Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.09.2016, 11:41   #1
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard MIDI terce - efekt i volumen problem na Tyros4

Na Terci koju guram preko MIDI SONG CH3 standardno,promenim efekat u MIXER SETTING na CH3 dodam delay i pojacam VOLUME i sacuvam tako i registraciju i song ali kad promenim boju i vratim ono sve vrati na svoje podesavanje koje je tise i sa malo hala i to je to,kad sacuvam sve mi je dobro stiklirano sto posto.U midi podesavanju kad je CC stiklirano vrati mi uvek na VOLUME 76 a ako je iskljuceno onda uvek stavlja na 100 volume.Nov sam u Yamahi a korga sam odmah prodao pa radim sada punom parom
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (20.09.2016 u 11:46 sati)
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 02:30   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dopisivali smo se i putem PP pa sam upoznat s problemom koji te muči. Kao što sam ti i rekao, ne koristim terce. Međutim, poznat mi je princip njihovog rada.
Testirao sam ih na svojoj Tyros4 ali nisam uspio "simulirati situaciju" koja je kod tebe. Što se tiče volumena i efekta na RIGHT 3, kod mene nema nikakvih problema. Svaka registracija bez problema pamti sve postavke dodjeljene na RIGHT3 i istovremeno sviraju terce, ovisno o tome koji je song pozvan.

Stvarno mi ne pada na pamet nikakva ideja ali podižem temu pa se možda netko javi s nekim rješenjem.

Volio bih vidjeti način kojim kreiraš registracije. Kratki video od par minuta će biti dovoljan i da je na njemu problem koji ti se događa. Meni se čini da negdje griješiš u postupku.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 08:32   #3
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

https://www.youtube.com/watch?v=cSAnTqGtbXg

I dmacak je bio kod mene sinoc i iz prve mu je uspelo jednu tercu da sacuva sa efektom tako sto je sacuvao song na ovaj nacin kao sto sam ja a to sam prethodno vece cackao i nista i cim je otisao ja da memorisem druge terce a ono opet nece...poslao sam snimak i macku ni on ne veruje,ne razumem u cemu je fora gde gresim...
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 10:26   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo što si napravio je pogrešno u potpunosti.
1. Ne rade se izmjene u SONG već na REGISTRACIJAMA
2. Ne rade se izmjene na PART-u 3 već na RIGHT3
3. Ne rade se izmjene na DSP1 koji je postavljen kao sistemski već se bira jedan od DSP2-7 koji su u statusu insert

Ti trebaš napraviti slijedeće. Odaberi RIGHT3 u MIX consoli, postvi mu volumen na željenu razinu. Nakon toga odeš do taba EFECT i postavi da na RIGHT 3 dolazi DSP2 sa željenim efektom. (ne na PART3). Pozovi željenu tercu u SOUNGu. Sada to pohrani u REGISTACIJU na način da čekiraš kućice na VOICE i SONG. Za kraj pohrani cjelokupnu BANKU.

Ako ti ovo ne pođe za rukom, kada uhvatim vremena, napravit ću video koji će prikazati ovaj postupak.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 11:06   #5
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se oglasim i ja. Na RIGHT3 je probao ranije da postavi efect i volume, logicno da bi trebalo tako da radi. Ja nisam probao to kod mene ali @mimiki kaze da ne radi na takav nacin. Zato smo dosli na ideju da postvimo efekat u song odakle i ide terca.
Sinoc sam bio i uspeli smo da dobjemo efekat na terci u songu. I sam sam shvatio sta se desilo. To zahvaljujuci CASPERU ,njegovom zapazanju i mimikijevom snimku. Ja kad sam postavljao efekat na song ja sam postavio DSP2 i to je ostalo tako. A na snimku se tacno vidi da je mimiki postavio na DSP1 ,koji je sistemski, i zbog toga verovatno i ne funkcionise.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 11:24   #6
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to je to hvala vam,zeznuo sam se opet korgovske navike nisam ja imao toliko efekata

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 12:29   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znači, problem je riješen.
U postavkama terci se nalazi i syex niz koji određuje postavke DSP1 efekta. Taj "rudiment" je vjerojatno ostao još iz doba kada su one i kreirane ali danas je apsolutno nepotreban. Kao što vidimo, može raditi "smetnje" u slučaju kao što je to bilo kod @mimiki.

Mijenjanje postavki terci u songu, kao što je prikazano u videu, nije dobar pristup. On može funkcionirati ispravno ali je potrebno uraditi i neka podešavanja u MIDI setupu. Pored ovoga, kada bismo tako pristupali, trebali bi za svako novo podešavanje volumena i efekta na RIGHT3, izraditi novi song. Znači imali bi jednu te istu tercu ali obrađenu na više načina. Ako uzmemo ova dva parametra (volumen i efect), i tome dodamo drugačiji sound, možete predpostaviti koliko bismo imali songova/terci za samo jednu tercu.

Logično je i mnogo praktičnije ovo odraditi s registracijama. Na RIGHT 3 se standardnom metodom postavi volumen, efekat i vrsta sounda. To se pohrani u registraciju. S tim možemo svirati kao što uobičajeno činimo. Ako pak želimo da takav RIGHT 3 svira kao "terca", dovoljno je samo birati SONG koji u sebi ima postavke s tercu. To znači, prilikom izrade registracije ne moramo nužno čekirati kućicu SONG jer nju možemo pozvati i direktnim putem. Ipak, brže je i praktičnije označiti kućicu za SONG i VOICE jer jednim pritiskom dobivamo željeni rezultat. Dobro je znati, ako tijekom pjesme želimo mijenjati vrstu terce, a dalje koristiti isti RIGHT3, dovoljno je samo birati SONG s novom tercom.

Malo sam se raspisao međutim, vjerujem da će biti od koristi ne samo autoru teme već i nekim drugima "čitačima" koji prate ovu temu.

I još jedna mala digresija koja nije direktno vezana uz temu. Nikada mi nije bilo jasno zašto se terce zovu terce kada one u stvari nisu pravilne muzičke terce.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2016-09-21_114910.jpg (72,7 KB, 404x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 12:41   #8
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper, ti moras pod hitno na strogu dijetu😜😜😜
ffb je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 12:54   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Niti čut. Moram trenirati i puno jesti da budem spreman kad krenu čašćenja. Nema smisla da se osramotim.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2016, 22:51   #10
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jagnjetina...... a jos ako je pokraj kazana... auuuu..

Casperu hvala ti na obrazlozenju...
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije