Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2008, 21:29   #1
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Problem sa korg pa 80 flesch kartica

Ljudi cisto iz dosade sam ubacio neki turski sempl 16mb na karticu i sad kad sam htio da formatiram karticu oznaka za karTu je kao da nema karte znaci nemogu je formatirati probao sam je vadit i sve sto je na njoj korg vuce sa nje al je sad nemogu formatirati zna li neko da mi pomognee hvalaaaaaaaaaaaaa ZNACI NERADI SE O TURSKOJ KARTICI MOZDA NISAM BIO JASAN

Promijenjeno od davidr (12.10.2008 u 21:34 sati)
davidr je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2008, 22:24   #2
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

probaj stari dobri BACK UP, probaj restore, ne znam sta da ti kazem,cudno da nece da je formatira.
probaj da ugasis sint pa ga upali ponovo pa probaj
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2008, 22:30   #3
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

medino znaci sve radnje od disk restore ili card backup su slova onako izbledela i izvan su funkcije gasio sam palio al nema sanse
jedino da pokusam da je vratim u fabricko stanje il da nije neki virus brale a da vracam na prvobitno stanje to nikad nisam radio

Promijenjeno od Vaxter (13.10.2008 u 20:13 sati) Razlog: Izbrisan citat
davidr je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2008, 22:49   #4
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

>>Za korisnike Korga Pa80-60-50

Svi korisnici ovih klavijatura treba da imaju 7 flopy disketa. Za cega ce im te diskete sluziti?
Ja cu objasniti na primeru Pa80, a za korisnike Pa60 i Pa50 je isti princip samo su druga imena fajlova.
Na sajtu http://www.korgpa.com/ , u zavisnosti od modela koji imate, mozete skinuti sledece fajlove.
Za Pa80 > Software > Operating System - Version 3.06 > skinuti fajl "osPa80_v306.zip".
> Software > Musical Resources - Version 3.02 > skinuti fajl "Pa80_res_v302.zip"
Kao sto mozete primetiti oba fajla su Zipovana, znaci treba da ih raspakujete. Kada ih raspakujete dobicete 6 fajlova.

Od fajla osPa80_v306.zip, dobicete fajl osPa80_v306.exe. Sada je potrebno da ubacite PRAZNU flopy disketu u kompjuter i da pokrenete fajl osPa80_v306.exe. Ovaj fajl ce vam na disketi napraviti OS tj operativni sistem. Obelezite ovu disketu sa OS v3.06.

Od fajla Pa80_res_v302.zip, dobicete 5 fajlova,
rs80_v3_dsk1.exe
rs80_v3_dsk2.exe
rs80_v3_dsk3.exe
rs80_v3_dsk4.exe
rs80_v3_dsk5.exe
Sada pripremite 5 PRAZNIH disketa. Ubacite prvu i pokrenite fajl rs80_v3_dsk1.exe. Kada se postupak zavrsi ovu disketu OBAVEZNO opbelezite sa brojem 1. Isto ponovite i za ostale diskete koje cete obeleziti sa 2, 3, 4 i 5. Sada imate 5 disketa na kojima se nalazi "Musical resource" ili nasim jezikom receno "Fabricka postavka klavijature" tj stylovi, boje i performnasi koji su na klavijaturi kada je nova.

Kada i kako koristite ove diskete?

1 OS disketu koristite kada zelite da instalirate novi OS (operativni sistem).
Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, pritisnite ENTER > Kada se ucitavanje zavrsi ugasite klavijaturu > Upalite ponovi klavijaturu i novi OS je ucitan.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program OSTAJU NEPROMENJENI.

2 Musical resource, 5 disketa, koristite kada zelite da postavku klavijature vratite u fabricko stanje. Mozda ste preko fabrickih stylova upisali svoje, mozda zalite da prodate klavijaturu, mozda zelite referrelative="t" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" filled="f" stroked="f"> ath o:extrusionok="f" gradientshapeok="t" o:connecttype="rect"> ath>..... Bez obzira sta zeleli postupak je sledeci.

Na klavijaturi pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu i imate Fabricku postavku,( sad je ko nova).
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

3 Postoji i situacija kada koristite svih 6 disketa. Ova situacija je takozvano VIRUSNO STANJE , tj kada klavijatura blokira ili ne radi kako treba. Ovom procedurom cete pobrisati SVE podatke sa SSD (internal SSD memory).

Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, P R I T I S N I T E d u g m e "FADE IN/OUT". !!! Ovo je jedina razlika u odnosu na prethodnu proceduru >Sada se formatira (brise) kompletana SSD memorija i ucitava OS. > Kada je to gotovo pritisnite bilo koje dugme na klavijaturi i izvadite disketu iz klavijature > Sada uradite postupak pod brojem 2 tj ucitavanje Musical resource >
Pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

I na kraju sedma disketa, koja je prazna, sluzi da u nju ucitate set koji imate, i da ga imate u rezervi, kao Backup, ako se kojim slucajem nesto desi od gore pomenutog.
Postupak je sledeci
Pritisnite dugme DISK > Opcija SAVE > Opcija ALL ( to znaci da ce da sacuva ceo set) > Ubacite disketu > Pritisnite F1 da izaberete flopy > Dobicete opciju NEW_NAME.SET, u tom trenutku mozete da date ime setu > Pritisnite F2, Save > Potvrdite sa ENTER



evo da imas kako se vraca na "fabricko stanje" neko je postavio pre neki dan bas lepo,tacno i detaljno,mada nisam siguran koliko ce to uticati na fles karticu
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio medino za ovaj koristan post:
Todorgm (05.01.2012)
Star 13.10.2008, 19:00   #5
najradio
Početnik forumacije!
 
najradio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2008
Mjesto: Ovde
Postovi: 15
Downloads: 290
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: PA 800
Interesi: Zenske
najradio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pre svega oprostite, ako sam na pogresnoj strani, tj. temi!?
I ja imam PA 800 i interesuje me vase iskustvo sa Fles Memorijskim stikovima, znaci da li ima razlike u kvalitetu, ucitavanju, velicini... itd HVALA
najradio je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2008, 19:51   #6
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"davidr" a da se i ti prihvatis fasadi dok nisi uradio od tog korga avion .Greska moze biti izgleda samo do OS ili do fles karte.Postoji jedan mali korgov program koji ima u sebi i OS i to se kopira na disketu i ubaci u sint:
Postupak je isti kao kad se ubacuje sistem restore znaci ides na fade in out ali u ovom slucaju se startuje program sa diskete koji je pisan za fles kartu i sa njim mozes da formatiras ili zakljucas ili odkljucas kartu .Ako ti ne pomogne to najbolje menjaj profesiju .hahahahaha
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
flesch, kartica, korg, problem


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije