Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.12.2013, 21:36   #31
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

O Boze. Ne postoji mogucnost da ce dobro sredjen aranzer zvucati lose na losijem ozvucenju. Moze da zvuci manje dobro, ali lose nikako. Drugo, nemaju svi uslove da odu u studio i sempluju stvari vec biraju ono sto im se svidja iz drugih setova i programa a tu ima jako kvalitetnih stvari. Trece, ne ubacuju se vecinom stari semplovi ali necemo o tome, poenta je da kad recimo u pa3x sad ubacis sempl sa tritona, imas milion mogucnosti da poboljsas tu boju u samoj klavijaturi, dakle sempl izlazi daleko bolje samo kad neko zna sta hoce.

Vise mi je dosadilo da pricamo o tome ko je bolji izmedju korga i yamahe itd. Jednostavno se radi o navici. 15 godina sam svirao iskljucivo Yamahu, uzeo sam korga, tesko ide privikavanje na taj sistem rada, na neurednost u slaganju ritmova/boja itd. Ucitao sam dosta poznatih setova, isprobao i uzasna stvar je kad neko hvali pojedine poznate setove koji zvuce kao posudje Metalac. Ali sto se tice mogucnosti tu je klavijatura vanserijska. Bilo kako bilo, sve je to stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja. Sto se mene licno tice, pokusacu da dobijem ono sto zelim na Pa3x, nisam bas daleko od toga, ali ukoliko ne uspem zamenicu ga za Tyros 4 u najmanju ruku.

@Tranzit Jasno je sto ne zele da promene to. Dosta funkcija na korgu je daleko ispred yamahinih mogucnosti ili bar pristupacnost u radu. Kada bi sredili i konvertere ubili bi konkurenciju na duze vreme.

Promijenjeno od EmirTotic (16.12.2013 u 21:39 sati)
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2013, 22:18   #32
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od pa1x pro elite Pokaži Post
tu onda nije problem u korgu , nego u ozvucenju , korg ce u svim situacijama uvijek dati isti signal . poslije je sve u stimanju razglasa , odnosno razglas je ovdje glavna karika koja ce utjecat dali ce zvuk biti dobar ili los .

i jos nesto sto sam primjetio kod vecine je da svi u te tyrose i korgove vecinom trpaju semplove koji se vucaraju jos od prvih tritona . i kako onda ocekujete da cete dobiti dobar zvuk . ako je sempl los nece mu u ovom primjeru pa3x poboljsat kvalitetu, vec ce se desiti suprotno odnosno da ce taj los sempl jos vise biti losiji jer ce bolji da-konvertori otrkiti sve nedostatke .

primjetio sam da ih vecina stima klavijaturu na ozvucenju koje se nalazi u ne akusticnim salama i prostorijama i onda kukaju kako im u toj prostoriji zvuk extra a u drugim je los. Pravac studio i tamo stimat i sve efekte i panorame i sve sto ide u editing .

i nesto mi nije jasno kako netko moze od kombinacije powermate i dvije kutije taziti dobar zvuk . platis klavijaturu 3000e i ocekujes da ce na kutijama od 1000 e zvucat dobro .
Ketron i Yamaha zvuce dobro i na kutijama od 1000-2000 eura,sto bi sad trebali kupovati sisteme od 10000 eura da bi korg proradio...ne kužim..
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2013, 22:19   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@EmirTotic
Ne bi je ubili iz razloga sto jedan dobar dio akcija Korga posjeduje Yamaha, a Korg je u poredjenju sa Yamahinim koncernom zrno pijeska u moru. Yamaha je inace jedan od najacih svjetskih koncerna uopste, nevezano za muzicke instrumente. U sustini njen ogranak koji se bavi muzickim instrumentima je jedan od manjih u koncernu Yamaha. Nemoj da se zavaravas, Yamaha bi u danu mogla da pokupuje i Roland i Korg, a da ne trepne, kao sto je recimo, kupila Steinberg za 200 miliona eura, a da nisu to udarili na velika zvona. Znamo svi sta je Steinberg znacio i znaci u dasnjem muzickom svijetu. On je 100% u vlasnistvu Yamahe. Upravo je Yamaha ta koja svu konkurenciju moze da unisti u danu, ona je ta koja diktira sta ce i koliko ce konkurencija da proizvede i na kojem nivou ce to biti. Kako vidis situacija je sasvim obrnuta, upravo radi toga me i cudi zasto Korg, znajuci za taj deficit na svojim instrumentima ne uradi nesto ozbiljinije po tom pitanju.

Promijenjeno od tranzit (16.12.2013 u 22:21 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 04:45   #34
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa, postoji i dogovor iza paravana, mi ćemo im dati ovo a vi ono itd... I vuk sit i ovce na broju.

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 05:48   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da ima i toga, tim prije sto Yamaha diktira razvoj na ovom polju a sa obzirom na svoju ogromnu finansijsku i proizvodnu moc u okviru domena muzickih instrumenata. I pored tog svega je Yamaha od svog nastanka 1887. godine, imala nekoliko zestokih "pacera" (koje su oni naravno, samo blago otpuhnuli kao perut sa ramena). Primjer je recimo linija aranzera koja se u Evropi cak nije ni pojavila a isla je pod nazivom Stagea i njen najbitniji predstavnik D-Deck



Izuzetno kvalitetan instrument koji, sto se kvaliteta tice, jednostavo nema konkurenciju, medjutim poslovna politika nije bila uredu, cijena nije mogla da se ukalkuslise da bi bila konkurentna i instrument je ostao privilegija malog broja ljudi u Japanu.

Vrlo slicna sudbina ce zadesiti ili je vec zadesila, jedan ogromni studijski sistem koji je Yamaha u saradnji sa svojim ogrankom Steinberg, konstruirala u skorije vrijeme ali koji je nerentabilan a i nedorecen, bar do sada i mislim da mu prijeti mjesto u muzeju studijske opreme. Radi se o Yamaha Nuuage sistemu.



Vrlo mocni ali i vrlo skupi i nekonkurentni instrumenti u koje je ulozen veliki novac za razvoj ali su ostali totalno nerentabilni jer se Yamaha ponasala megalomanski u tim slucajevima.

Promijenjeno od tranzit (17.12.2013 u 05:58 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Musicville (28.07.2018)
Star 17.12.2013, 07:23   #36
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo još da pojasnimo, a znam da ima kome treba, da se radi o Yamaha korporaciji, a ne o Tyrosu

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 08:43   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo tako. Tyros, bilo koji, je pomalo i sramota za jedan koncern ili jos bolje, konglomerat kakav je Yamaha. Mogu to oni daleko, daleko bolje, ama se cini da nemaju nikakvog interesa kada su aranzeri u pitanju jer ih ni sami i ne ubrajaju u profesionalne instrumente.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2018, 19:01   #38
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jel zna netko zašto mi se Korg pa3x pro čuje tiše nego 3xLe i pa600 na istim zvučnicima?

Znači master volume je do kraja i real time slideri isto.. Ugl. recimo da se čuje kao ova dva kad su pojačani do pola..
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2018, 15:19   #39
Musicville
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.04.2018
Postovi: 15
Downloads: 4392
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Musicville ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A šta si upoređivao od materijala? Jesu li isti semplovi, setovi itd... ?
Meni se neke user boje čuju maltene duplo jače od fabričkih...verovatno jer su komprimovane dosta...
Musicville je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2018, 10:19   #40
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Musicville Pokaži Post
A šta si upoređivao od materijala? Jesu li isti semplovi, setovi itd... ?
Meni se neke user boje čuju maltene duplo jače od fabričkih...verovatno jer su komprimovane dosta...
Pardon. Ovo se događa samo na jednom setu. Znači taj set je sam po sebi tiši od ostalih setova za 50%. Da napomenem, upperi su otprilike na oko 100 pojačani (dakle nije u tome problem)

Uspio sam sa maxxaudio preko gaina pojačati sve skupa da zvuči glasnije, ali ne zvuče svi ritmovi dobro
Dodato:
Može neko pomoći. Jel postoji neka mogućnost da cijeli set nekako pojačam da zvuči glasnije? Naime izlazi mi dosta tiho. Ako mi je isključen Maxaudio, pretiho zvuči. Dok kad njega uključim, moram dosta toga pojačati da bih dobio realnu glasnoću, ali tad mi neki soundovi ne zvuče baš dobro.

Dakle kako mogu pojačati glasnoću seta, a da više ne pojačavam volume svake performanse ilu sounda, jer su oni već skoro do kraja pojačani? Ne koristim mixer osim onaj u klavijaturi, pa me zanima jel bih sa mixetom dobio glasiji sound. Pretpostavljam da ne bih ako je izlazni signal iz klavijature tih. Tako da ako ima još neka opcija da uklavijaturi nešto pojačam..

Promijenjeno od Cegor5 (14.08.2018 u 10:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije