Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 14.08.2014, 18:18   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ calevh

Vidi, jedna stvar je tražiti veliku lovu za klavijaturu, a druga stvar je koliko realno klavijatura vrijedi. Kod mene u HR je prosječna cijena za dobro očuvan Pa80 550-600 €, a onih 100-150 € više za koje pišaš odnose se na Pa1X. Eto, upravo imaš na NJuškalu jedan Pa1X (bez pro) za 700 €. Što ti treba više ???
Opet, da se već za 800 € dobit i polovan Pa600. Momci nemate pojma o trgovini, jer u današnje krizno vrijeme kad nekom zamašeš s lovom ispred nosa, cijena pada u startu 10 % od tražene, a do zaključka trgovine još toliko minimum. Znam o čemu pričam, sviram već 25 godina, promjenio sam preko 50 klavijatura, što aranžera što workstationa. Pa ti vidi, novi Pa600 je u ZG 900 € za cash, normalno onda da rabljeni star godinu dana je maximum 800 €. Ako ga želim kupiti, ma spustit ću mu cijenu da mu jebeš mater još minimum 50 €, to je već 750 €. Što se onda čudiš ???
Što nije jasno, matematika je jasna ko dan.
I opet, traže za 13 g star Pa80 600 €. Kao oščuvan do bola, svi su kao zadnji izašli model (o.p 2005 g.), svi imaju mrak SET-ove (koji su kao sami programirali i slagali, a na 80 % kojih su trenutno u prodaji su barem 2-3 moja osobna SET-a ). Volim Pa80, jer bo je stvarno jako zahvalna i trajna klavijatura. Kako sam reko ima nekih sitnijih mana, i povremenih kvarova što je razumljivo da se dešavaju skoro na svim aranžerima koji se rabe 2 puta tjedno (petak, subota). Kako sam reko, večina kvarova se da "pokrpati" djelovima s Pa50, ali nekih stvari više nečete nači ni za ljek. I zato da ti ga dadu i džabe poslije češ plakati za njim. Osobno sam se teška srca rastao od Pa80-tke, jer do sada u 25 godina sviranja se pokazao kao najisplativiji, ali razumij da sve ima svoj vjek trajanja. Zato kažem, za 100-150 € više se da dobit mlađi i bolji aranžer.
Btw, u HR češ jako teško ispod 4.000 Kn (525 €) dobiti u solidnom stanju Pa80. svi koji pričaju da ima lažu, ili su te Pa80-tke u katastrofalnom stanju. Ipak je taj Pa80 bio prije 2 generacije KORG-ov top aranžer. Kasnije su Pa X serije izašle (1,2 i 3).
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
makl (15.08.2014)
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije