Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.10.2008, 18:10   #31
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Marco7 u pravu si.. od ozvucenja treba prvo krenut...nema te marke i tog sinta koji ce radit dobro na los razglas,tj. razglas koji nemozes ustimat da radi onako kako treba....
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 18:20   #32
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja sam ga savetovao da jedan dan odvoji tamo gde svira i da prema tom mikseru i zvucnicima uzme da nasteluje lepo sve sto treba,ako mu nesto manjka u basu da sredi bass da mu smanji relase ili tako to u programu kako treba,isto tako bubanj i ostalo ali da sacuva i vec postojeci set jer kad dodje da radi na Powermate ili Yamahu ili Montarbo ubaci set koji sad koristi i vozi!Ali vrlo lako moze da bude da nesto nije u redu sa konverterima ili izlazima ali i to se da proveriti vrlo lako!A moze i stvarno da bude da je covek navikao na Rolanda uvo i to je to!

@Gale izdvojio sam ti ono pa veceras kad se vratim sa svirke a ponedeljkom radim do 00h saljem ti link da skines sa speedy-ja
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 18:30   #33
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vrlo moguce da je do miksete...Igor je bio kod mene, i cuo je na mom razglasu kako radi Pa800 i svideo mu se...Pustao sam mu na Bell MDA 402 (Malo starija mixeta, ali ubija!) i dve 12"...A takodje sam mu i slao dosta semplova koje koristim...

Tako da sefe...Probaj na neciji drugi mikser da ustekas Pa1XPro i da vidis...Verovatno ces osetiti razliku, a ako ne, onda cemo se svi sa foruma zaloziti da nasemplujemo bubnjeve sa SonicCell-a ili Fantoma - svejedno...JEL' TAKO DRUGOVI CLANOVI?
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 18:39   #34
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ma mozemo mi svi da semplujemo bubnjeve sa Sonica ili Fantoma!Evo ja cu da mu posaljem sve bubnjeve sa Fantoma X ali nece to da zvuci na Korgu kao na Rolandu ni pola ali to ne znaci da ne moze na Korgu da se napravi ravnopravan bubanj njihovom a i Igor ima extra semplove bubnjeva,nije to do toga
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 18:42   #35
Davidovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.09.2008
Mjesto: Backa Palanka
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 197
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Ketron Audya
Davidovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Davidovic pošalji poruku preko MSN messengera Davidovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze moj to je samo stvar ukusa i navike!!!
I ja sam ceo zivot svirao Rolanda pa sada sviram KORG i navikao sam se vremenom...
A to da je los zvuk nije tacno!!! Sedi i provodi par sati dnevno za klavijaturom i provali svaku mogucu funkciju na njoj pa da vidis kako radi... Samo rad i rad... POZZ
__________________
Rodjen da uziva - Nateran da radi
Davidovic je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 18:43   #36
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vec je probana varijanta sa usemplovavanjem Rolandonog bubnja i to nije dalo neke znacajne rezultate jer je stvar u korgovom izlaznom procesoru ili kako vec da ga nazovem......Semplovali smo par puta na PA1X i nije na kutijama izlazio taj saund.....Semplovali smo bas bubanj i dobos i nije to to.Dok su cinele fino izlazile,a kras cinele su bile OK.Trajanje kras cinele je malo duze i pa je tako delovala realnije.

Mozda je varijanta sa SonicCell najbolja ako ne nadjes drugo resenje......Tako ces imati 1 klavijaturu i 1 torbicu za SonicCell......bice lakse nego 2 klavijature to je sigurno......

--------------------------------------------
EDIT: Dok ja napisao ovo ,vi napisaste po 2 odgovora....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 18:59   #37
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cijena Sonic cella? Gdje se može čuti, kupiti?
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 19:21   #38
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Cena je okvirno oko 600-650 eura...uz modul,znači ful zvukove u njemu imaš mesta za još dva SRX proširenja i Sonic ti može služiti kao audio karta,ja ga i za to koristim,i to vrlo ozbiljno radi,ima balansirane ulaze za instrumente i mikrofon...može reprodukovati wav,aiff.mid i mp3...sve u svemu jako ozbiljna sprava a malena i vrlo zgodna za nošenje...ovo je u najkraćim crtama...


I još nešto...da "pomirim" zaraćene strane...iako sam zakleti rolandovac uzeo sam pa2 i nameravam da prodam g70...tačno je da ne zvuče isto ali je i tačno da se pa2 može veoma dobro srediti (ja sam u toj fazi)...već sam napisao,pošto već koristim fantoma bilo mi je glupo da vučem i g70 pa otud i ova odluka...usemplovao sam sve bubnjeve koje sam koristio na g70 i bubnjeve sa Sonica ali to na pa2 ne izlazi isto,ali se može srediti...naravno uvek postoji opcija midi kabl pa u fantoma jer korg ima odličan fazon Midi Routinga...ja ću za sad raditi na samom pa2 i pokušati da ga doteram po svom ukusu,ako ne uspem rešenje je lako...
  Reply With Quote
Star 13.10.2008, 19:38   #39
najradio
Početnik forumacije!
 
najradio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2008
Mjesto: Ovde
Postovi: 15
Downloads: 290
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: PA 800
Interesi: Zenske
najradio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Brate, sedi i pakuj, steluj, provaljuj, tako ces se i navici i nastimovati aranzer...i ja sam tako radio a sad PA 800 ne bih menjao nizasta na svetu...Iako sam imao Rolande ranije... i radi to sve na mixeti na kojoj sviras i slobodno odvrni...i videces da si u zabludi....covek ponekad izgubi samopouzdanje, pa bezi od problema, a ti ga pobedi, druze....
najradio je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 20:11   #40
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok, ima li ga koja trgovina u Hr?
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g70, pa1xpro, zameniti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije