Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.07.2009, 18:06   #21
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Muzika je OPEN SOURCE!!! tako... sve je umetnost! i svako ima svoju publiku!
Mi svi kad zaradimo koliko su mara i novo zajedno onda cu se javiti da nesto kazem a do tad..
i da pogledajte malo koliko je ljudi pogledalo taj klip .... 657,397 views
verujem da toliko nema ni zdravko colic na svojoj naj pesmi, eto slucajno sam nasao jednu od njeg sa 376,614 !.. sta rec... moze se svasta a i nemora..
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2009, 00:53   #22
Sargija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2008
Postovi: 9
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Sargija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ljudi Naravna Stvar sve zavisi iz Kojeg ste Kraja i sa kom Muzikom ste Odrasli...

Netreba da se Smejete za Ladu a Vasa Zmija Zaba nista nije Bolja

Za Ljude koji Dolaze iz drugi Krajeva EX YU je Cudno a pogotovo oni neznaju da Razlikuju Stylove..

Znaci Kalesija i Prava Izvorna Muzika nikako nisu isti Stylovi....

Pravi Izvornjaci Sviraju sa Sargiju i Violinu Kao recimo Braca Begici koji su sad neznam koje Godine Osvojili Zlatni Disk zajedno sa Sabanom Saulicem..

Nebi sad da postavljam video sa Youtube..

Sargija je instrument Poreklom iz Egipta koji su donijeli Stari iliri na Balkan.

Eto Zahvaljujuci Izvornjacima ovaj Instrument se jos da Cuti a ima i podmladka...

Mislim sad dalje da se Diskutira nevodi nicemu, naravno za ljude iz Drugih Krajeva Ex-Yu je Smjesno posto mozda i prvi put cuju ovo muziku...

Ali da vam Kazem kad sviram jednu Posavsku Svadbu da Vrecu Para nosim Kuci...

A sa Zmija Zaba ni kintu jos nisam Zaradio...

Pozdrav i svako Dobro!

Sargija
Sargija je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2009, 07:56   #23
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

treba da se razlikuje sta izvorna, a sta ne, necu da pametujem o tome, ima ko zna i bolje od mene uglavnom pazite sta pisete, ocito to neko slusa svako svoj ukus ima
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2009, 09:17   #24
mpdzprod
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2008
Postovi: 27
Downloads: 156
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mpdzprod befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ma to je cuvena muzika AC/DC

pazi ja licno nemam nista protiv te muzike
ja samo kazem... kad je cujem dobijem neku agresiju.. i da bi se rado potukao.. neznam sto... ali tako je..
podseca me na AC/DC koncerte ili Punk kad se ono dole pred binom guraju i igraju maltene potuku.

e ista je situacija kod mene.hehehe nedo bog da to cujem u nekoj kafani live.. ufff jadna kafana.
kaze moj jedan ortak Bosanac " Sve polomt " heehehehehehhee
mpdzprod je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2009, 12:30   #25
AndrijaGM
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.12.2008
Mjesto: G.Milanovac
Postovi: 40
Downloads: 18
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: DALLAPE 140 BASOVA DUGMETARA
Interesi: . . . . . . . .
AndrijaGM befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Lake stvari se brze pamte i postaju hitovi za kratko vreme

Bas iz tog raloga sto su proste reci i harmonija narodu lako ulazi u glavu i iz tog razloga pesme kao Zmija zaba cak i posle jednog slusanja covekov um zapamti pesmu hteo ne hteo cak i melodiju koja ne sadrzi nista posebno . . . Takodje i kola npr. Uzicko, Moravac, Gocino koja imaju najlaksu konstrukciju i nisu nista posebna za muzicare, ali za narod je to savrsenstvo jer odsviras nekom ko se ne bavi muzikom nesto od mocarta on kaze ma to je prosto a kolubarski vez sasijes on kaze ala ovaj svira. . . Mi smo svi dali samo svoje misljenje o ovom izvodjnje jer ljudi koji znaju i koji se bave muzikom ne cene mnogo ni zabu, ni ladu, ni meda brunda ali narod to voli jer pre ce to pre zapamtiti i upiti nego Medeno kolo i zato su skoro uvek proste pesme hitovi...

Promijenjeno od AndrijaGM (01.08.2009 u 12:31 sati)
AndrijaGM je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2009, 14:13   #26
brzi2jedi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.02.2007
Postovi: 7
Downloads: 733
Uploads: 4
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
brzi2jedi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi ja sam iz posavine.i tesko je to objasniti.Svaki kraj ima svoje neke cake.Ovdje kod nas bez izvorne ne mozes u svatove.Tako da svaka grupa koja nema barem violinu za izvornu muziku u sastavu, ne vrijedi nista.
Svira se dakle sve,narodna,zabavna ali izvornu kad zasviras.Svi skacu, a o parama da i ne pricam.Tako to ide sve.Sumadija ima svoje dvojke,siptari svoje tallave, a mi posavljaci izvornu.I mislim da je apsurd nekome tko nije odavde to da komentira.To malo reci da prolazi.Isto kao sto nije ne meni da komentiram repertoar koji se svira negdje drugdje, a kamoli da pljujem po tome.

I zanimljivo tu pravu izvornu koja potice odavde, mozemo samo mi da sviramo kako treba.A dolazilo je more grupa iz srbije i okolice.Ljudi koji su tate mate za nas u muziki.i opet ne mogu da prodju, mi kotiramo bolje.Zasto? Pa sviramo i izvorni za razliku od njih.

Sa Marom i "drvenim"(kako zove jedan retardirani iz mog mjesta) sam radio par puta i mogu samo reci da su pravi profesionalci u svojem poslu
brzi2jedi je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2009, 14:14   #27
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mislim da je diskusija kome so ovo svidja il ne, sasvim pogresna ...

vidim da drug mdz nervozan kad cuje ovo

pa buraz tako njima kad cuju tvoje makedonske il moje vlaske, nema tu sta da se nerviramo ...zivi narod tamo vec dugo s tom muzikom i njima nema nista bolje

jos to fali ovom svetu da narod bude ubedjen koju vrstu muzike da slusa a koju ne ...

pozdrav
grandia je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2009, 13:46   #28
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi ja sam počeo da se bavim ovim poslom iz ljubavi prema muzici a sad ga radim zbog ljubavi prma svojoj djeci treba ih othranit i školovat i kad bih mogao kao ova ekipa zarađivati to mi nebi bio problem
ja sam posavac i ovo razumijem evo npr vlašku muziku baš nešto i ne razumijem ali poslušam šumadijske dvojke i sve ostalo slušam jer sve je to neko radio zbog nečeg dali zbog ljubavi prema muzici ili lovi ali radio je
ova vrsta muzike nije ni blizu izvornoj pjesmi posavskoj to je ko današnji zurbo folk i narodna 70-ih
ali prolazi to ljudi vole mara i njen muž rade zajedno ljudi zarađuju i danas više nego iki na estradi bivše yu e sad ko nebi od vas volio zarađivati dobru lovu a bacati kritike na nešto što nerazumiješ nije u redu ono tipa ja sam muzičar i ovo nema veze sa muzikom itd
ja sam prvenstveno otac i cilj mi je zaraditi za porodicu
u petak sam pjevao u zagrebu na jednoj fešti od jednog radija ja sam tamo bio kao gost večeri jer se neke moje pjesme vrete na lokalnim stanicama tog tipa vezano za posavinu
počmem pjevat kao svoj hitić sa tih stanica vidim poneko pjevuši dođe neko i da zapleše
a sve u svemu tuga redam ja par hitova narodnih ništa
i onda kažem burazu pali violinu na klavijaturi daj brzi estam i ljuljaj u tom stilu brale ko da si počeo nešta džabe djelit svi igraju nema mjesta na podiju za igranje i šta reći šta narod voli to mu i daš a ne glumiš zvijezdu ili neznam šta jer ipak kad negdje sviraš nisi tu radi sebe nego radi tih ljudi
martinez je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2009, 21:47   #29
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moram se sloziti sa Andrijom, takva je psihologija ljudi. Ako odsviras neko opasno tehnicko kolo, ljudi koji se ne bave muzikom rece ti da ne znas svirati! A kad opalis uzicko ili kolubarski vez onda si Kemish Moj ucitelj harmonike mi da da naucim neku pjesmu koja mi je bezveze, a on kaze hebiga, nikad u svatovima ili na svirci neces svirati ono sto ti volis, nego sto ti traze...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2009, 23:17   #30
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo pogledao sam na temi "Youtube-smijesni klipovi" onaj video sa
pjesmom "Pracnuo se sarancic".
Kao sto procitah kompozitor Mile Bas,pjesma u Ju-ve fazonu....itd.

Medjutim,promijenite instrumente i u forspilu ubacite da svira violina,
i dodati malo sargije i bit ce ista kao i ostale pjesme ovog muzickog pravca,
koji se htjeli mi to ili ne u narodu zove "Izvorna muzika".
Ne bih komentarisao,da li je naziv ispravan,ali u narodu nekih krajeva je to
naziv za ovu vrstu muzike.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
hit, novi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije