Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2017, 23:49   #131
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veliko Ti hvala Postovani Prijatelju na razumevanju i iskreno se nadam da mi nisi zamjerio na mom TONU, ali vjeruj mi - apsolutno nista nije zlonamerno.

Sada Si zaista dobro napisao i vjerujem Ti da je tako.
I naravno - veliko HVALA svim Postovanim prijateljima i kolegama na razumevanju i pomoci,

Ovo sam prihvatio kao jedan IZAZOV tipa na pr. - A sto ne bi moglo, da od "NISTA" ipak pokusamO da uradimo "NESTO!"

I Vjeruj mi, odlicno je krenulo, cak je i zazvucalo solidno, sto mi je dalo dodatnu nadu da se ipak mozda nesto moze i uraditi!

Cisto u kontekstu svega ovoga - "Prepravljao" sam svojevremeno i Korgov Microarranger, pa sam i dosta svirki izgurao samo sa njime i pevacem! I pored njegove "Malene" klavijature,

Ovde me je zakocilo to - sto u Medelijev program Pootute - nisu stavili opciju za promenu boja na aranzerskom delu, a stavili su brdo opcija za desnu ruku + Lower!

Da nije bilo toga, uopste ne bi ni trebao Cubase, ili neki slicni sequencer!

E tu me je dodatno zakocila cela stvar sa tim List Editorom i evo - jos uvek ne mogu da ga sredim da bi sve to radilo "Na jednom kliku"!

Casper je stvarno covek za sve pohvale i pozitivne primere, nesebicno djeli svoje znanje i iskustvo, ali eto - on nema klavijaturu, ja nisam radio sa Cubaseom i eto kurslusa i stanke!

Sada sam sredio sve sa List Editorom kako je Casper i objasnio (Sem onih kockica za kanale, to mi nije jasno), medjutim - sta se desava sada?!

Postavim oba bitna parametra na "0", upisem u koloni jedan broj boje sa GM tabele, oznacim MIDI kanal isto u List Editoru, ali - kada pocnem da menjam boje po kanalima - menja mi istu boju na sve kanale na kojima vrsim sredjivanje!!!

Vjerujem da cemo resiti i ovu dilemu, a Tebi se Brate jos jednom iskreno izvinjavam ako sam Te nehotice bilo sta uvredio, to bi mi bilo poslednje nesto!

Ziv i zdrav bio i Ti i svi ostali Postovani clanovi i - ipak se nadam da cemo od ovoga napraviti nesto (Bik sam u horoskopu...) i da cemo u novembru popiti krcmu za novi potencijalni Genos...

Pozdrav i svako dobro
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2017, 00:14   #132
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo ti Dragane navali s pitanjima, s razmišljanjima, s nedoumicama. Nemoj se mnogo obazirati na one koji se ne javljaju, a temu čitaju i neka te ne brinu oni koji daju savjet iako isti izgleda kao provokacija. Vjerojatno se samo radi o krivom dojmu jer pišući nedostaje mimika i intonacija koja je prisutna u razgovoru.

Mene uopće ne zamaraš. Pomognem koliko znam i stignem i moram ti priznati da mi to dođe kao razonoda. Znaš ono, kao kad riješavaš rebus ili križaljku. I sad sam zapeo na ovom što ti nedostaje Chanell u Cubase. Na žalost, ne znam razlog zašto kod tebe nema te opcije, a ja je imam. Malo sam testirao svoj Cubase ... ne mogu ga "natjerati" da izbaci ovaj Channel kao kod tebe.

Da, nekada davno je bilo dinamičnije na forumu. Bilo je više tema i postova, bilo je više sadržaja. Siguran sam da je trenutna neaktivnost članova uzrokovana time što nema novih modela aranžera. Korg pa4x je izašao 2015, Roland EA7 2015 godine, Tyros5 2013, ovi iz Ketrona ni samo ne znaju kada im izlazi novi model ... Pored toga, ako se pogledaju ostali forumi na ovom području, neki pomalo odumiru s jednom novom temom u mjesec dana. Čak i oni koji sami sebe nazivaju "profesionalnima" su potpuno mrtvi, u prosjeku imaju post ili dva u mjesec dana. Po tome se mi još uvijek i koliko toliko držimo, makar se ti i je dopisivali sami.

Vratimo se na temu. Kažeš
Citat:
Postavim oba bitna parametra na "0", upisem u koloni jedan broj boje sa GM tabele,
Misliš li na parametre CC0 i CC32?
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (30.05.2017)
Star 30.05.2017, 11:27   #133
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Casper

Hvala i Tebi na razumevanju, doduse - dobro se secam da Si bio COVEK ZA PRIMER "Oduvek" i mnogo ljudi, zaista, trebaju se ugledati na Tebe!
Iako se licno neznamo, to se iz daleka VIDI

Ipak, ponovit cu, stvarno mi pada nezgodno jer imam utisak da Te previse maltretiram, tako smo valjda vaspitani... I zato sam i juce verovatno - najvise zbog toga izreagirao tako, sto se najiskreno - ne svidja ni meni (Takve intonacije
Ali eto, zivi i pametni ljudi, pa cemo se opet sporazumeti kao sto valja

Lepo kazes ovo za forume! Lepo kazes i za proizvodjace, zakocila im situacija u svemu, sem Yamahi...

Na ove "NASE" forume, da budem iskren - uopste i ne idem! Jos kako su me iznenadile REAKCIJE jednog starog, poznatog clana Yu-Midija, kada sam samo procitao (Slucajno u preletu) kako puca po ovaj forum i njegovim clanovima!!!
Dobro, nije nista konkretno navedeno, ali to se brate mili iz aviona da razumjeti!!!
Nije lepo, uopste to nije lepo...

I ja sam, opet ponavljam - zbog opravdanih razloga mnogo puta bio otsutan, ali - Lesi se opet i opet i opet vraca kuci

Sto se tice aranzera :/ , kada Si pomenuo Ketron - sjecam se da je svojevremeno Nedim radio u njemu... Ali, izgubili smo te trage, a vidim i sta se (Ne) radi u Ketronu, vazno oni drze lepe cene i izgleda da se ne sekiraju mnogo

Korga cu definitivno da zaobidjem u velikom krugu....... A za Rolanda, sve pohvale za Deju Morisona i ostalu ekipu koji su zdravo pritegnuli E-A7!

Ostalo od Rolanda, zadnje cime sam bio stvarno odusevljen, bio je G-1000, dalje... E-A7 nisam imao u rukama,

O Yamahi - sve najpozitivno u svakom smislu!

I tako Druze moj, popricasmo malo, sto mnogo volim izmedju redova I stvarno VELIKO IZVINI sa moje strane jos jednom ako ima bilo sta sto nije ok!!!

Ipak bih zeleo da zavrsimo ovo sto smo poceli (Bas tako) ZAJEDNO - sa KP110 i mnogo smo toga i uradili - ostalo je kos samo to jedno pitanje i problem!
Dodje mi malo i krivo, posle svega, da batalimo KP, samo zbog te jedne stvari

Gledao sam opet detaljno onu Grand Suitu, ima i u njoj dosta opcija, sem NARAVNO - opciju za promenu boja u aranzerskom delu klavijature
Da im to nije neka finta

Sto sve nisam probao u Cubaseu, ne ide Brate!
Radim na jednom kanalu, onda moram da otkacim od taj kanal KP, pa da ga prikacim na sledecem kanalu i sve to tako redom sa svim kanalima u aranzmanu!

Nekad zapamti, pa povuce dobro boje, ali posle svih Tvojih saveta - ko zna po kojoj njegovoj logici..... A sada, kada menjam msb cc0 i lsb cc0, kao i boju po GM tabeli isto ubacenu po Tvojem tutorijalu - MENJA SVE BOJE NA SVIM KANALIMA - U JEDNU, ONU TRENUTNO DISUTABILNU

A lepo mu oznacim i kanale u List Editoru i - nece, pa nece!

Skinuo sam sad i neke novije verzije sequencera, pa kazem - da probam da nije nesto do toga! A stavljao sam osmicu, tamo nema List Editor

Da nije nesto i do ovoga u klavijaturi: (1) port; allows MIDI over USB for connecting to/from an external computer sequencer,
Pa da brljavi sto nije direktno povezano sa MIDI kablovima, nego sa ovim USB-om, mislim konkretno na onaj deo gde Si mi rekao da ukljucim sve MIDI kanale odjednom! A i ono - sto moram za svaki kanal disconect/conect... Cisto kontam, trazim neku logiku!

U svim slucajevima, Ti ces sve ovo mnogo bolje da znas, sigurno,

A veruj mi - ubijem se radeci, napravim bubnjeve, ono - bas po meraku, sredim i bas gitaru, predjem na ritam gitaru i - TU STANEMO!!!

Ili ne menja boje u Cubase, ili u klavijaturi na svim delovima svira samo bubnjeve!!! Akordi se ne cuju!

Reci Brate sta da mu radim dalje, sem da preleti susednu kucu... Ako samo imas vremena i ako Ti nije teret sve ovo....

Iskreni pozdravi
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2017, 14:18   #134
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma riješit ćemo mi njega. Ne koristim aktivno Cubase pa nisam niti upoznat s raznim verzijama programa, a koliko vidim u nekima postoje bugovi. Ovo što stavljam je Cubase 5.
Ajmo prvo vidjeti problem vezan uz Channel. Prati sliku i kreni od izbornika Devices. Ti umjesto PSR970 odaberi svoju klavijaturu. Zanima nas krajnji Value koji bi se brojčano trebao poklapati s kanalom.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg MIDI device manager.jpg (92,7 KB, 30x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (30.05.2017)
Star 30.05.2017, 15:32   #135
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vazi Brate, dogovoreno

Evo, odmah krecem u akciju i javljam za rezultate...

Najvece HVALA uz srdacne pozdrave
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2017, 17:00   #136
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ga rezultat, opet sam nanovo instalirao peticu, mislim da je do ovde sve OK,

U MIDI Device Manageru, dole - ostavio sam KP110 - Output - No Connected, jer za sada i kod Tebe stoji tako, pa da ne zeznem nesto...

Evo i slike, a provjerio sam - na svim kanalima poklapaju se brojevi Value, kao ovde na trecem kanalu,
Grafički Fajlovi
File Type: jpg CB1.jpg (124,6 KB, 20x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od DraganV (30.05.2017 u 17:03 sati)
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2017, 17:24   #137
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada spojiš KP110 s računalom, trebalo bi se pojaviti Connected.
Da li sada imaš aktivnu kućicu kao na slici?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg channel4.jpg (49,2 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (30.05.2017)
Star 30.05.2017, 17:53   #138
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sada za sada - ne pojavljuje se niti klavijatura KP110!

Da nije zbog toga sto ga jos nisam postavio kao VST?

A nema ni kvadratica, evo slika:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg cb2.jpg (337,2 KB, 20x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg cb3.jpg (202,7 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2017, 18:15   #139
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

VST nema veze s onim što tebi treba. Pogledaj pažljivije moju sliku i klikni na OpenDevice

Citat:
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (30.05.2017)
Star 30.05.2017, 18:36   #140
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, to je sve bilo tako jos kada Si prvi put postavio ovu sliku, ali - nigde se nije mogla izabrati klavijatura!

Sada sam u medjuvremenu probao i postavio klavijaturu na VST :/ i pojavljuje se sve osim onih kvadratica, cak i klavijatura svira bas koji sam mu dodelio Slap Bass 1!

Mora da je nesto drugo problem u mojim podesavanjima, cim kazes da VST nema veze, a ja idem bas preko toga!

Evo zadnje slike, ali tu se vec pojavljuje onaj stari problem - umesto KP110, stavim kanal na NO VST, zatim odem na sledeci kanal i opet tu dodelim ALL MIDI i klavijaturu KP110,

E na ovakvom principu mi ne da da povezem sve kanale istovremeno, nego ako probam sa drugim kanalom, a prvi nije postavljen na NO VST, onda izlazi izbledela poruka KP110 IS USED!

Cim tako kazes, mora biti da je greska u ovome VST povezivanju!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg cb4.jpg (327,1 KB, 21x skinuto)
Highslide JS
DraganV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije