Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2010, 03:12   #1
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kada ce novi roland aranger???

Da li neko mozda zna da nece uskoro roland arangera kojeg izbaciti na trziste???
Mislim vec dugo od njih nista ne izlazi sto se tice arangera...
stvarno jedva cekam da vidim a rado bih i uzeo neku novu rolandovu makinu...
ako neko nesto zna ako mu nebi bilo tesko et neka napise...
armin je offline  
Star 26.01.2010, 03:25   #2
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam osjecaj da ce oni izdati opasnu masinu sa semplerom koja ce biti i opasno skupa...neznam sto to mislim ....
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline  
Star 26.01.2010, 14:10   #3
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja znam da je roland uvijek bio korak ispred svih!!! nikad nije isao zajedno sa yamahom i korgom... Kad on nesto izbaci na trziste yamahe i korgove ostavljamo da skupljaju prasinu... ili djelimo djeci od rodbine nek se uce svirati

zato me bas zanima da li je neko nesto citao ili nacuo jer ima dosta ljudi ovdje koji to znaju...
armin je offline  
Star 26.01.2010, 14:28   #4
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hajde na pametuj armine,zadnji model sto je roland izbacio od aranzera da valja jest va7 sve poslije njega je cisti promasaj...a ti prvo treba da probas sve modele koje imaju yamaha i korg pa onda pricaj o tome koje ispred koga..roland je samo s ovim fantomom uradio korak ispred a spavao je kao firma zadnjih deset godina
alenmo je offline  
Star 26.01.2010, 14:34   #5
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi,opet se pokrece rasprava koja vodi u svadju.Sve je to stvar ukusa.Voleo bi da imamo neku zvanicnu statistiku o prodaji ove tri firme(Korg,Yamaha i Roland),pa bi onda videli ko je gde,mada ni to ne bi nista znacilo.Moje licno misljenje je da jedan One man band,treba da ima bar dve klavijature da bi se to moglo nazvati ozbiljnom pricom a tom slucaju je skoro normalno da te dve klavijature budu razlicitih firmi.To dobar deo nas na forumu upravo tako radi pa je stoga veoma tesko da se neko svrsta u neki tim.Zato se ne bi zaletao sa izjavama tog tipa,ko bi koga pojeo za dorucak i sl.
jeftabgd je offline  
Star 26.01.2010, 14:34   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

To što pričaš Kolega Armine je potpuno netačno,ma koliko ja bio zagriženi Rolandovac smatram da ta firma nikad ništa nije pametno i novo ponudila osim tog zvuka ritam sekcije koji nam je ušao u krv (bar meni)...dok drugi proizvodjači u svoje proizvode ubacuju semplere, Roland nam prodaje kojekakva zvučna proširenja kao pre 20 godina,mislim da su u debelim zaostatku i za Korgom i za Yamahom u svemu a sad šta god novo budu izbacili od aranžera siguran sam da će biti teško ko djavo i papreno skupo...a oni neka se dobro zamisle šta i kako dalje



...i ako se budemo svadjali i prepucavali tema ode u LOCK,zato vas Kolege molim ako imate šta da kažete neka to bude potkrepljeno činjenicama...hvala



E da...i odgovor na samu temu da dam,jer je to u stvari pitanje...ko bi mogao znati šta je poslovna politika neke kompanije u budućnosti,verovatno da bi taj koji ima neke informacije mogao uzeti velike pare od konkurencije i to bi se zvalo Privredna Špijunaža a ovako kad niko ništa ne zna možemo samo da ćutimo i čekamo...


...sajam u Frankfurtu uskoro

Promijenjeno od Vule (26.01.2010 u 14:40 sati)
 
Star 26.01.2010, 14:38   #7
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa naravno o tome i pricam jefta...covjek treba da proba sve modele pa da onda objektivno moze reci sta je za njega bolje a ne kojekakve price ova je firma bolja ili ona...ja licno uvjek sviram na dvije klav. i to razlicitih firmi jer svaka firma ima nesto posebno sto se tice zvuka....a to da ce neka firma potopiti drugu su smjesne izjave jer ovo su sve ozbiljne svjetske firme koje dan-noc rade na novim proizvodima i usavrsavanju postojecih
alenmo je offline  
Star 26.01.2010, 20:44   #8
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma Ja sam nesto nacuo,ali nesmem da pricam da me ne optuze za malo pomenutu spijunazu!!
milanceshow je offline  
Star 26.01.2010, 21:53   #9
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neznam ljudi zbog cega uvek dodje do prepucavanja kada se spomenu ove dve firme, Korg i Roland.Ja sam do 2001 imao sve rolandove masine, a posle toga Korga.Dobri su i jedni i drugi.Ajde da ne citiram kolegu gore, ali malo su smesni i glupi komentari tipa kako bi neko nekog bacao tamo ili onamo.Primera radi ja ako uzmem sempl harmonike i stavim ga u rolanda ili Korga, ne mogu da izmislim toplu vodu, to je taj sempl.E sad razumem ja da tu ima raznih podesavanja, ekvilajzera itd... da ne nabrajam.Tu su male razlike.
I jos da napisem da sam slusao dosta aranazera koji su nabudzeni semplova a ujedno i zvuce s..nje u odnosu na neke modele tipa Korga pa 50 ili nekog starijeg Rolanda.Treba da se debelo zagreje stolica, nije samo da ga imas nego treba i da ga sredis.
Toliko od mene i pozdrav za sve Rolandovce, Korgovce, Yamahovce(valjda sam dobro napisao) i korisnike drugih klavijatura!!!
dekipa je offline  
Star 26.01.2010, 22:15   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od milanceshow Pokaži Post
Ma Ja sam nesto nacuo,ali nesmem da pricam da me ne optuze za malo pomenutu spijunazu!!
Cuti Brate bolje,vidis kakva su vremena,smak sveta samo sto nije
 
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije