Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.01.2013, 19:45   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Aktivne kutije-ekvivalent ZX4?

pozz svima...zanima me od ljudi koji su probali i aktivne i pasivne kutije,koje aktivne kutije bi bile ekvivalent pasivnim ZX4,po snazi i zvuku? prosli vikenda sam svirku odradio na pm1000-2,i kutije zx 4,i to je radilo po meni ok,zadovoljavajuce,malo muljav zvuk dynacorda,ali ne mari,bilo je dovoljno bassa na kutijama,lepo su pokrile prostor,zvuk zadovoljavajuc,tako da sam generalno bio zadovoljan kako to radi...e sad,te iste kutije sa mojim mixerom emx5000,jednostavno nemaju dusu,verovatno jer ovaj nema toliko snage da ih probudi kao sto je ima pm1000...a po meni je pm1000 preskup mixer za taj malo muljavi zvuk,pa ne bih da idem na tu kombinaciju jer bi me izasla previse...nego recite vi meni koje aktivne kutije bi radile tonski slicno kao zx4 i da imaju slicno snage, kao sto su imale ove zx4 poteramne ovim pm1000? zbog tranporta bi mi vise odgovarale aktivne kutije..kacio bi ih na pasivni mixer soundcraft efx8...ja razmisljao o rcf art 325a..ali citam po forumima kako su tonski odlicne,ali manjkaju na basovima,i da je to generalno mana svih aktivnih kutija u odnosu na pasivne-manjak basova...da li bi ove rcf imale dovoljno basa do 100-150 ljudi?zx4 u kombinaciji sa pm1000 imao je i vise nego dovoljno basa za to sto meni treba,jer kao sto znate powermate je nagruvan u basovima,pa se cini kao da basova ima na pretek... da li su tonski slicne kao zx4? ili mozda bolje? koje jos aktivne kutije preporucujete,da budu kao sto rekoh tonski slicne sa zx4? znam da ovo poredjenje pasivna zx4 i aktivna neka kutija,nije bas merodavno...ali eto nisam radio na nekim aktivnim kutijama,da bih mogao sanjima da uporedjujem,vec eto zadnje sto sam radio je zx4,po meni ok,pa zato pitam za neke aktivne kutije u odnosu na njih..hvala i pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije