Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.01.2013, 15:15   #601
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rolandex ti preskoci pedeset i nesto postova u ovoj temi
Ako krenes citati ispocetka dobices odgovore na sva tvoja pitanja.
Pozdrav I sve najbolje
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 22:47   #602
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zdozic Pokaži Post
Rolandex ti preskoci pedeset i nesto postova u ovoj temi
Ako krenes citati ispocetka dobices odgovore na sva tvoja pitanja.
Pozdrav I sve najbolje

Citao jesam. Moje pitanje je bilo na mestu. Uz tvoj odgovor si mogao da citiras ranije odgovore ako si zeleo da me demantujes i da kazes da je sve receno. Uzgred, DELL je dao zanimljiv zakljucak o jacini izlaznog signala klavijature .
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 22:54   #603
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ko se zadnji smeje najsladje se smeje,stara narodna izreka!!!!

@rolandx: Uozbilji se decko!!!!Komentari ti uopste nisu zanimljivi.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 23:15   #604
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rolandx: malo je glupo ocekivati od nekoga da ti prepisuje odgovore i daje sve na tacni kada to mozes i sam procitati zar ne? Hajde da vidimo sta je odgovoreno a sta ne:
Q: Ajte ljudi neki snimak Pa600 sa setom ubacenim sa Pa800 ili Pa1 ili Pa2 ukoliko je to moguce da vidimo kako zvuci...ali ne sa zvucnika nego snimak sa izlaza...
A: Ja sam licno cim sam kupio klavijaturu ucitao par setova sa pa800 i postavio par demo snimaka cisto da ljudi vide kako zvuci (snimano zoom h1 recorderom) trebalo bi to da se vidi ovde u ranijim postovima.
Q: Zanimam me da li su dirke svaka zasebna ili kao kod Pa500? Tvrde, mekane, klimave,...?
A: Nisam bas dobro razumeo termin "zasebne dirke"... Sto se dirki tice to je otprilike zlatna sredina, bolje od pa 500 ali losije od pa800 s tim sto nisu toliko tvrde kao na pa800. Klimave nisu, jedina mana je sto su malko dublje i trebalo bi im jedno podplicivanje. (i to smo ja i Elvis komentarisali)
Q: Vredi li dati novac ili uzeti polovan Pa800 ili Pa1x kojima je dusa u nosu za nesto malo vise novca? Jeste li se pokajali ( oni koji su je kupili)?
A: To zavisi od mnogo stvari, niko ti to nemoze objektivno reci, treba sam da sednes i vidis da li ti "lezi" pa600. Ja se licno nisam pokajao, dobio sam tacno ono sto sam zeleo (plus 5 godina garancije)
Q: Koliko je zaista NE BOLJA od Pa500 vec pribliznija Pa800 po ritmovima koji se mogu ubaciti i preformansu? Cita li semplove sa Pa800 recimo... Harmonika na Pa800 i na Pa600... ima li razlike velike, da li je harmonika ,,brza" u niskim lagama... kako izlazi i slicno.
A: Sa pa500 ne bih poredio, a po soundu je identicna sa pa800... znaci sta cujes na pa800 izacice ti i na pa600. Provereno uporednim testom istog seta na dve klavijature.
Eto, odgovorio sam ti najstrucnije sto sam mogao, koliko mi moje amaterske mogucnosti dozvoljavaju, nema mesta tenzijama.

P.S: a za opasku o jacini izlaznog signala mislim da je najbolje objasnio kolega dr. Nesa... A mogu da citiram i kolegu Tranzita da masina kao masina samo radi ono sto joj covek komanduje... Ipak je ljudski faktor najzasluzniji i za pogotke i za promasaje.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (16.01.2013 u 23:20 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, yamahapassion, za koristan post:
nesaband (16.01.2013), rolandx (17.01.2013), zdozic (17.01.2013), zorcic1 (17.01.2013)
Star 17.01.2013, 11:18   #605
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

yamahapassion;

Svaka ti je na mestu. Treba imati vremena i zivaca kuckati ovoliko... Sto se tice snimaka i dalje nisam odusevljen time sto sam cuo mada mozda ocekujem. Sto se tice dirki na Pa500 su dirke spojene u segmentima - sastavljene, kod Pa 80 je svaka zasebna sa oprugom. Pa500 nema opruge na dirkama... ( krs). Naj bitniji mi je tvoj zakljucak da si eto stvarno zadovoljan klavijaturom. Nije mi jasno gde si dobio 5 godina garancije. Rado bih ODMAH kupio pod tim uslovima, posto cekam da stigne u Sky-u, gde predpostavljam da nece biti vise od 2 godine garancije. Yamahapassion svaka cast na objedinjenom odgovoru, mozda sam neki snimak propustio, pa bih voleo eto cisto da si linkovao jos jednom ali neki dobar ( verovatno mi je promaklo, ko ce listati 60 i kusur stranica opet)
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 15:01   #606
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druže, mi koji smo učestvovali, neki-više neki manje smo pročitali sve postove, što ne bi i ti? Pogotovo drug @Yamahapassion koji svima odgovara iz prve ruke evo već koliko stranica. Budimo korektni malo ;-)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 16:01   #607
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Iste

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
yamahapassion;

Svaka ti je na mestu. Treba imati vremena i zivaca kuckati ovoliko... Sto se tice snimaka i dalje nisam odusevljen time sto sam cuo mada mozda ocekujem. Sto se tice dirki na Pa500 su dirke spojene u segmentima - sastavljene, kod Pa 80 je svaka zasebna sa oprugom. Pa500 nema opruge na dirkama... ( krs). Naj bitniji mi je tvoj zakljucak da si eto stvarno zadovoljan klavijaturom. Nije mi jasno gde si dobio 5 godina garancije. Rado bih ODMAH kupio pod tim uslovima, posto cekam da stigne u Sky-u, gde predpostavljam da nece biti vise od 2 godine garancije. Yamahapassion svaka cast na objedinjenom odgovoru, mozda sam neki snimak propustio, pa bih voleo eto cisto da si linkovao jos jednom ali neki dobar ( verovatno mi je promaklo, ko ce listati 60 i kusur stranica opet)
Ja mislim dasu dirke 99% kao na pa800 znaci sve isto sem sto im je opruga malo labavija i malo su mekse sto je jos bolje kada se spuste dirke.PA 600 je najbolja klavijatura u tom domenu kolko kosta ja sam je licno probao i radi ko sat krajjjjjjjjjjjjjjjjj.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nele1 za ovaj koristan post:
rolandx (17.01.2013)
Star 17.01.2013, 16:38   #608
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@rolandx: ni ja ne volim kucanje nadugacko, ali sam nesto sinoc bio u elementu hehe... Salim se, volim da pomognem i objasnim koliko je u mojoj moci. Evo da ti odgovorim jos, tih 5 godina garancije je ustvari 2 godine od korga kao firme ali jos 3 godine od kuce u kojoj sam kupio klavijaturu... valjda je to neki marketinski trik da im ide bolje prodaja, nisam ni ja ocekivao toliku garanciju, ali kad su vec ponudili sto da ne prihvatim hehe. Kupio sam je u nemackoj u jednoj muzickoj kuci, verujem da ti ta informacija nista ne znaci pa necu ni pisati ime prodavnice itd... Sto se tice demo snimaka koje sam napravio sa PA600 ostavljam ti sada link pa ces tu videti moj profil i u mom profilu imas par demo snimaka pa poslusaj ako nisi mogao da ih nadjes u temi ( a Bogami tema se bas oduzila ) Uglavnom to su ti oni demoi gde se pominje pa600 u naslovu.

https://soundcloud.com/#yamahapassio...600-prva-proba

To bi bilo to, za dirke ti je objasnio kolega nele, posto se ja ne razumem bas najbolje u mehaniku klavijatura. I za kraj samo da kazem da sam prezadovoljan klavijaturom za sada, i dobio sam mnogo vise nego sto sam ocekivao za te pare. Moglo bi samo da me razocara neko crkavanje ram-a ili tako nesto (kao sto je bio slucaj sa pa800)
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
rolandx (17.01.2013)
Star 17.01.2013, 17:14   #609
bojanlook
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Postovi: 96
Downloads: 873
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
bojanlook befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

gde se mogu cuti nasi ritmovi?
ali da bude set u fulu..
bojanlook je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 19:04   #610
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

^^^ Nigde. Ni jedan set nije u full-u, narocito nisu komercijalni izvikani setovi.

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije