Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.05.2009, 15:01   #21
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kakve veze ima ako je ruzna i odvratna mikseta?!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 16:26   #22
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi moji pa zasto odmah idemo sa tim extremnim tvrdnjama da je nesto najbolje ili najgore na svetu.Pa za dobar sound(ili los)nikad nije odgovorna samo mixeta.Tu su i kutije i prostorija i mikrofoni i kablovi i klavijature i da li ima akusticnih instrumenata i u bendu pa cak i broj ljudi u sali.Nas zadatak je da coveku damo predloge a ne da kritikujemo ovo i ono.Ja sam radio i na Soundcraft i nekad je bilo dobro,nekad lose,isto i na Yamahu,prvi put je bilo poprilicno lose,drugi put fenomenalno ali kad se izme u obzir da sam potrosio 90 sekundi na stelovanje razglasa ne mogu da bog zna sta ocekujem.U celoj prici je malo diskutabilna ona teorija 'Koliko para toliko muzike",jer i ja sam dugogodisnji korisnik Dynacorda ali ne mora da znaci da ono sto je najskuplje mora da bude i najbolje.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 18:48   #23
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard mikseta

Zdravo

Kolega Ognjene,ne delim tvoje misljenje sto se tice gore pomenutih uredjaj u tvom postu.
Osim sto se ne zove marka Berindzer vec BEHRINGER (nemacka marka)

Model Powermate 2000 je najmanji sto se pojavilo sa ovim dizajnom
(Hromirane povrsine sa gomilom kontrolnih diodica i osvetljenim potrencio
metrima i Drzacem koji je perfektno u sklopu kucista)

Pa dolazi model PM 3000 i onda 5000.
Ovaj zadnji sam imao 2 godine i to samo zato sto nisam nista mogao dobiti za nju
Ni priblizno nema ucinak i kvalitet koji se navodi u listi osobina
osim dizajna koji je stvarno 1A.
A sto se tice
YAMAHA EMX 5014c ,tvrdim javno da za te pare ne mozes dobiti nista bolje. (Uzgred receno kosta koliko i Behringer PM 5000)

Sa EMX 5014 c radim vec oko 3 godine i nisam se za nju odlucio zbog imena vec iz uverenja. Nije los dizajn,ne vidim da je ruzan a i moze da se ugradi u Rack (rek)
Moras imati dobre zvucnike da bi mogao izvuci maksimum iz nje kao i kod svakog PM a.
Bez ljutnje kolega ali posto sam imao i jedno i drugo mogu napraviti usporedjenje . Pozdrav svima
gega je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 19:32   #24
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se sa Gegom za Yamahu Emx 5014c,to je ok mixer,mada imas milion varijanti kao sto ti je napisao,cinjenica je da su Dynacord,Yamaha,Sundcraft i jos par brendova pokazale kao uspesne,dok Behringer spada u nizu i jeftiniju klasu,jeste da i on odradi al ja se sa takvim stvarima ne kockam.pozz
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2009, 02:44   #25
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od gega Pokaži Post
Zdravo

Kolega Ognjene,ne delim tvoje misljenje sto se tice gore pomenutih uredjaj u tvom postu.
Osim sto se ne zove marka Berindzer vec BEHRINGER (nemacka marka)

Moras imati dobre zvucnike da bi mogao izvuci maksimum iz nje kao i kod svakog PM a.
Bez ljutnje kolega ali posto sam imao i jedno i drugo mogu napraviti usporedjenje . Pozdrav svima
Kolega, da li ti i izgovaraš isto kao što i piše ? Da li kažeš, IMAM MIKESTU BEHRINGER ?
Znam ja vrlo dobro ko proizvodi i kako se piše, samo neću da se pravim englez, no nije ni bitno.

Kutije imam EV zx4, ako su one loše, nek sve ide u PM, a nikad nisam mogao dobiti dobar zvuk na YAMAHA EMX 5014c ... E sad, ako si ti zadovoljan sa njom ne moraju biti svi ... pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od milanceshow Pokaži Post
Kakve veze ima ako je ruzna i odvratna mikseta?!
Velike veze, kvari mi radni prostor izgledom
Dodato:
I još da kažem da su mi efekti na ovoj YAMAHA EMX 5014c loši i mana joj je što nema 2 efekta ...

To je jedina mikseta koju nikad nisam ni približno moga onaštelovati da budem zadovoljan.

Ako ima neko ko zna dobar SETUP, zamolio bih ga da mi objasni na koji način se postiže dobar SOUND uz pomoć ve sprave.

Pozdrav svima i zdravo mi bili.

Promijenjeno od ognjen-ogy (13.05.2009 u 02:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2009, 06:59   #26
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard mixeta

Pozdrav ognjene
Nisam pisao sa namerom da te razgnevim ili provociram vec kao sto u prvoj recenici stoji, ne delim tvoje misljenje.....zato nema razloga za Neurozu.
Ja jesam zadovoljan sa Yamahom i dalje tvrdim da ne moze da se usporedi sa gore navedenim modelima Behringera.

Zvucnici koje si naveo sigurno nisu losi,ali ne kuzim sta je to sto ti se ne svidja ?
Nema veze,necemo praviti problem samo zato sto smo razlicitog misljenja ili?
Veliki pozdrav i ako hoces mozemo ostati u kontaktu i razmeniti iskustva sto se podesavanja itd tice.
gega je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2009, 15:47   #27
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Behringer je dobar kompromis u odnosu "cena-kvalitet" ali poredjivati sa najvecim proizvodjacem muzickih instrumenata u svetu(Yamaha), nije u redu.
Yamahina serija 5014/5016 se odlicno pokazala i suodnos price-quality je sasvim OK,predpojacala preuzeta iz MG serije su solidna,pogotovo veliki plus za semiparametrickog ekvilajzera!To je to sto mnogima smeta u soundu a ustvari to su najpotrebnije frekfencije za namestit dobar vokal.
Jedino sto im zameram je da nisu dali precizne informacije u vezi sinusne snage!Tesko da ce te iz ove Yamahe izvuci 500w sinus.Zna skoro svaka firma da malo nabudja snagu u svojim specifikacijama,ali kod ove jamahine serije je sinus manji za jedno najmanje 20-25%!Znam tacno iz koje su serije preuzeli pojacalo,ali manje bitno,nije ni Dynacord bolji.Ko radi sa kvalitetnim snagasima,zna o cemu pricam
To je moje objektivno mislenje u vazi Yamahe,dugo nisam licno koristio analogne miksere,posto u tu cenovnu klasu(koja Yamaha i puno ne forsira)ima bolje,ali zato vec godinama Yamahine digitalne konsole.
Behringer(citaj be`ringa) slavi ovu godinu jubileum 20 godina postojanja.
Ja licno je ne bih nazvao nemackom firmom,posto nista ne proizvodi u nemackoj,ali da ne budem offtopic :-),u svaki slucaj znali su da naprave dobre spravice za solidne pare a ono sto nisu znali da naprave,kopirali su

Pozdrav

P.S.Ko nije zadovoljan Dynacordom,Yamahom,Behringerom.....neka pogleda sledece power miksere: BELL C16.1000 i Yorkville Powermax 16
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2009, 00:21   #28
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od gega Pokaži Post
Pozdrav ognjene
Nisam pisao sa namerom da te razgnevim ili provociram vec kao sto u prvoj recenici stoji, ne delim tvoje misljenje.....zato nema razloga za Neurozu.
Ja jesam zadovoljan sa Yamahom i dalje tvrdim da ne moze da se usporedi sa gore navedenim modelima Behringera.

Zvucnici koje si naveo sigurno nisu losi,ali ne kuzim sta je to sto ti se ne svidja ?
Nema veze,necemo praviti problem samo zato sto smo razlicitog misljenja ili?
Veliki pozdrav i ako hoces mozemo ostati u kontaktu i razmeniti iskustva sto se podesavanja itd tice.
Ma ne ljutim se niti se nerviram, daleko bilo. Baš me zanima kako je ti podešavaš i bio bih zahvalan da mi objasniš i pomogneš pa da vidim kako to radi, možda i pomjenim mišljenje ... Pozdrav !!!
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2009, 17:18   #29
bogy
Vredan član društva
 
bogy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.03.2006
Postovi: 143
Downloads: 637
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa 600
bogy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
bogy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kakva je ova Mixeta Yamaha EMX 2000 jel ima dobar Effekat (Echo) Za narodnu musiku i jel ima dosta snage za male svirke
bogy je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2009, 17:51   #30
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Efekti za narodmu muziku ne postoje!

Yamaha EMX2000(za razliku od svojeg veceg brata EMX5000) nema dual FX procesor,vec samo odvojeno razlicite reverbacije i delaye.
Sto se tice snage, ca.2x200W,e sad ne znam koliko tebi treba i kolike prostorije nameravas da ozvucis sa ovim powermikserom.
Za probne prostorije i manje kafice sasvim ok,ali tu je i kraj.
Sve sto platis preko ca.250-300EUR je previse!
Pogledaj na netu EMX5000,to je bio vrhunac ove serije(5014 i 5016 su novije generacije), platis 150-200EUR vise i dobijes solidan uredjaj.

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije