Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.06.2014, 07:33   #201
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
YEM / Yamaha Expansion Manager Upgrade Plan

We thank you for purchasing and playing a Yamaha Tyros keyboard.

To extend the features included in the Tyros5 Arranger Workstation, we have introduced the software program 'Yamaha Expansion Manager ' and at the same time presented and announced further upgrade versions.

Due to many suggestions that we would like to include in the development, the completion of the announced upgrade versions 2.0.0 and 2.1.0 is delayed.

We ask for your understanding about this.

Yamaha Expansion Manager Upgrade Plan

Planned Availability: Version 2.0.0 May 2014
Revised Availability: July 2014

Functions:

A new comprehensive Voice Creator function is integrated for the first time in this version. It allows the full creation and editing of normal-play Voices and Drum Voices - each based on your own sample wave files.

Detailed Editing is available with parameters for sound volume , pan, pitch , envelopes, etc. Also, the switching of sounds via touch response is possible. Normal play-voices can contain up to 8 elements.

You can collect all of your voices in Expansion Manager and create a new expansion pack which can be installed via Wi-Fi or USB Flash memory (an optional Flashboard must be previously installed in your Tyros5).

The new voices you create will be compatible with the Tyros5 and other future Yamaha keyboards that support an expansion function.

If you connect your computer to Tyros5 via USB, you can control the new voices during sound editing by the Tyros5 keyboard. For mobile use, the Yamaha Expansion Manager contains a fully-fledged software synthesizer to edit or play your new sound on your laptop, independent of the Tyros.

Planned Availability: Version 2.1.0 July 2014
Revised Availability: September 2014

Functions:

Import all Tyros4 Custom Voices including those that also use Tyros4 Preset Voices ( waves ) .

Export Expansion Pack file that can be easily exchanged and shared with other Tyros5 users .

We thank you for your trust and support of Yamaha Keyboard Products
Izacice bolji program nego najavljen ali tej u julu grrrr
Dodato:
imam i pdf na nemackom ove objave,imaju i slicie programa ne znam jel smem da postavim link?

Promijenjeno od casper (04.06.2014 u 08:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2014, 08:30   #202
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@darko87 - link je sa stranog foruma pa ga je bolje postaviti ovako

casper je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2014, 10:12   #203
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po ovome sto citam po forumima ovo bi trebalo da bude mnogo naprednije nego na tyros 4, samo docekati taj jul...
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2014, 10:17   #204
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isto je to kao na "starom" Voice editoru , samo je što je verzija koja se očekuje mnogo preglednija.

Upravo je na Yamahin web postavljen PDF za novi YEM i na engleskom jeziku.

http://download.yamaha.com/api/asset...asset_id=62445

Promijenjeno od casper (04.06.2014 u 13:35 sati) Razlog: PDF - engleski jezik
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2014, 08:51   #205
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izasao KONACNO Firmware Updater V1.06 i Yamaha Expansion Manager V2.0.0 !
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2014, 10:13   #206
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

e izlgeda nema limit na layere bubnja posto sam sad prevukao 20-ak dobosa bez problema...mada me zeza nesto midi veza ne reaguje a sve sam lepo povezao
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2014, 10:25   #207
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako misliš na layere, može se na svaki ton dodati novi layer. Znači 127 vrsta doboša u jednom kitu.

Jesi li instalirao odgovarajuće drivere (32/64 bit)? Pokušaj i bežično, baš me interesira kako to funkcionira.
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2014, 17:08   #208
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drajveri su mi ok,nego nisu midi podesavanja na klavijaturi bila u redu,al sam se snasao...Pa sta znam klavijatura i ne mora da se kaci,boja moze kompletno da se sredi u programu isti ton kakav je u programu bude u klavijaturi kad se prebaci,wireless...Za bubanj je super poveze se klavijatura midijem pustis ritam i u realnom vremenu podesavas sve...A sto se opcija tice ne secam se tacno sta je sve imalo na t4,ako ti nije tesko casper mozes da skines uputstvo od yem-a pa da uporedis :-)
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2014, 19:48   #209
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napravio sam (površnu) usporedbu Voice editora za starije Tyros modele i novog YEM-a. Primjećujem neke razlike ali to treba uzeti s rezervom jer YEM nije spojen s klavijaturom pa nisam siguran da li je to razlog za neke funkcije koje mu nedostaju. (Stari) Voice editor je spojen s Tyros4.

Editu SOUND-a.
Prvenstvena razlika je u sučelju i tu je YEM u velikoj prednosti, s njim se može raditi "na prvu" bez nekog posebnog upoznavanja. Međutim, nedostaju neke funkcije koje postoje u starom Voice Editoru. YEM-a nema mogućnosti podešavanja DSP-a, EQ i Harmony postavki, TOUCH SENSE Panel sustain i PART OCTAVE. Slika1. Sve te postavke se mogu odraditi i na klavijturi pa predpostavljam da su ih zbog toga izostavili.



Kod YEM-a je moguće dodati novi element jednostavnim biranjem waw-a iz neke lokacije na računalu (predpostavljam da može dodati i iz Tyrosa5 samo što to ne mogu probati). Voice Editor ne može "aktivirati" novi element već može samo mijenjati postojeći. Dakle, kod Voice Editora se taj posao mora predhodno odraditi u klavijaturi dok je kod YEM-a taj posao jednostavan, pregledan i brz.
Kod YEM-a mogu vidjeti podešavanja samo za jedan element, ali kada želim vidjeti drugi element ne uspjeva mi.



Možda je to zbog toga što nemam spojen Tyros5. @darko87 provjeri jesam li u pravu ili je YEM malo "šupalj".

Bitne razlike u editu DRUM-a baš i ne vidim. Kod YEM-a opet nedostaju podešavanja za cijeli kit (isto kao kod sounda) ali to ne igra nikakavu ulogu jer nema mnogo smisla određivati harmony ili part octave za drum sekciju. Kod YEM-a je zbog njegove preglednosti mnogo lakše baratati pojedinim elementima bubnja, pogotovo kada govorimo o manipulaciji layera. Plavo označeno područje na slici.



U svakom slučaju, nadam se da su korisnicima Tyros 5 (konačno) omogućili da prebace materijal koji su imali na predhodnim klavijaturama i da će to funkcionirati bez grešaka. YEM je pregledan editor s dovoljno mogućnosti i siguran sam da će u narednoj verziji koja je najavljena za rujan pokrpati eventualne rupe i dodatno poboljšati ovaj software.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (04.07.2014)
Star 04.07.2014, 21:59   #210
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda se varam ali cini mi se da je ovaj program jos uvjek daleko od onog koji "posjeduju" T3 I T4!

Nisam siguran takodje da je moguce jos uvjek sejvati pojedinacni custom voices/drums u klavijaturu.Ili baar ja jos nisam pronasao koji je nacin!

Takodje nisam pronasao nacin kopiranja elementa iz jednog Voices u drugi.
Jos uvjek nemogu da odgonetnem kako da mjenjamo octave na pojedinacnim elementima!

Ono sto je vec u klavijaturi nemoze se vidjeti u programu direktno,a takodje ni ucitavati , takodje nemoze se ucitavati sa same klavijature wave ili aiff,,,,ili ja jos uvjek nisam pronasao nacin ,nadam se da je greska do mene.

Cini mi se kolega Casperu da je ovaj YEM ipak malo "supalj" ili ja jos uvjek nevidim nacina kako da mu zacepim rupe

I da naravno jos uvjek se NEmoze prebaciti sve iz T3 I T4.To ipak ostaje za Septembar!

Sve u svemu trebace vremena da se navikne na ovaj program!

A I tebi kolega Casperu je cini mi se vrijeme da predjes na T5 I samim tim da odgonetnes mnoge nedoumice koje su "X" za nas obicne smrtnike....


Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije