Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.09.2005, 22:44   #21
Zeljkoa
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pazi KOLEGA, opet mislim da bezis sa teme... Mene je YU-MIDI pitao cemu sluzi Finale pa sam mu ukratko objasnio za sta meni treba (mozes procitati u ranije napisanom tekstu)... Sto se tice tvog sledeceg odgovora na temu
Citat:
FINALE je najbolji program za pisanje i printanje nota, ne za komponovanje , ko zeli da "komponuje" treba da koristi Band in Box , mislim da je zadnja verzija 12!
, mislim da je potpuno besmislen predlog vezan za program u kom da komonujem klavirsku svitu... Sto se tice papira i olovke, opet mislim da je besmisleno jer svak ima svoj nacin komponovanja. Zasto bih komponovao na papiru pa pisao u Finale-u i tako daaaaljjjjeeee... Ja mogu da se izvinim i evo IZVINI ako sam te uvredio time sto sam napisao svoje misljenje (jeste ishitreno i to priznajem) ali ne razumem zasto uopste postavljati pitanje da li se komponuje pomocu Finale-a??? Komponuje se u glavi a sve ostalo je prateca oprema (ako treba bukvalno da se izrazavamo), ali ti pises na papir pa posle dalje, dok ja ne ... To je kao kada je (ne znam koji kolega sa foruma) zapoceo raspravu oko OGROMNE razlike izmedju Korga PA1X i PA1X-pro.... Ne zelim da se posvadjam sa tobom i slicno... Evo poslacu ti Finale postom ako ti treba i ujedno da se zahvalim Vlajku koji je meni poslao..... Pozdrav
  Reply With Quote
Star 25.09.2005, 23:21   #22
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle, hocemo li stishati strasti, ili da zakljuchavam temu?
Mislim da ovo sad postaje sluchaj odbrane sopstvene sujete, a ne stava...
cevap je u pravu za to shto pricha ko samom komponovanju, a to da li ce neko pisati na papiru, ili na kompjuteru je sasvim subjektivna stvar...

Ja nekad vishe volim da radim na papiru.
Mrzi me chesto da palim kompjuter, vec samo klavir, i dohvarim se papira...
Nekad na klavijaturi odmah snimim kao midi...
Nekad i na kompjuteru.
Sve je to toliko subjektivno da o tome stvarno ne vredi raspravljati i zbog nechega tako nebitnog podizati tenziju...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2005, 23:51   #23
Zeljkoa
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Vaxter, sve ovo sto si napisao stoji u mom prethodnom objasnjenju... Misim da uopste nije strasno to sto se raspravljamo Cevap i ja tako da nema potrebe za smirivanjem nekih "napetih" strasti tako da.... Poz
  Reply With Quote
Star 26.09.2005, 09:55   #24
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma daj ljudi sta vam je ? Nema ovde svadje ! A ovo je mala prepirka s kojom bi upravo mogli da prekinemo.
Dali neko komponuje na papiru, na klaviru ili sa Band in a Box, to je njegova licna stvar.
A Cevapu jos jednom hvala na detaljnom objasnjenju kako se komponuje, mada me cudi da jedan skolovan ustvari studiran muzicar ( ja sam samo skolovan ) predlaze jedan program koji sam generise muziku uz odredjeni stil ?

A evo usput da vam ja kazem sta je najbolji Generator za komponovanje muzike ? VINJAK i to Rubinov Vinjak !
To kazem zato sto znam da je legenda Ljubisa Pavkovic svoje vrhunske kompozicije pretezno komponovao uz dobar cug Vinjaka ! A sami znate kako zvuci Pavke....


Ali molim vas nemoj sad da pocnemo temu koje je najbolje pice ..... hehehe

Pozdrav Vlajko
Vlajko je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2005, 13:51   #25
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pih!
Ja bash hteo!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2005, 18:32   #26
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postoje 2 vrste kompozitora, neskolovani i shkolovani.

Neshkolovani obichno nabave neki sint, kompjuter i neku zvucnu karticu, i pochnu da se igraju sa raznim muzichkim programima. Preuredjuju se midi fajlovi, konvertiraju u wav format, nabacaju efekti, neshto malo sa 2 prsta se chacka i odsvira. Onda otkriju program poput Band in Box, ubace melodiju koju program sam generishe i napravi novu temu, koja im se nakon odredjenog vremena uchini zgodnom, a da nije poznata niti lichi na nesto vec snimljeno. Onda se nabaci komshijski vokal, pa se to dalje miksa da lichi na Kemala Montena ili josh bolje ako mzoe kao Zdravko Cholic, pa se onda shutne kod jarana na obliznji radio, a ako ima kakvih parica onda i na Grand i slichne organizacije. Ulovish pjevacha nekog, snimi je, i onda ti samo ubiresh polako lovicu na nekim novim materijalima i zovesh se gle chuda KOMPOZITOROM.

Skolovani kompozitori su potroshili mnogo godina zivota da bi se naslushali prilichno dosta muzike, uchili da prepoznaju odredjene stilove muzike, kao i instrumente. Skolovani muzichari su takodje uchili kontrapunkt i harmoniju, prvi za pravilno vodjenje i razrjeshavanje melodijske i harmonijske linije, drugi da bi razvili osjecaj za harmonizaciju. Solfedjo je takodje bitan predmet, koji se morao savladati, da bi se steklo odredjeno znanje i navika slushanja muzike, i prepoznavanje harmonije, forme, oblika i stila.
Kasnije se ulazilo u oblast instrumenata, materijala kojim su gradjeni, jer nije isto da li je u pitanju drvo, plastika ili metal, kao i od chega je recimo pravljen pisak instrumenta. Tehnika i mogucnosti samog instrumenta je takodje bitna, jer bez poznavanja iste, ne mozete komponovati nikakvu muziku, jer muzichari to ne mogu odsvirati.

Razlika izmedju skolovanog i neshkolovanog kompozitora jeste ta sto skolovani u velikoj vecini sluchajeva komponuju samo uz upotrebu klavira i papira. Razloga je mnogo. Skolovan muzichar zna koji je opseg svakog instrumenta i nece nikad pogrijeshiti kao npr. da napishe da recimo pikolo flauta svira dubok ton koji ne postoji niti je fizicki moguce da se svira na njoj. Takodje, zna se koji dvohvati na violini mogu da se sviraju, te nece ni tu napraviti greshku. Fagot praktichno ima mnogo problema da svira sesnaestine u malo brzem tempu. Zbog svega toga skolovan muzicar ce potroshiti mnogo vremena misleci i vodesci se pomenutim stvarima, te ce na kraju zavrshiti djelo koje ce tek onda prenijeti u neki od muzickih programa, da bi g isprintao i da bi to bilo pregledno i lakshe muzicharima.

Neshkolovan kompozitor na ovakve stvari ne misli. On otvori program i napishe dvohvat na violini, koji ni Paganini ne bi mogao odsvirati, ali programu je to svejedno, program svira bilo shta da se napishe, u bilo kojem instrumentu, jer program nema ogranichenja. Presto ritam, sesnaestine, fagot kao instrument, ma ide ko od shale , pikolo u kontra oktavi, ma przi i to bez problema. Neshkolovanom se kompozitoru to uchini dobro, te on isprinta note i ima "remek djelo". :wink:

E sad drugi problem. Dadnesh te note zivim muzicarima, i pochensh da radish s njima. Hebu ti mater svi od reda, i misle o tebi da si najveci papak koji postoji. Nezadovoljstvo, netrpeljivost, i ostalo da ne nabrajam.

Treba li josh razloga da navodim zasto treba komponovati rukom, sa olovkom i na papiru???

cevap je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2005, 19:14   #27
Zeljkoa
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ajoj ne mogu da verujem da si toliko vremena utrosio da bi napisao samo to kako ti poznajes teoriju muzike, odredjene predmete koje si zavrsio (koje sam i ja zavrsio), a pritom nisi uopste dokazao nista... Npr. ti i na papiru mozes da napises pikolo flautu koja svira kontra C a fagot koji svira c4 i eto. To nema veze sa ovim sto mi raspravljamo uopste. Kada sam na Akademiji, naravno da cu komponovati za klavirom i na parcetu papira, ali kada sam u stanu, malo je nezgodno da u to doba kada sam slobodan pisem za klavirom... Tako da mi treba Finale koji mi sluzi za komponovanje... Ne razumem sta tebi tu nije jasno??? Znaci Finale mi treba za komponovanje a ne Band in Box... Malo pre si napisao da Band in box sam nesto generise sto me apsolutno ne zanima.... Sto se tice skolovanog i neskolovanog muzicara, imas mnooooogoooo onih koji nemaju veze sa teorijom muzike ali se dohvate instrumenta, pa iskomponuju nesto (na uvo) i pojedu i mene i tebe zajedno ali to je vec druga tema i ne znam zasto si se uopste toga dohvatio... Trece, ne znam o kom uopste zanru pricas kada pricas o komponovanju jer mislim da su neke tvoje stavke kontra-diktorne...
  Reply With Quote
Star 26.09.2005, 23:12   #28
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro zaboravi, eto nek bude da si ti u pravu, a ja vishe necu o ovome, nemam zivaca. Ne govorim uopshte o sebi, niti koliko ja poznajem materiju, ja nisam zavrshio kompoziciju, imao sam neke od predmeta kao i kompozitori, al' eto ne mozemo se usaglasiti. Zaboravi!

Htio sam samo da objasnim ljudima koji nisu muzichki obrazovani, zbog chega ne treba koristiti ovakve programe za komponovanje i u kome pravcu bi trebali da se razvijaju, ali ti izgleda ne razumijesh shta ja hocu da objasnim.

p.s.

Svaki noviji elektrichni klavir ima i izlaze za slushalice, tako da nije u pitanju koje je doba dana íli noci. :wink:

A opet....dobrom kompozitoru ne treba nikakav instrument, oni toliko poznaju ove stvari da su u stanju sjesti za sto, i napisati ono shto im je potrebno, bez ijedne naknadne ispravke!!!

Ja sam ovim postom zavrshio na ovu temu!

Ako koga interesuje kakav savjet oko ovoga, nek mi se obrati na PP, pomoci cu koliko mogu!
cevap je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2005, 23:17   #29
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da se vratimo na temu:

Jel zna neko neki link na netu gdje mogu da skinem full ili crack verziju Finale 2006, a da nije tamo na ttdown, jer odande mi treba 100 godina da skinem, izgleda da su ovdje u DK napravili neke filtere za sadrzaj sa tih udaljenih servera!
cevap je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2005, 23:20   #30
Zeljkoa
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Koji si ti car!! Voleo bih da te upoznam.......... Ok... Zavrsili smo na ovu temu i nek bude da se nismo razumeli.....
Drugo, ako nekome treba neka pomoc oko komponovanja neka se obrati javno jer (kao sto vidite) moze vise nas da mu pomogne tj da kaze svoja misljenja pa nek bira... Zasto bi se separatisali, zar ne kolega? Pozdrav svima....
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
2006, finale


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije