Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 05.11.2008, 18:19   #41
Darko88
Ovaj baš voli da kuca
 
Darko88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2008
Mjesto: Petrovac
Godina: 35
Postovi: 348
Downloads: 1975
Uploads: 11
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x, Mark Bass Ninja
Interesi: MUzika
Darko88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Darko88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma kad vec daju 1gb onda sta ima da komentarisemo da li je potrebno ili ne hehe
Darko88 je offline  
Star 05.11.2008, 18:22   #42
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nesto se "suska"...treba valjda da se pojavi...
 
Star 05.11.2008, 18:30   #43
Darko88
Ovaj baš voli da kuca
 
Darko88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2008
Mjesto: Petrovac
Godina: 35
Postovi: 348
Downloads: 1975
Uploads: 11
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x, Mark Bass Ninja
Interesi: MUzika
Darko88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Darko88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

???????
Darko88 je offline  
Star 12.11.2008, 00:45   #44
Gondzi
Početnik forumacije!
 
Gondzi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.09.2006
Mjesto: Brussel/Bg
Postovi: 49
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika, automobili
Gondzi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

XS deefinitivno
Ja planiram da pazarim jedan. Najvise rama, roma... pravi workstation

Citat:
Originalno postovano od coke357 Pokaži Post
Ja sam vas pitao za XS i G6 tako da pogotovo ti Alix mozes slobodno da zaobidjes moju temu jer nemas dozvolu za planinarenje a penjes mi se stalno n .. vec zna sta sa tim korgom. Ako je to tebi najbolje onda je to ok i ja to pozdravljam nista ja nisam reko da ne valja ali ovde se stvarno radi o malo konkretnijim masina oni koji to znaju razumece moje misljenje a ti i tvoj Juve naravno da ce te ostati kod korga. I ja verujem da je tebi lepo u tom tvom mraku ali ipak nekad baci pogled kroz prozor pa ces videti da ima mnogo lepsih i boljih stvari u zivotu.
POTPISANO!!!
Bravo majstore
Gondzi je offline  
Star 12.11.2008, 01:44   #45
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

možda kriva tema, al vidim da je spomenuto... Planiraju li oni povećati prostor za multisamplove npr sa 128 na 512 kao što je i sve ostalo? Mislim, nije mi jasno kako takve "gluposti" ispravljaju tek sa updateom, pa to je logično - kao i onaj NOVI "mark" u npr sample listi (iako bih ja napisao "select")
__________________


TomyCroSound je offline  
Star 12.11.2008, 02:03   #46
ERKOOO
Vredan član društva
 
ERKOOO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.03.2004
Mjesto: BIH-Sarajevo
Postovi: 186
Downloads: 1063
Uploads: 13
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Roland G1000/Korg TR
Interesi: Sviranje
ERKOOO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Definitivo G6,bar za mene!
__________________
Zene su kao vino...sto su starije sve vise lice na bure!
ERKOOO je offline  
Star 12.11.2008, 02:21   #47
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama uzmi Oasysa i ne beri brigu. Pljuni lovu i budi miran bar pet godina.
tranzit je offline  
Star 12.11.2008, 02:40   #48
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Ama uzmi Oasysa i ne beri brigu.
Fantom G+Yamaha XS=OASYS

Kompliciraniju mašinu još nisam vidio
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline  
Star 12.11.2008, 03:18   #49
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od amadeusvk Pokaži Post
možda kriva tema, al vidim da je spomenuto... Planiraju li oni povećati prostor za multisamplove npr sa 128 na 512 kao što je i sve ostalo? Mislim, nije mi jasno kako takve "gluposti" ispravljaju tek sa updateom, pa to je logično - kao i onaj NOVI "mark" u npr sample listi (iako bih ja napisao "select")
Tako je u fantomu X...isto MARK...mene u celoj prici oko fantoma G iznenadjuju nedostaci koje sad ispravljaju apdejtovima a imali su celu seriju X godinama unazad gde su valjda mogli da uoce sve prednosti i nedostatke...
 
Star 18.11.2008, 12:50   #50
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Mrtva trka

Mrtva trka u svakom slucaju!Ja iako sam kupio G6 necu reci da je on bolji.Mogao bi samo redom da navodim sta je bolje kod njega ali onda ne bi smeo da izostavim ni sta je bolje kod Motifa pa ni kod M3.Svakako je G6 lepsi i bolje odradjen i ima pregledniji i napredniji ekran,ima bolji converter,ima isto do 1Gb Ram-a (sto je po meni nepotrebno,ja se pitam hocu li ikad pupuniti 512Mb?).....
Hocu da pomenem samo da je Fantom daleko komplikovaniji za ubacivanje semplova,sto iziskuje napor,vreme,trud,novac,cigarete(ko pusi) itd.Komplikovan je samo u prvi mah sto se toga tice.A sto se svega ostalog tice nije komplikovan uopste cak je meni jednostavniji od Korga ,a od MOTIFA da ne spominjem.Tu preglednost ekrana dolazi do izrazaja.Mislim da bi Motifu dao prednost u Arpedjima i u akusticnim instrumentima(ima tu jos milion stavki).
Puno ljudi je ovde izreklo jako pametne stvari.I postujem sve sto je ovde receno osim onih sitnih prepirki,mada nisam ni sumljao da ce Basari nekom da bude trn u oku i obratno.
Ja sam licno osedeo pored Fantoma G i mrzim je isto koliko je i volim.Ne bi je prodao ali zalim sto pri kupovini nisam lepo na isto ozvucenje probao sve tri klavijature pa sam napravio izbor.Savetujem buducim kupcima da se ne raspituju po forumima sta je bolje ,nego da sami poslusaju sta im odgovara.Da se raspitaju ima li kakav Set za doticnu spravu,u kojoj se meri koristi kod nas i kako ces doci do seta ili koliko ce biti komplikovano napraviti svoj SET.Koliko ja znam XS-ova ima jako malo,cak i M3 Korgova.Najvishe ima Fantoma G,bar po onome sto sam ja video a video sam 5 komada da ljudi sviraju i znam jos 10 ljudi da poseduju spravu + ja.Za XS sam video 2 coveka i m3 isto 2 coveka.Ali opet ne znaci da ces moci za Fantoma da nadjes pristojan Set koji ce ti odgovarati.Ja ga nemam jos uvek!Mogu zamisliti na XS-u kakva je varijanta za SET?Koga da zoves?Gde da pitas?Kad ovde na forumu nema pristojna tema ni za XS ni za M3.Nemojte dozvoliti sebi da za 2000 evra napravite pogresan izbor(iako tu nema bas pogresnog izbora).Fantom G ima mnoge falinke.I pitanje za koju vrstu muzike ces koristiti odredjenu spravu.Da li vise sviras na synt bojama ili na akusticnim imitacijama ili uglavnom koristis semplove.Sve to ima veze.Ali moj poredak stoji ovako gledajuci na sve stavke:
1.Fantom G
2.Motif XS
3.Korg M3
Napomena: Motif XS ima tendenciju rasta na gore a Fantom G nadole.
Inace nemam nista protiv Korga cak sam dugo bio veran toj firmi ali ova klavijatura je cist promasaj ali da sviram i pravim HipHop muziku sigurno bi nju izabrao,a i znam da bi je za deset dana namestio da brije narodnjake ko luda,i da ne zaboravim ima extra PADOVE samo sto ja to ne koristim.
P.S nemoj da brines nista ako ti se ne svidi XS ja cu se menjati sa tobom.Dacu ti moj G6,nije izasao iz kuce sem u prizemlje do Studia.Exponat sto se kaze i doplaticu ti ako sta kosta posto ne znam cenu Motifa.Primam i klot bez boja a ja dajem sredjenu klavijaturu sa 256 Mb semplova,terce ludilo,(klaviri semplovani sa XS-a,gitare,Brass semplovan sa Korga,Synt boje semplovane sa Kurzweila,boje sa DX-a,harmonike,buzuki,sax,trube,saz,violina,violoncel o,viola,strings),USB stick 2 kom.,misha,3 Ram memorije (256,512,1Gb),novu torbu za rolanda specijalno radjenu i ojacanu za Fantoma G6,USB kabal,Manual,Cd sa driverima,2 trozilna strujna kabla,razvodnu tablu sa zastitom,2x6 m ekstra kablovi Warwick,100 wallpapera za ekran,novi O.S 1.20,nove boje skinute sa interneta,jos dva seta i imam jos dosta toga,dajem cak i kartonsku kutiju original made u japanu.
bandza je offline  
Sledeći član vam se zahvalio bandza za ovaj koristan post:
matrix_mo (16.01.2011)
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fantom, ili, motif, xs6


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije