisam siguran,posto nisam imao iskustva sa njim
barney je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 14:09   #30
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mirandes drug,ja snagas i mixer cenim 700 e zajedno,mixer 300 i snagas 400,on ceni yamahu 650 evra...pazi nemam para i da ostavim moj razglas i da dokupim aktivne rcf 315..moram ili jedno ili drugo,...pozzz

za jblg2 isto mislim kao i barney,mislim da to nije stara kutija, vec da se,kako rece kolega, do skora prozivodila,do pre neku godinu...pozzzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije