Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2007, 12:33   #31
cvelepa50
Banovan!
 
cvelepa50's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.02.2007
Mjesto: Austrija (Hallein)
Postovi: 40
Downloads: 457
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg pa800
cvelepa50 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cvelepa50 pošalji poruku preko MSN messengera cvelepa50 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Reden

Citat:
Originalno postovano od Korgminator Pokaži Post
Mislim da bi Vaxter i Miki trebali da imaju funkciju kao Michael Vonken Yamahe, reprezentativci aranzera. Da rade razne prezentacije o novom izumu. Vas sam izabrao jer ste vi vodittelji ovoga website-a, a radi se o Yu-MIDI RX58 aranzeru. Sad vas dvojica pod hitno morate trampoline da nabavite i da pocnete vjezbati prevrtanje naprijed/nazad.

Za vrijeme prezentacije ja cu biti u publici, kao slucajni prolaznik, jer me mnogi ne znaju. Postavljat cu pitanja, namjestena, tako da cemo uvjek imati pozitivne odgovore. Pored vas dok prezentujete bice par "umetnica" koje ce u kupacim kostimima plesati, da bi svima onima sa pitanjima skrenuli paznju i da zaborave na pitanja.

Sto se koze tice, kolega Alen me je uvjerio da se radi o jako kvalitetnoj kozi koja je upotrebljena za trampolinu. Budite sigurni da je ova ovcija koza prosla kroz mukotrpni proces. Naime, nismo htjeli da na vjestacki nacin "rastezemo" kozu. Mi smo kozu rastegnuli na sasvim prirodan nacin, sa tim sto smo povecali obrok nasim ovcama i ugojili ih. Zelili bi McDonald's-u da se zahvalimo za sponzorku hranu. Pored ovoga, svako jutro ovce smo mazali Nivea kremom kako bi koza dobila kvalitet i sjaj. Osjecaj koze je fenomenalan.

Mislim da je i ideja fenomenalna a i sigurno ce biti ostvarena, jer se radi o timu veoma ozbiljnih studiskih profesionalci koji se jos od rane 2007 godine bavimo engineering-om profesionalnih aranzera i ostavili smo traga na mnogo brojnim aranzerima sirom svijeta.
hahha jaoooo valjo sam se kad sam cito ovo hahah
pozdrav svim kolegama
cvelepa50 je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2007, 12:35   #32
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro! Drago mi je da si ih provjerio al ipak ti nemas diplome za takve provjere! Znam dobar si teoreticar i prakticar ali nemas papira koji te oslovljava da udarise tehnicki pregled! Ipak ti to posalji meni a trempoline su u dure! Poslat cu ti jedna prototip i jednu zenku koja ce da ga provjeri a ti da prati dogadzaje dok se hop hop gore dole lopte vibriraju!!
Pozdrav,Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2007, 14:36   #33
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto, drage kolege da se i ja priključim projektom.
Ovo je promo najnovijeg aranžera zasnovanog na chipu od RX-58 i MOOG-a. Zove se Pa RX-58 Pro
Nadogradnja (naravno, nadoplačuje se) sastoji se od 2 daljinska mikrofona koja se smjeste u visini guzice i usta.
Da bi samplovi radili na aranžeru potrebno je konzumirati grah iz limenki, minimum oko kilogram do dva.
Nakon pola sata svirke na trambolini, uključuje se lampa i proradi sampler na ritam mašini te počinje proizvodnja ritmova.
Svi zvukovi samplova su live i orginal priridni.
Za početak se preporuča izvedba na ritam dvojka/estam, a kasnije se može preči i na sirtaki i valcer kao lakše ritmove. Za sviranje sa-sa i rumba ritma potrebno je učešće još jednog svirača i dodatne pikse pasulja i minimum litru do dvije dudovače a može i domaće brlje. Efekti i nuspojave neizbježni.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg RX58 Pro.JPG (45,9 KB, 8x skinuto)
Highslide JS
kreso je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2007, 18:46   #34
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso Pokaži Post
Eto, drage kolege da se i ja priključim projektom.
Ovo je promo najnovijeg aranžera zasnovanog na chipu od RX-58 i MOOG-a. Zove se Pa RX-58 Pro
Nadogradnja (naravno, nadoplačuje se) sastoji se od 2 daljinska mikrofona koja se smjeste u visini guzice i usta.
Da bi samplovi radili na aranžeru potrebno je konzumirati grah iz limenki, minimum oko kilogram do dva.
Nakon pola sata svirke na trambolini, uključuje se lampa i proradi sampler na ritam mašini te počinje proizvodnja ritmova.
Svi zvukovi samplova su live i orginal priridni.
Za početak se preporuča izvedba na ritam dvojka/estam, a kasnije se može preči i na sirtaki i valcer kao lakše ritmove. Za sviranje sa-sa i rumba ritma potrebno je učešće još jednog svirača i dodatne pikse pasulja i minimum litru do dvije dudovače a može i domaće brlje. Efekti i nuspojave neizbježni.
Veoma interesantna ideja gospodine kreso, sada sam se malo zamislio. Bas me interesuje kako bi kontra zvucala da se svira sa vasim sample-ovima...mislim da bi bio haos. Samo postoji jedan problem sa idejom. Izvodjac vasih sample-ova mora da bude jako brz, da proizvodi glasan a besmrtan zvuk, i naravno sve mora da bude u GM standardu (znaci, PASULJ GM).
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2007, 19:20   #35
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da, poshtovani kolega, ali mislite li da nam je dovoljan GM standard? Mozda bi trebalo napraviti proshirenje kao GS ili XG?
To bi moglo da radi, npr, na kiseli kupus(ili na podvarak za sviranje u tercama), karfiol...
Ja sam, dakle, za kk standard u verziji p, tj. podvarak!
Karfiol je dobro reshenje u turshiji, mozda?

Takodje bi na uredjaj trebalo dodati osvezovach prostora i ventilator, da muzichar ne bi pogushio sve prisutne goste...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
prvi, synth


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije