Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.12.2016, 18:39   #101
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

naravno da je glupo davati komentare jer papir podnosi sve
a i naše uho podnosi sve, tražio si usporedbu na papiru, ja napisao, a sad da li je ona i u realnom svijatu treba svatko sam prosuditi ... velliš da si probao pa nema razloga da ti ne vjerujem,

kako god, satelit s dvanaesticom i 32 kg je ... sve samo ne lagano
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2016, 18:42   #102
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ffb

Ja sam veliki fan Kling&Freitag sistema, Acoustic line Seeburga od kojih imam koncertni sistem iz K serije, D&B , Meyer...Ali dzabe , ovde ja nisam tako vazan sta volim, ja se prvenstveno bavim rentalom pa za manje svakodnevne svirke do 300, 400 gostiju ja moram da imam ono sto ljudi kod nas traze i vole. A tu se izbor brendova smanjuje na par : Dynacord , LAcoustic , Kv2 u zadnje vreme ...Dzabe meni neki Kling&Freitag i na poklon kada necu imati kome da ga izdam i nece moci da povrati brzo ulozen novac.

Da se ja pitam za manje svirke Seeburg K1801 bas , K24dp top i laku noc deco, ali dzabe ...slabo ovde ima sluha za neke druge brendove
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
kako god, satelit s dvanaesticom i 32 kg je ... sve samo ne lagano
Za mene koji nosam svaki dan satelite madras m15 od 38kg , madras M212 od 43kg , VL 212 od 34kg , Acoustic Line Seeburg k2ND od 38kg je to jako mali i zgodan satelit od 32kg

Izvinjavam se ja sam razmisljao u moje ime naglas, iz mog ugla...za mene to jeste mali i kompaktan satelit , ali sada malo bolje kad pogledam iz nekog drugog tudjeg ugla , mozda ipak i nije tako lagan i zgodan

Promijenjeno od neshatomic (04.12.2016 u 18:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2016, 18:59   #103
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je uvijek bilo i bice- vezi konja gdje ti gazda kaze.Ubjedjivanje sto je bolje pasivno, aktivno sa ili bez skretnice , koliko vati , decibela to su sve price bez pocetka i kraja. I sam se cesto pitam zasto se javljam i pisem nesto i sto puta sam si rekao da necu vise ali ...Mozda netko od mlade i recimo neiskusnije generacije nekad nabasa na nase romane i pronadje nesto sto mize pomoci.A mnogi od "nas" starijih smo zauzeli cvrsti stav i priznamo jedino 15 coli kutije na stalku npr. kao Zeck club serija iz 90- tih
ffb je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2016, 19:04   #104
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako cemo o gabaritima i tezine, naspram SPL-a, imao bi i ja sta tu da kazem.
Al da ne ispadne reklama.
Evo Nenad mozda ima nesto na tu temu da kaze.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2016, 19:31   #105
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pričamo malo, razmjenjujemo iskustva. Nema tu ništa lošeg. Štoviše, čim je više različitih stavova to je informacija bolja/kvalitetnija za sve one koji su u nedoumici na što i kako svirati.

Ipak, ovo je forum gdje se većinom javljaju aranžer svirači i treba uzeti u obzir tu činjenicu. Naravo da iskustva ljudi poput Marjana i Neše koji se bave ozvučavanjem imaju dodatnu vrijednost i dimenziju. Njihovo iskustvo i savjeti su dobro došli i siguran sam da su dobronamjerni. Međutim, onaj tko se bavi samo rentom razglasa ima drugu logiku i viđenje o ovom problemu. Naravno da je Neši svejedno da li satelit ima 32 ili 53 kg. On uzme i nosi, ili angažira bauštelca koji će mu to odraditi.

Ali kada ja, s 50 i kusur godina gledam na ovu "dimenziju", onda mi je itekeko bitno svaka kila opreme. Pored početnog slagnja opreme, treba odraditi cijelu noć i nakon toga opet opremu trpati u auto, pa u garažu ... Zato meni uopće nije važno da li će neodium zvučnik izdržati 5 ili 15 godina. Bitno da nije pretežak i da ima odgovarajući sound. Jer, zvučnik uvijek možeš kuptiti novi ili ga zamjeniti, ali kada jednom izleti disk iz svog ležišta (mislim na kralježnicu ) onda ti oprema neće niti trebati jer u bolnici nemaš kome svirati. Ja itekako mjerim svaku kilu opreme iako moram priznati da mi to prije 20 - 30 uopće nije bilo važno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2016, 20:15   #106
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Casper
Svaka ti je rec na mestu,slazem se 100% sa tobom.

@Marjan MIlosevic

Moje misljenje o kutiji MMacoustics G12 koju proizvodi nas drugar Marjan :

Kutija ima vrhunske komponente BMS najbolja 12ka , BMS drajver, kutija 20kg trpi 2000w provereno (koristio sam ih sa pojacalom powersoft k10 2x 4000w na 4 oma) , ton je ozbiljan...



Nisam video manju kutiju i laksu ,a da pruza toliko. Daleko je bolja od JBL srx 712 i slicnih ...

Jedina mana kutije je sto zahteva mnogo ozbiljan snagas koji i ozbiljno kosta.

Sinoc sam radio svirku sa dve MMacoustics G12 i dva basa , pojacala powersoft k10 za bas i k3 je bio na satelitima . Ozbiljan ton , ozbiljna svirka , bend je fasciniran i trazili su da im sledeci vikend ponovo taj istem donesem u hotel sumarice za neku svirku pa cu tada iskoristiti priliku i da ih malo fotografisem i postavim ovde neku sliku...

Svakako iskoristicu priliku da kazem svim kolegama ovde da ukoliko zele da cuju i probaju G12 kutije mogu slobodno da se jave i dobice ih na probu. Samo bih vas zamolio da to bude posle nove godine kada budemo imali malo vise slobodnog vremena i manje guzve...
Dodato:
P.S. Zamolicu administratore , ako je problem sto na slici stoje moje informacije i broj telefona da slobodno zamagle i sakriju iste...A ako neko zeli da cuje i proba G12 kutije moze da me kontaktira ovde u privatnim porukama.

pozz

Promijenjeno od neshatomic (04.12.2016 u 20:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2016, 21:54   #107
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

a misljenjq za manji razglas do 5000-6000 evra? ovih 8000 mi je mali previse , ali 5-6000 bi mozd mogli da se napnemo
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2016, 23:15   #108
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

6000 ti kupuje ozbiljniji razglas od tog lakustika ako ti vrhunski bedz na kutijama nije prioritet.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2016, 00:16   #109
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mnoogo kume to prevazilazi svaki aspekt ipslativosti, bar za ono sto ja sviram, a verujem i vecina kolega ovde....verujem ja da je to dobro, ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo, al mi jednostavno to trenurno nije isplativo...i opet kazem treba mobilni solidni rezglas za 200 ljudi, uglavnom pijanih, ali za 5-6000 evra, da zivucemo maximum kvaliteta
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2016, 01:36   #110
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da sam ti vec dao odgovor na tvoje pitanje.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije