Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.04.2015, 21:35   #21
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidi sad odgovora???
ffb je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2015, 22:10   #22
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

????????
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2015, 14:38   #23
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sada za vikend ,tacnije 17og sam radio sa mojim sistemom Variline 2 basa i 4 topa i imao sam tu '' srecu '' da covek donese za monitoring jedan zvucnik AMATE audio YOKER JK15a.



Kutija je tonski solidna ,ima dobar bas ,ali je u srenjem i visokom spektru prilicno losija od variline satelita.Najvise se ta razlika primeti u visokim tonovima koji su daleko bolji na variline.Sto se tice snage ,sasvim prosecna kutija .Ne moze da se nosi sa variline satelitom ,ali je da kazem korektna za normalne svirke.
Ali sam totalno razocaran limiterom koji ta kutija poseduje.Do skoro sam mislio da mackie kutije imaju najgori limiter ali definitivno ovaj limiter je ubedljivo najgori koji sam video i koristio.
Kutija kad udje u limit moram da je samnjim za 10db ili cak skroz i sa tako smanjenom ili ugasenom kutijom da cekam 10 secundi da bi limit prestao da bude aktivan!!! LJudi 10 secundi cekanja? Meni je bio monitor pa kad je ugasim na 10 secundi i nije strasno ,ali da odem na tezgu sa samo 4 takve kutije recimo i da mi udju u limit i da moram da ih sve gasim ili smanim za 10dB na 10 secundi pa mene bi ubio neko.
Tog dana sam je ugasio i upalio bar jedno 25 puta u toku svirke ,a bend je toliko bio razocaran kutijom da su vlasniku rekli da sutra za istu svirku na istom mestu ne donosi tu kutiju za monitor.

Evo dole na slici se vidi kutija u LIMITu .





Moj licni utisak : kutije su solidne , ne vrede tih para koliko kostaju , ja licno ih ne bi kupio i da su dosta jeftinije jer mi ne vrse posao ni za monitoring ,a kamoli za nesto ozbiljnije.

POZZ
Dodato:
Jos jedna zamerka sa moje strane , tac skrin koji se nalazi pozadi (vidi se na slici gde je kutija u limitu) mi ne uliva poverenje ,vec malo brljavi i teze je ulaziti u MENI kutije ,tako da nisam siguran kako ce to funkcionisati posle par godina koriscenja.

Promijenjeno od neshatomic (21.05.2015 u 15:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
veselinovicvs (05.03.2018)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije