Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.04.2014, 05:39   #1
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Microsoft GS Wavetable synth i SW XT Problem!

Pozdrav,

Imam jedan problem koji ne mogu nikako da resim...

Koristim Style Works XT (Korg) vec duze vreme I na Win7 nisam imao ovaj problem, ali od kako sam na Win8 ne ide nikako...

Elem, u SW midi settings, u prozorcicu vidim sve MIDI drajvere koji su dostupni I medju njima ovaj Microsoft Wavetable koji je selektovan "po defaultu" i ne dozvoljava ni jednom drugom drajveru da bude izabran.

U samom Windows Control Panelu nisam nasao nikakvu opciju niti lokaciju vezanu za MIDI playback...

Da li neko zna sta ciniti jer se ovi ic EMC-a ne javljaju...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Capture1.JPG (63,1 KB, 52x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Capture2.JPG (58,5 KB, 52x skinuto)
Highslide JS
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 05:59   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mapiranje pomocu Vistinog Toola za Default Audio Interface ne pomaze kod Windows 8/8.1. Moraces u Registry, pa tu pokusati da das prioritet Midi Driveru koji ti treba. HKey Current User > Software > Microsoft > Active Movie > devenum > {4EFE2452-168A-11D1-BC76-00C04FB9453B} > Default Midi device a tu sa lijeve strane ces vidjeti MidiOutId REG_DWORD 0xffffffff. Klikni na MidiOutId i umjesto ffffffff upisi recimo broj 1 ili 2. Ne znam koje sve Midi Druvere imas instalirane. Probaj sada da otvoris STW i vidi sta se desilo i koji Midi Driver je aktivan. Vrlo je moguce da ces ovim rijesti to sa STW, pianje je samo da li STW odgovara na naredbe iz Registryja, sto se debelo nadam.
Dodato:
Zaboravih, isto to uradi i pod devenum 64-Bit > {4EFE2452-168A-11D1-BC76-00C04FB9453B} > Default Midi Device jer kod tebe je vjerovatno 64Bit Windows.

Promijenjeno od tranzit (08.04.2014 u 06:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 06:47   #3
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nasao sam i promenio broj u 3 jer sam skontao da svaki drajver ima svoj broj, sto je kod mene bio AudioBox ali SW i dalje zamrznuto drza Microsoft Wavetable... hmm
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 07:03   #4
nikola1974
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2014
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikola1974 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isto imam i ja taj problem u W8.1
Kontaktirao sam EMC i oni potvrdili da ima bug u W8.1 i da rade da to odklone ali proslo je 2 meseca i dalje nista.

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
nikola1974 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 07:04   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lupaju gluposti, nije to nikakav Bug, nego kompletna platforma na kojoj radi STW. Mlate praznu slamu, bez potrebe, tek da bi nesto rekli.

@sale band
Dakle ne reaguje smrad na Windows Regisrty. Jesi li probao da ga startujes u Compatibility modusu ? To sto si promijenio u Registryju neka ostane tako. Jesi li restartovao kompjuter poslije promjene u Registryju ? To sto sam ti gore napisao su u sustini najdublje promjene u Windows sistemu kada se radi o audiu ali mnogi programi se startuju recimo, samo u Java okruzenju ili nece na primjer, da startuju ukoliko nemas instaliran Network 4.5 itd... i uopste ne reaguju na promjene u Registryju. Cini se da je i STW jedan od njih. XG Works je takodje jedan od takvih, a i jos metar malih programa za editovanje Styleova, pa cak i Live Styler. Hajde restartuj i probaj onaj Compatibility modus i to sa admin pravima.

Promijenjeno od tranzit (08.04.2014 u 07:13 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 07:26   #6
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nece ni to... Uhvatio se za MS drajver I ne pusta... Da li moze nekako da se izbrise MS Wavetable synth???
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 11:46   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E to nazalaost neces moci jer je on sastavni dio sistema, koji se ne da odstraniti. Medjutim, mozes se posluziti eventualno trickom preko MIDIOX ili Bomes Drivera, tako sto bi pomenuto Windowsovo smece routirao na neki drgi Driver. Trebalo bi se probati. Inav´ce ne podnosim STW jer je totalno "izgubljen" program koji bi trebalo iz temelja preraditi ali mogao bih da probam sa Routiranjem, treba samo da se potrudim jos i da ga nadjem na nekom od slinih Hard Diskova ovdje kod mene.

Promijenjeno od tranzit (08.04.2014 u 11:48 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 14:03   #8
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, I ja odavno govorim da je STW smece I imam utisak da je izvesni Klaus napravio samo toliko da zamaze oci korisnicima sirom sveta a od efikasnosti ni "e"...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 14:07   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je jedna poprilicna gomila gluposti za mnogo para, a muzicari, ko muzicari sve bi da probaju. Niko nije sveo racunicu, kada je konvertovao jedan ritam a da je taj zaista valjao. Da bi valjao, poslije konvertovanja, moras ostaviti par sati rada... pa sto ga onda ne bih sam uradio. STW je klasicna glupost, koja summa summarum, nicemu ne sluzi, do onome sto si sam naveo, zamazivanju ociju korisnicima. Steta samo novca koji su ljudi dali za to smece.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2014, 14:14   #10
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao ja, na primer Kupio lepo jer sam odavno izbacio iz upotrebe narodne verzije sa million spywarea I malwarea itd, ali, opet ispadoh budala. Od kako imam ovaj STW (preko godinu dana) nisam ga ni jednom pokrenuo a da je odradio to sto sam hteo. Vazda nesto zeza.

Pored STW imam I "Korg pa Bank Manager", jedino sto na njemu radi je to sto prikaze sve ritmove u odredjenom setu, a ono sto navodno moze da prebacuje ritmove iz jedne banke u dugu, ili seta, to zaboravi. Od kompletne informacije, prebaci samo ime fajla
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije