Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.10.2015, 03:06   #441
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard




Njemu ne treba velika bina, ne stvara buku kao veliki bend, djeluje nenametljivo i uklapa se u ambijent na način da ne narušava "intimu uzvanika". Rekli bismo, čovjek korektno radi posao.

S druge strane ... više od pola onoga što se čuje izlazi iz pratnje (matrice), sound real gitare nikada neće zamjeniti tipka u kombinaciji s pitch-em, ovakav nastup izgleda smiješno svakome tko se iole razumije u glazbu, a instrument na koji svira je samo obična i skupa igračka kojom ostvaruje sve što je opisano u gornjem odlomku.

Koncepcija aranžera je takva da zadovolji svoju namjenu i tražiti od njega da ima karateristike studijskih sprava je nerealno. Barem ne za ovu cijenu koliko sada košta. Monotonija aranžmana koja se nalazi u pratnji i njena predvidljivost se ne može izbjeći ali se djelomično može umanjiti. Tko nije vičan izradi vlastitih stylova, postoje firme koje to rade vrlo dobro. Plati pa vozi.

Nije toliko bitan promjer zvučnika. Bosse L1 s dvije 8-ice u basu radi savršeno, čuje se svaka sitnica. Nego, potrebno je koristiti sustav koji će biti kvalitetan, optimiziran prostoru, broju ljudi i načinu svirke kako bi reproducirao sve ono što mu Tyros "šalje". Sužavati zvučni opseg editom elemenata u klavijaturi, sviranje u mono modu, ubacivanje nekih "ping-drong" samplova da bi se dobio bolji sound na staroj SX300 je potpuno krivi pristup i degradacija kvalitete koju nudi Tyros.

Mislim da se od aranžera općenito, bez obzira o kojem se brendu radi, ne može očekivati da će ispuniti želje i potrebe svakoga od nas. Niti možemo očekivati da ćemo tako svirajući dostojno zamjeniti dinamiku i kvalitetu jednog banda. Volim reči da smo mi aranžeristi prije svega zabavljači, a tek onda muzičari. Nekada davno, kada su se na dvorovima organizirale zabave, svirali su muzičari, okolo su skakale dvorske lude i zabavljali su plemiće. ... to je bilo jako, jako davno ... a onda su izmislili prvi aranžer pa je umjesto svih tih silnih "zabavljača i skakača" nastupio jedan obični One Man band.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 08:18   #442
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cisto da kazem da yem na SSD memoriji radi jedno 50% posto bolje ,brze ucitava brze se podize sam program cak i prebacivanje semplova ide brze....
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 10:08   #443
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemoj majstore tako... Svi smo mi zabavljači, vrsta glazbe koju sviramo namijenjena je zabavi, samo što još mi imamo cilj: što više love. Znači, ako 'zabava' uspije, postoji mogućnost da dobijemo neku lovu '+'.

I u bandu gdje svira četvorka, klavijaturist koristi i sax koji nije live, i acc. gitaru, i trubu, brasseve, harmoniku. Prošla su davno vremena kad je tip imao Hammond i Roland Jx3p. Nakon toga je sve emulacija stvarnih instrumenata. I sva ta tehnika nema veze s znanjem, s mnogim muzičarima koji zaista sviraju impresivno. Pa čak arrangere.

I odlični klavijaturisti u odličnim bandovima se dive OMB klavijaturistu ako isti zna svirati.

Što se tiče monotonije, evo jedan savjet za one koji sviraju uživo: ja sviram s opcijom fingered on bass. Na taj način isti ritam može u više pjesama zvučati drugačije jer će bass svirati druge tonove. I jedna ogromna prednost, je ta što je pjesmu moguće skinuti ne samo sa točnim akordima, već i s točnim basom.

Da bude jasno, ja bih najradje da sviram u bandu, ali situacija je kakva je. 90% sviram sam a ima tek 30 gostiju. A kaj ćeš kad žele živu glazbu...

Dečki uživajte u četvorkama, peticama, to su fantastični instrumenti koji odlično zvuče, mogućnosti su im za naše zahtijeve fantastične.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 10:47   #444
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
@tyros2 - kad obaviš nadogranju, javi da li ima kakvih ubrzanja po pitanju učitavanja.
Bez promjene......
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 10:54   #445
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 839
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja koristim style touch i sviram manuelno bas, to dosta doprinosi dinamici sviranja, ali ziv bend je ziv bend. I zanimljivo je a i meni drago, kada sviram sa bendom dosta gostiju primete bubnjara. Ali sto kaze Alen P situacija je takva kakva je moramo se prigodjavati.
Ja cu sigurno posedovati jednog dana T5, nadam se da ce praviti neke akcje kao za predhodne modele. Preskup je.

Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 11:02   #446
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pisanjem nisam niti mislio omalovažiti OMB kao "formaciju". Potpuno se slažem s Alen P kada kaže da je kompleksinje i teže nastupati sam. Pričao sam s kvalitetnim klavijaturistima i svi od reda koji nisu tašti i kažu realno što misle, skidaju kapu nama koji radimo posao "jedan za četiri".

Ja osobno nikada ne bih mijenjao koncepciju nastupa i svirao u bandu. Pod time podrazumjevam isključivo svirku za novac, a ne za vlastiti gušt. Sve prednosti koje donose četiri ili pet ljudi na bini padaju u vodu onog trena kada se pojavi novac. Malo karikiram stvari ali na žalost, to nije daleko od istine.

Ipak, u ovoj temi mi se nekako čini logičnije pisati o karakteristikama klavijature, njenim ograničenjima, prednostima ili manama nego o ljudima koji stoje iza njih. Volim kada se vodi ovakva kvalitetna rasprava, argumentirano, bez predrasuda, isključivosti i s potpunim uvažavanjem svih koji sudjeluju u njoj. Dobro je čuti različita mišljenja i tuđa viđenja stvari jer se na taj način svi mi izgrađujemo i na neki način profitiramo. Zato neka mi ne zamjere kolege ako sam u zadnjih par postova malo "vulgarizirao pojam i lik jednog OMB-a". To nisam uradio slučajno, želio sam malo spustiti loptu na zemlju i realno prikazati našu ulogu u ovom globalnom i ružnom svijetu gdje se svatko pokušava izboriti za svoj dio kolača.

@tyros2 - na žalost, nema ubrzanja, ali dobra vijest je ovo sa SDD

@darko87 - kakav je proces ugradnje SDD-a, trebalo bi biti jednostavno, da li si ga samo formatirao ili je još nešto trebalo odraditi, u svakom slučaju ovo je odlična vijest, na žalost, pokazuje kako je Yamaha bila "malo škrta" u opremi ali i informacijama jer se ovo ne navodi kao moguća opcija

Promijenjeno od casper (09.10.2015 u 11:08 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 11:05   #447
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Sky Net Pokaži Post
Dobro sredjena i izbalansirana klavijatura nece biti gluha NI NA JEDNOJ KUTIJI.
Nije tačno. Radio sam sa bendom koji je iznajmio ozvučenje... Dynacord 1600/1, kutije Laney. Užas. Kolega je svirao na T3... kao u bunaru da smo svirali. Nije ni pokušao da šteluje zvuk. U startu je digao ruke... Još nekoliko puta sa ,,brendiranim" zvučnicima ( tipa RCF, FBT...) imali smo problema. Verujem da je problem bio u zamenjenim komponentama jer ko zna šta je bilo u tim kutijama... Dakle nije istina da neće biti gluha ni na jednoj kutiji. Nadam se da si mislio na kvalitet zvuka a ne na postojanje zvuka uopšteno.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 11:18   #448
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja sam mišljenja da je napredak Yamahe nedovoljno velik. Možda ne mogu a možda i ne žele jer im trenutno ne treba,možda čuvaju neke inovacije da vrate udarac ako im npr. Korg zapapri i sl a možda su i u šumi. Imao sam PSR 6300 davno,pa DGX 200,pa PSR 3000 i sad S 910. Od 3000 se broji koliko toliko ozbiljnost. Nju sam imao 5 godina i prebacio se na S 910. Svirao sam kratko T1. Zaključio sam da su razlike sitne,skoro zanemarivo malene. Sad kad vidim vasa iskustva,iako nisam svirao T2,T3,T4 ili T5, vidim da se moje iskustvo širi prema naprijed. Nadalje,aranžer možemo nazvati igračkom ali oni koji sviraju na njemu, za mene su jednako muzičari ako ne i više od onih koji ne koriste intro,outro,varijacije,padove,registracije,ots,pje vanje i jos 10 stvari više nego netko tko samo koristi klavirske tipke. To je *ebeni multitasking iako sve zvuči plastičnije i umjetnije od live banda. Vamo kod nas,slušao sam ovo dvoje,zovu se Matko i Brane. Kod nas sam uvjeren da su izmislili aranžersku svirku i bio sam bar na 10 svirki. Nema dalje. Jako je diskutabilno sve ovo ali najbitnije je da se kužimo a kužimo se.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Promijenjeno od smuchac (09.10.2015 u 11:20 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 12:22   #449
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper a nisi me razumeo SSD sam instalirao na kompjuter i na njemu YEM,program sa nekih 10 GB semplova se dize za menje od 5 sekundi, na standardnom HDD oko 15-20 mozda i duze,sam proces prebacivanja semplova u klavijaturu je duplo brzi....E sad verovatno bi da SSD imam i u T5 ovo bilo jos brze mogao bih i to da testiram kad stignem...I da ako neko hoce da prebaci Yem sa svim podesavanjima na drugi racunar upali da vidi Hiden foldere ,C:\Users\darko\AppData\Local\Yamaha\Expansion Manager iskopira sve tu ,instalira yem na drugom racunaru,u isti folder udje tu paste ,program radi kao sat sa svim podesavanjima i ekspanzijama.
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2015, 12:22   #450
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da T5 kosta 2000 eura, polemike ne bi ni bilo. A za pare koliko kosta, ne da bi trebao zvucati studijski, nego svemirski. Za taj novac se moze kupiti hrpa ORIGINALNOG softvera, i laptop, i karta, i midi kontroler. Jedino je jos problematicno da se sve to podesi da radi bez problema u real time. A prvi koji to urade, oznacice kraj ere svih ovih spravica. Korg je dobro krenuo sa Kronosom i SSD-om.

@rolandx naravno da mislim na kvalitet zvuka. Smijesno je uopste pominjati Bose ili sl..Dynacord, Fbt i Dsr su standard, bar ovdje. Pa se po tome treba i ravnati.

@casper, darko je mislio na SSD u racunaru. Kod mene je ssd vec tri godine, i zadnja verzija YEM-a se jedino dosta brze podize, ostalo je isto. Iako su se i prosle palile dosta brzo. Ssd u bilo kojem tyrosu nema smisla, jer su toliko napredni da im se hdd bode usb kablom unutra, tako da je bilo kakvo ceprkanje te vrste promasena investicija.



sent from my Lumia 930
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije